MojAndroid

LG Poľsko na TikToku pobúrilo svet svojou reklamou so starším pánom, ktorý ukazoval jednu z menej príjemných výhod príslušenstva Dual Screen. Ten ho zneužíval na tvorbu nevhodných fotiek mladej slečny bez jej súhlasu.

Pán zabudol vypnúť zvuk uzávierky a slečna sa otočila a vzala pánovi smartfón. Tá potiahnutím doľava prechádza galériou a nájde tam len selfie fotky staršieho pána, ospravedlní sa a vráti mu zariadenie. Úchylný pán nakoniec potiahne v galérii doprava a vo videu sa zobrazia nevhodné fotky slečny spod sukne. To zrejme mal byť humor tohto videa.

LG Poľsko odpromovalo takýto Dual Screen trochu neprimerane.
Toto je LG Dual Screen, doplnok pre podporované smartfóny od LG.

LG Poľsko sa ku kauze vyjadrilo a video odstránilo

Na TikToku si toto video zhliadlo cez 2 milióny používateľov a momentálne už je nedostupné. LG Poľsko sa ku kauze vyjadrilo, píše PhoneArena.

“Nedávne video, ktoré bolo dostupné na profile LG Poľsko, neprešlo procesom pre získanie súhlasu na zverejnenie obsahu na sociálnych sieťach. Nespĺňalo štandardy a politiku LG Electronics a bolo okamžite stiahnuté. Ospravedlňujeme sa za akékoľvek pobúrenie, ktoré mohlo toto video spôsobiť. V budúcnosti urobíme všetko preto, aby sa už niečo podobné neopakovalo.” vyjadrilo sa LG Poľsko na TikToku.

Takáto nepríjemná udalosť sa stala v dobe, kedy sa veľké korporácie snažia byť čo najopatrnejšie v dobe, kedy sa silno bojuje proti sexizmu a úchylnostiam. Bolo prekvapivé sledovať, že sa niečo také stalo práve takému gigantovi, ako je LG.

Vo videu bolo prezentované LG V60 s príslušenstvom Dual Screen. Toto príslušenstvo pridáva podporu druhej obrazovky podporovaním smartfónom. Je to celkom užitočná vec na multitasking, akurát je u nás trochu náročnejšie ju zohnať. Veríme, že ani vy a ani nikto vo svete ju nebude zneužívať na podobné nevkusné účely.

Náš tip
Recenzie Porovnanie mobilov Nákupný poradca Príslušenstvo Aktualizácie Aplikácie Katalóg FÓRUM ANDROID TELEFÓNY 0 LG Q61 oficiálne: Odolné telo a 48-megapixelový fotoaparát do 300 eur

29.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+