MojAndroid

Nedávno predstavená vlajková loď Samsung Galaxy S21 Ultra nezaujala iba výkonom a skvelým fotoaparátom, ale aj podporou pera S Pen. To doteraz podporovali len smartfóny vlajkovej série Galaxy Note. Spoločnosť Samsung podľa portálu GizmoChina predstavila aj nové pero S Pen Pro, ktoré bude dostupné v priebehu roku nielen pre model Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

S Pen Pro má mať podporu Bluetooth a vzdušných gest

Pero S Pen Pro je oveľa väčšie ako pero S Pen, ktoré Samsung dodáva pre smartfón Galaxy S21 Ultra. Nie je integrované do tela smartfónu ako u série Galaxy Note a používateľ ho musí ukladať do oficiálneho puzdra Galaxy S21 Ultra. Pro verzia svojou veľkosťou pripomína pero Apple Pencil. Na prvý pohľad by si niekto mohol povedať, že je to iba S Pen k tabletu Galaxy Tab S7 v čiernej farbe. Väčšia veľkosť ale zaručuje pohodlnejšie držanie pera, čím je písanie alebo kreslenie na displeji presnejšie.

S Pen Pro vs S Pen

S Pen pre Galaxy S21 Ultra navyše nemá podporu Bluetooth a taktiež nepodporuje vzdušné gestá,. S Pen Pro ale obidve tieto funkcie bude mať. Funkcia vzdušných gest(Air gesture) umožňuje vzdialené ovládanie smartónu pomocou pera, tak ako sme to mohli vidieť minulý rok u modelu Galaxy Note 20 Ultra. Pokiaľ by chcel niekto použiť pero S Pen z Galaxy Note 20 Ultra s Galaxy S21 Ultra, aby získal tieto funkcie, tak bude asi sklamaný. Nová vlajková loď ich bude podporovať len s perom S Pen Pro.

S Pen Pro bude fungovať aj na starších zariadeniach a pribudne aj podpora iných Wacom stylusov

Spoločnosť Samsung uviedla, že pero S Pen Pro dorazí v priebehu tohto roku. Cenu bohužiaľ nezverejnila. Pravdepodobne sa bude ale predávať so špeciálnym puzdrom pre Galaxy S21 Ultra. Pero S Pen Pro by malo byť kompatibilné aj so staršími smartfónmi série Galaxy Note 10 a Galaxy Note 20.

To isté platí aj pre tablety série Galaxy Tab S6 a Galaxy Tab S7. Pre plnú funkčnosť bude ale najprv nutná ich aktualizácia na nadstavbu One UI 3.1. Podľa portálu GSMarena chce tiež Samsung priniesť v budúcich aktualizáciách aj podporu pre Wacom stylusy tretích strán, ako sú Wacom One Pen, Hi-uni DIGITAL alebo Noris Digital.

Náš tip
Google Pixel 2 prišiel o prémiovú softvérovú funkciu v Google Fotkách
17.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+