MojAndroid

Smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL prišli na trh v roku 2017 a ich majiteľom za tú dobu určite poslúžili viac než dobré. Teraz ale podľa portálu AndroidPolice prišli o jednu prémiovú funkciu v službe Google Fotky, ktorá je u majiteľov Pixelov veľmi cenená.

Po troch rokoch končí bezplatné zálohovanie fotografií v originálnom rozlíšení

Smartfóny Google Pixel prinášajú oproti iným Android smartfónom svojim majiteľom viacero benefitov. Tým najhlavnejším je určite čistý Android a jeho okamžité aktualizácie na najnovšiu verziu. Ďalšie benefity sa týkajú Google služieb a ich funkcii, ktoré sú normálne platené. V prípade služby Google Fotky ide bezplatné zálohovanie fotografií a videí v ich originálnej veľkosti. S bežným Google účtom mali totiž používatelia možnosť bezplatné zálohovať fotografie a videá iba v limitovanom rozlíšení.

Google Pixel 2

Bohužiaľ tento softvérový benefit platí u smartfónov Google Pixel len tri roky, tak ako aj trojročná záruka systémových aktualizácií. Smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL uviedol výrobca na trh v októbri 2017, takže táto doba už v roku 2021 uplynula. Zálohované fotky a videá sa budú od tohto mesiaca ukladať do bežného úložiska Google účtu. Na jednu stranu je to škoda, pretože staršie Pixely patria aj dnes k výborným foto mobilom. Na druhú stranu už asi väčšina majiteľov smartfónov Google Pixel 2 a 2 XL prešla na novší model, či už od spoločnosti Google alebo inej značky.

Čoskoro skončí aj bezplatné zálohovanie v limitovanom rozlíšení v službe Google Fotky

Bohužiaľ o možnosť neobmedzeného zálohovania fotografií a videí v limitovanom rozlíšení v Google Fotkách prídu čoskoro majitelia všetkých Android smartfónov. Všetky súbory, ktoré budú uploadované po 21. júne 2021, sa budú započítavať do 15 GB bezplatného ukladacieho priestoru. Ten je súčasťou každého Google účtu, pokiaľ si zákazník nepredplatil väčšie úložisko. Rovnaký systém funguje aj v ostatných službách Googlu, napríklad v Disku Google či Gmaile.

Do 21. júna 2021 môžete bezo zmeny zálohovať fotografie a videá. Následne vás bude Google kontaktovať a upozorní vás, keď sa budete blížiť k limitu ukladacieho priestoru. Pokiaľ si teda chcete bezplatne archivovať svoje albumy fotografií, tak na to máte už len menej ako pol roka. Pokiaľ pre vás potom stratí služba Google Fotky svoju atraktivitu, tak si môžete vybrať jednu z alternatív, ktoré sme pre vás vybrali.

Náš tip
Test aplikácie Zimná údržba: Zarobte si v zime starostlivosťou o chodník

 

17.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+