MojAndroid

Samsung vo svojom januárovom evente predstavil okrem nových vlajkových lodí Samsung Galaxy S21 aj nové bezdrôtové slúchadlá – Samsung Galaxy Buds Pro. Teraz sa poďme spolu pozrieť na rozdiely medzi novými Galaxy Buds Pro a ich predchodcom Galaxy Buds Live.

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy buds Pro

Samsung sa rozhodol vrátiť k staršiemu dizajnu a samotné slúchadlá sa skôr podobajú na model Galaxy Buds + ako na model Buds Live. Nabíjacie puzdro ale ostalo štvorcové a má rovnaké rozmery ako puzdro od slúchadiel Galaxy Buds Live. Taktiež má podobné matné prevedenie.

Buds Pro sú vybavené dvojpásmovými reproduktormi, ktoré sa postarajú o kvalitný a vyvážený zvuk. Nechýba ani aktívne potlačenie okolitých zvukov a jeho úroveň je možné prispôsobiť. Systém troch reproduktorov zabezpečí bezproblémové telefonovanie.

Galaxy Buds Pro sú narozdiel od Buds Live vodoodolné. Certifikácia IPX7 zaručí, že prežijú až 30 minút v hĺbke 1 meter.

Kapacita batérie slúchadiel aj nabíjacej krabičky ostáva rovnaká ako pri Galaxy Buds Live, čo znamená, že výdrž je taktiež veľmi podobná. Na jedno nabitie vydržia slúchadlá hrať až 8 hodín a spolu s krabičkou vydržia až 28 hodín. Nechýba ani podpora rýchleho či bezdrôtového nabíjania.

Dostupné budú od 29. januára 2021 v troch farbách – čiernej, striebornej a fialovej. Odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 229 €. Pokiaľ si predobjednáte Samsung Galaxy S21 Ultra, dostanete ich ako darček.


Samsung Galaxy Buds Live

Samsung Galaxy Buds Live

Samsung Galaxy Buds Live prišli s netradičným “fazuľkovým” dizajnom. Samsung pri ich predstavení sľúbil, že budú veľmi dobre sedieť v ušiach a náš test toto tvrdenie potvrdil.

O kvalitu zvuku sa nemusíte báť ani pri tomto modeli, 12 mm reproduktory zabezpečia plný zvuk a výrazné basy. Na každom slúchadle sa taktiež nachádzajú 3 mikrofóny, takže ani s telefonovaním nebudete mať problém.

Boli to taktiež prvé bezdrôtové slúchadlá od Samsungu, ktoré priniesli aktívne potláčanie okolitého hluku a dokážu tlmiť až 97 % okolitých zvukov. Tie zvyšné 3 % tvoria hlasy, aby ste mali istotu, že vám nič dôležité neujde.

Ako som spomínala vyššie, Buds Live a Buds Pro majú rovnakú kapacitu batérie a tým pádom aj podobnú výdrž. Buds Live vydržia v priemere 6 hodín na jedno nabitie a krabička ich nabije takmer päťkrát, vďaka čomu sa ich celková výdrž šplhá až na 29 hodín. Slúchadlá taktiež podporujú rýchle a bezdrôtové nabíjanie.

Samsung Galaxy Buds Live sú dostupné v troch farbách – Mystic White, Mystic Bronze a Mystic Black. Ich cena sa pohybuje v priemere okolo 150 €.


Galaxy Buds Pro a Buds Live: Porovnanie parametrov

Galaxy Buds Pro Galaxy Buds Live
Reproduktory Dva (11 mm basový, 6,5 mm výškový) Tri (výškový, basový, prieduch vzduchu)
Mikrofóny Tri + jednotka snímania hlasu Tri (dva vonkajšie a jeden vnútorný)
Tlmenie okolitého zvuku Aktívne Aktívne
Kapacita batérie 60 mAh (slúchadlo) 472 mAh (nabíjacie puzdro) 60 mAh (slúchadlo) 472 mAh (nabíjacie puzdro)
Výdrž batérie

(samotné slúchadlá / s nabíjacím puzdrom)

8 h / 28 h

5 h / 18 h s ANC alebo Bixby voice wake up

4,5 h / 16 h s ANC a Bixby voice wake up

8 hod / 29 hod

6 hod / 21 hod s ANC alebo Bixby Voice Wake-up

5,5 hod / 20 hod s ANC a Bixby Voice Wake-up

Nabíjanie 5 min. = 1 hod.
Qi bezdrôtové nabíjanie
5 min. = 1 hod.
Qi bezdrôtové nabíjanie
Vodoodolnosť IPX7 (30 minút v hĺbke 1 meter) IPX2
Farby Strieborná, čierna, fialová Mystic Bronze, Mystic White, Mystic Black
Cena

Náš tip
Samsung Galaxy Buds Live vs. Galaxy Buds+ vs. Galaxy Buds: Veľké porovnanie

18.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+