Do redakcie nám dorazili včera predstavené vlajkové lode radu Galaxy S21 od spoločnosti Samsung pre rok 2021. Obsahujú výkonný a úsporný procesor Exynos 2100, prichádzajú s novým matným dizajnom, silnejšími batériami a vylepšenými displejmi.
Všetky Galaxy S21 s novým procesorom, 5G a kvalitnými displejmi
Množstvo vlastností majú všetky tieto modely spoločné. Okrem spomínaného procesora napríklad aj to, že v ich baleniach nenájdete nabíjací adaptér ani slúchadlá. Vystačiť si budete musieť s obojstranným USB-C konektorom. Všetky tri novinky bežia na operačnom systéme Android 11 s nadstavbou One UI 3.0.
QHD+ rozlíšenie displeja je výsadou najdrahšieho S21 Ultra 5G, ostatné dva modely sa musia uspokojiť s FHD+ rozlíšením. Všetky displeje ponúkajú variabilnú obnovovaciu frekvenciu s maximom 120 Hz a sú mimoriadne kvalitné s maximálnym jasom až 1300 nitov (1500 v prípade Ultra). Samozrejmosťou sú stereo reproduktory a vodoodolnosť.
Zaujíma vás niečo konkrétne? Pýtajte sa
Telefóny už dorazili do redakcie a my sa púšťame do ich testovania. Tešiť sa môžete aj na videorecenziu modelu Ultra. Ak je niečo, čo vás v súvislosti s týmito smartfónmi zaujíma a mali by sme to otestovať, dajte nám vedieť v komentároch pod týmto článkom. My sa na všetky otázky pokúsime odpovedať buď priamo v komentároch alebo v recenziách.
Viac informácií o konkrétnych modeloch nujdete v našich článkoch:
Zahrievanie pri dlhodobej zatazi, vydrz, zahrievanie pri foteni. Spravte aspon 3x nejaky benchmark za sebou
Už som sa o niečo také pokúsil, vyzerá to lepšie ako Galaxy Note 20 Ultra. Je chladnejší cca o 8-10 stupňov
To je sakra rozdiel… Ešte že ste ma od tej Ultry odhovorili… ;)
Viac info bude v recenzii, ale benchmarkom (viackrat po sebe) sa chcem povenovat viac. Mam tu aj Mate 40 Pro a iPhone 12 Pro Max, takze urcite bude v recenzii ich porovnanie.
Mate 40 Pro ma ako fanúšika Huawei veľmi ťahá. Ale 1200€ za telefón bez OIS na hlavnom snímači naozaj nedám, nech je EIS akokoľvek dobrá…
Mňa by tiež zaujímalo zahrievanie a s tým spojená výdrž batérie, hlavne na S21 Ultra
Ako je na tom výdrž batérie u S21, koľko vydrží 4000 cka batéria? Zahrieva sa telefón pri záťaži?
S20+ na s21+? Oplatí sa? Podľa mňa nie čo Vy na to?
Po roku meniť vlajku isto nie :-)
ja mam S9 a zvazujem ci ma vyznam vymena za S21
Všetky tri novinky bežia na operačnom systéme Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. Nemal tam byť One UI 3.1?
Zaujíma ma ten Eye comfort shield a la filter modrého svetla, v čom je rozdiel či ide len o možnosť pridania zafarbenia displeja podľa teploty farby
Nejaká fotka makra pomocou ultraširokouhlého foťáku ako najbližšie sa dá dostať
Podporuje HDR10+ video už konečne 60 fps?
Funguje superstabilné video pri 60 fps alebo rozlíšení vyššom ako FHD?
Koľko MB zaberá 12-bit RAW fotka?
Je u Ultry Superspomalené video stále len 480 fps zdvojené na 960 fps? Je nahrávanie stále obmedzené na 0.4 sekundy? A stále len 720p? Aj keď už S20/+ boli schopné FHD, ale kvôli Ultre znížené na HD.
Úžasné s21 kompaktné rozmery rýchly procesor lepšia batéria super foťák a o displeji nemusím ani písať vylepšení v každom smere jedine čo som objavil absencia pamäťovej karty tím pádom nemožné rozšírenie pamäte zníženie ceny a máme tu vlajkovú loď od samsungu takto by sa mali robiť smartfóny nie tie tabletotelefony ktoré pomaly už ani nespracem do vrecka .
Vylepšenie v každom smere?
Plastové telo, odstránenie SD kariet, zníženie rozlíšenia displeja, odstránenie nabíjačky z balenia, úplne rovnaké fotoaparáty ako minulý rok (rok staré), rovnaká RAM aj ROM…
Skôr by som povedal, že okrem procesoru neprišlo k žiadnemu vylepšeniu…
Rozlíšenie pravdupovediac ani nezapinam viac je to uplne zbytočné a to full HD postačuje ale displej sa mi zdá je tiež lepší ramka je o trošku lepšia rýchlejšia ono sa mi zdá že ultra jej má viac ale obyčajný je to stále 8 GB myslím že to uplne postačuje no a tá pamäť to aj mňa trošku sklamalo keby že tam dajú 256 GB v základe ok ale 128 GB a bez rozšírenia to je trošku pruser a ešte som nevidel testy ako je na tom batéria ale čítal som si že o 15% dlhšie od s20 čo je zasa možno hod vydrže a foťák je lepší neviem však to máš aj v recenzií musíš sa na to pozrieť inak keď si to tak vezmeš tak v podstate rozdiel od s20 a s21 nemá ani jeden rok pomedzi bolo vyrobených náhrad a prišla s21 tie technologické rozdiely nebudú až tak obrovské a kúpu s21 pre tých ktorý majú s20 nieje vôbec zaujímavé ale keď máš s10 a zo sklamaním si nechcel s20 je to lepší skok na s21 ale ja si počkám na s30 😀
S rozlíšením súhlasím, vôbec nemám problém s FHD+ a viac nepotrebujem. Osobne mi neprekáža ani absencia pamäťových kariet, keďže ich roky nepoužívam. Batéria je na tom po prvých dňoch určite lepšie ako S20, tam som bol dosť sklamaný.
osobne mi najviac vadi chybajuca nabijacka, je to vysmech a urazka zakaznikov, hlavne ze si robili srandu z Applu
Mňa by zaujímalo, či je to pravda že S21 má plastový zadný obal ?.
Je to pravda
Áno, je plastový, avšak naozaj kvalitný a nemám s tým problém. Som hlavne rád za matné prevedenie. PS: Materiál je údajne “Glastic”, čiže plast zmiešaný so sklom.
Mňa špeciálne zaujíma kvalita hl. foto na S21Ultra pri slabom svetle a tiež zaujímalo zahrievanie a s tým spojená výdrž batérie
Ja este stále uvazujem aku farbu zvolit. Preto moja otazka znie, nielen na redakciu, nevyzera ta fialová prilis zensky?
Testujem práve fialovú a veľmi sa mi páči. Vôbec by som nemal problém s tým, že by som si kúpil práve túto farbu. Ženám sa určite hodí, ale neurazí ani chlapa. Nepríde mi ako ženská farba a nikto z okolia mi to ešte nepovedal :)
Ďakujem, to rad počujem lebo som práve predobjednal práve túto farbu :)
Mňa by zaujímala aká je podpora Dual Sim, nakoľko predtým sa robili hybridné sloty…. čítal som, že tam podpora je, no už som sa nedočítal o akú kombináciu ide… je tam 2x fyzická či fyzická a e-sim alebo iné ?
Ďakujem
Je tam 1x fyzická SIM a 1x eSIM…
Ja mám info zo samsung podpory že je tam 2X nano SIM a 1x ESIM.
Fyzický slot je na dve SIM karty + je tam aj podpora eSIM
Mňa by zaujímal dynamický rozsah fotiek, ostrenie a tiež či zostala podpora NFC platieb od Google a teda ako je to so spotrebou batérie vlastním s20 ultra a chcel by som prejsť na s21 ultra lebo spotreba s exynox 990 je otrasná batériu nabíjam aj dvakrát denne