MojAndroid

Posledné roky sa výrobcovia smartfónov predbiehajú v tom, kto prinesie na trh displej smartfónu s čo najtenšími okrajmi. Môže sa to zdať neracionálne, ale bohužiaľ na zákazníka smartfón s displejom bez rámčekov zapôsobí viac ako smartfón s poriadnou kapacitou batérie. Trendu, ktorý pred rokmi začal model Xiaomi Mi Mix, boli spočiatku prekážkou dve veci, nachádzajúce sa na prednej strane smartfónu – snímač odtlačkov prstov a selfie kamera.

Prvý problém vyriešili výrobcovia jeho presunutím na zadnú stranu. Keď technológia pokročila, tak sa snímač vrátil späť a bol zabudovaný priamo do displeja. Podobný osud čaká aj selfie kameru, čo potvrdzuje aj najnovšie video čínskej spoločnosti Oppo.

Video slúži ako upútavka na novú technológiu, ktorú OPPO ukáže na práve začínajúcom kongrese MWC 2019 v čínskom Šanghaji. Na videu môžeme vidieť viacero spôsobov riešenia selfie kamery z posledných rokocv. Od výrezov, až po rôzne výsuvné mechanizmy. Video končí riešením, ktoré by malo OPPO ukázať na kongrese – selfie kamerou v displeji.

V mieste selfie kamery by mala byť časť displeja vyrobená z vysoko transparentného materiálu s prepracovanou štruktúrou pixelov, čím má byť zabezpečená optimálna priepustnosť svetla. Snímač selfie kamery by mal mať väčšiu veľkosť, než to je u smartfónov bežné, aby zachytil čo najviac svetla. Slabšiu priepustnosť svetla by mala ešte redukovať umelá inteligencia, HDR a lepšie vyváženie bielej. Viac informácii by sme sa mali dozvedieť už čoskoro.

Náš tip
Takto vyzerá skladací smartfón s vysúvacím selfie fotoaparátom od Oppo
26.6.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+