MojAndroid

Samsung je v súčasnosti lídrom na trhu skladacích smartfónov s ohybnými displejmi a na budúci rok by mal predstaviť ďalšie modely. Okrem Samsungu Galaxy Z Fold 3, ktorý má dostať integrované pero S-pen, by to mala byť nová generácia jeho štýlovej vyklápačky s označením Samsung Galaxy Z Flip 3. Podľa portálu GSMarena bude mať podstatne nižšiu cenu než predchodca.

Slabší čipset by mal razantne znížiť cenu

Samsung Galaxy Z Flip nebol práve lacným smartfónom, pretože jeho cenovka bola v čase uvedenia na trh viac ako 1400 eur. Rovnako tomu bolo aj v prípade 5G verzie, ktorá prišla na trh len pre pol rokom. V prípade novej generácie by malo ale dôjsť k podstatnému zníženiu ceny. Samsung to chce dosiahnuť použitím lacnejšieho čipsetu strednej triedy.

Samsung Galaxy Z Flip

Predošlá generácia využívala čipsety Qualcommu vyššej triedy Snapdragon 800. V prípade Galaxy Z Flip to bol Snapdragon 855+ a v Galaxy Z Flip 5G použil výrobca Snapdragon 865+. V novej generácii by Samsung mohol využiť čipsety triedy Snapdragon 700.

Motorola razr Samsung Galaxy Z Flip

Podobné riešenie zvolila aj Motorola u svojej vyklápačky s ohybným displejom. Najnovšia Motorola Razr 5G využíva Qualcomm Snapdragon 765G, ale na výslednej cene sa to vôbec neprejavilo. S cenovkou 1500 eur po uvedení na trh bol dokonca drahší než model Samsungu.

Samsung zjednotí názov s vyšším skladacím modelom

Holandský portál GalaxyClub tiež potvrdil, že modelové označenie novinky má byť SM-F720F. Písmenko “F” značí, že pôjde o medzinárodný model. Absencia písmenka “B” by zase mala naznačovať, že nebude mať podporu 5G. Pre veľa zákazníkov by to mohlo byť zásadné mínus. Zároveň je potvrdené, že názov smartfónu má byť Samsung Galaxy Z Flip 3.

Samsung Galaxy Z Fold2

Samsung tak v označeniach preskočí jednu číslovku, aby zjednotil označovanie s vyšším skladacím modelom Samsung Galaxy Z Fold 3. Ten by mal byť ponúknuť najlepšie technológie, ktoré má juhokórejský gigant k dispozícii. Opäť bude využívať dva displeje – vonkajší pevný Super AMOLED a vnútorný ohybný Dynamic AMOLED. Oproti predošlej generácii by ale mať integrované pero S-pen, čím bude môcť konkurovať aj malým pracovným tabletom.

Náš tip
Pozor! Toto je ďalší podvodný e-shop, ktorý vás môže pripraviť o veľa
30.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+