MojAndroid

V posledných dňoch sa objavili viaceré správy o tom, kedy spoločnosť Samsung predstaví novú generáciu skladacích smartfónov Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Portál PhoneArena zverejnil niekoľko informácií nielen o tom, kedy uvidíme pripravované novinky, ale aj aké špecifikácie ponúknu.

Samsung Galaxy Z Fold 3 & Flip 3 by mohli byť predstavené v júli

Leaker, ktorý zverejňuje presné úniky o Samsung produktoch, je presvedčený, že nových skladacích smartfónov od Samsungu sa dočkáme až v lete. Konkrétne v júli.

Či to tak naozaj bud.e ukáže až čas. Jedna vec je jasná už teraz. Skladacie novinky nebudú lacné. Očakáva sa, že budú stáť rovnako ako minuloročné modely. Avšak dobrou správou je, že Samsung pracuje aj na cenovo dostupnejších skladacích modeloch.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip

Z Fold 3 prinesie menší skladací displej, no bude mať podporu S Pen

O zariadení Z Flip 3 sa toho zatiaľ veľa nevie, no Z Fold 3 by mal okrem klasického 6,21 palcového displeja ponúknuť aj 12 GB RAM a 256 GB interného úložiska. Skladací displej by mal byť o čosi menší. Bude mať len 7,55 palcov na rozdiel od 7,59 palcov, ktoré ponúkol Galaxy Z Fold 2.

No úniky hovoria, že tohtoročný panel bude pravdepodobne podporovať S Pen. Spoločnosť Samsung sa možno chystá pochovať sériu Galaxy Note a séria Galaxy Z Fold by mohla slúžiť ako jej náhrada, prinajmenšom v segmente prémiových smartfónov.

Taktiež sa očakáva, že Samsung použije druhú generáciu svojej flexibilnej technológie Ultra Thin Glass, aby stylus nepoškodil krehký displej.

Fotoaparáty nie sú prioritou, no zlé určite nebudú

Fotoaparáty nikdy neboli stredobodom pozornosti skladacích telefónov, a tak to ostane aj pri modeloch Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

Galaxy Z Flip 3 ponúkne rovnaké fotoaparáty ako model Galaxy S21 – 12 MP hlavný snímač, 12 MP širokouhlý snímač a 64 MP teleobjektív s trojnásobným hybridným zoomom. Dôležité je uvedomiť si fakt, že táto trojica snímačov ponúka v Galaxy S21 výborné výsledky.

Galaxy Z Fold 3 by sa zas mal priniesť podobné fotoaparáty, ako má Galaxy S21 Ultra. Pokiaľ ide o selfie fotoaparát, povráva sa, že spoločnosť Samsung by mohla prvýkrát využiť technológiu selfie fotoaparátu pod displejom.

Náš tip
Ak vám záleží na výdrži smartfónu, tento Samsung jednoducho budete chcieť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+