MojAndroid

Inteligentné hodinky od spoločnosti Fitbit ponúkajú naozaj rozsiahlu sadu funkcií, vďaka ktorým môžete jednoducho sledovať svoje zdravie. Tento mesiac ju spoločnosť doplní o ďalšie funkcie, vrátane možnosti sledovať nameranú hladinu cukru v krvi, informuje portál Android Central.

Sledovať si hladinu cukru v krvi nikdy nebolo jednoduchšie

Jednou z noviniek je možnosť ľahko monitorovať a zaznamenávať hladinu cukru v krvi, čo je obzvlášť užitočné pre ľudí s cukrovkou. Vysoká alebo nízka hladina cukru v krvi môže viesť k množstvu zdravotných komplikácií, napríklad k hyperglykémii alebo rôznym srdcovým chorobám.

 

Hodinky samotné vám hladinu cukru v krvi neodmerajú, avšak do aplikácie Fitbit si odteraz môžete manuálne zapisovať údaje namerané glukomerom. V prípade glukomeru OneTouch Reveal od spoločnosti Lifescan je možné údaje importovať aj automaticky. Spoločnosť tvrdí, že čoskoro pridá podporu aj pre ďalšie glukomery.

Fitbit

Ak máte predplatné Fitbit Premium, čakajú na vás aj ďalšie funkcie. V aplikácií uvidíte prehľad nameraných hodnôt za posledných 30 dní, vďaka čomu môžete ľahšie sledovať korelácie medzi vašou hladinou cukru a ďalšími zaznamenanými údajmi, ako sú spánok, fyzická aktivita a príjem potravy.  Fitbit taktiež môže pomocou týchto údajov upraviť vaše ciele v službe Health Coaching. Namerané hodnoty budete môcť zdieľať aj s vaším lekárom.

Karta Health Metrics odteraz zadarmo pre niektorých používateľov

Karta Health Metrics v aplikácií Fitbit bude teraz dostupná pre všetkých členov služby Fitbit Premium. Pre majiteľov modelov Versa 2, Inspire 2 a Charge 4 bude dostupná aj bez služby Fitbit Premium, no poskytne prístup len k údajom nameraných za posledných 7 dní. Model Charge 4 taktiež získava bezplatný prístup k sledovaniu SpO2 hodnôt.

Možnosť sledovať nameranú hladinu cukru v krvi bude dostupná v najbližších dňoch. Ostatné novinky sa k používateľom dostanú v priebehu tohto mesiaca.

Fitbit
Fitbit
Developer: Fitbit, Inc.
Price: Free
  • Fitbit Screenshot
  • Fitbit Screenshot
  • Fitbit Screenshot
  • Fitbit Screenshot
  • Fitbit Screenshot
  • Fitbit Screenshot
  • Fitbit Screenshot
  • Fitbit Screenshot

Náš tip
Smart Banka 2020: V ktorých bankách zaplatíte mobilom a hodinkami?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+