MojAndroid

Prišlo to, čo sme očakávali. Juhokórejský Samsung oficiálne oznámil, že nasledujúca generácia inteligentných hodiniek dostane nový operačný systém. Či to bude Wear OS od Googlu, výrobca nešpecifikoval.

S novým operačným systémom by mala prísť aj možnosť platiť pomocou služby Google Pay. Samsung síce vlastnú platobnú bránu ponúka už dlhšiu dobu, volá sa Samsung Pay, no na Slovensku dostupná nie je. Toto je však aj prípad Google Pay pre hodinky.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Foto: Redakcia


Zatiaľ čo platobnú službu od Googlu môžeme používať na smartfónoch, hodinky na Slovensku podporované nie sú. Vyzerá to tak, že s príchodom hodiniek od Samsungu s novým operačným systémom, k nám príde aj možnosť cez ne platiť.

Na Slovensku momentálne môžeme zaplatiť hodinkami prostredníctvom služieb Fitbit Pay, Garmin Pay a Apple Pay.

O tom, že Samsung plánuje spustenie platieb hodinkami sme informovali v článku Samsung Pay na Slovensku? Dočkať by sme sa mohli už v tomto roku. Výrobca ale nepovedal, o akú službu pôjde. V hre bol Samsung Pay a úniky naznačovali, že by mohlo ísť aj o Google Pay.

Foto: Samsung

Samsung sa k téme vyjadril takto

“Smart hodinky sú nesmierne užitočný nástroj. Spájajú nás s našimi blízkymi, dávajú nám prístup k celému radu cenných informácií, dokážeme vďaka nim monitorovať a zlepšovať vlastný zdravotný stav – a to všetko vďaka malému prístroju na zápästí. Význam smart hodiniek v každodennom živote neustále rastie, podľa nedávnych prieskumov patrila nositeľná technológia počas pandémie k najrýchlejšie rastúcim kategóriám prístrojov.
Samsung patrí vo svete mobilných technológií k popredným inovátorom a neustále hľadá spôsoby, ako uspokojiť nové a nové potreby svojich zákazníkov. Preto sme sa rozhodli, že spojíme sily s dlhoročným strategickým partnerom Google a spoločne vytvoríme jednotnú platformu. Ako šéf vývoja softvéru som nesmierne rád, že do tohto spoločného podniku môžeme prispieť so svojou dlhoročnou skúsenosťou vo vývoji nositeľnej technológie a podieľať sa tak na tvorbe systému, ktorý ponúkne užívateľom smart hodiniek skutočne jedinečné zážitky.
👉Jedinečné zážitky so smart hodinkami
Hodinky Galaxy Watch majú veľa priaznivcov po celom svete – zásluhu na tom má najmä ich jedinečný dizajn, atraktívna ponuka ciferníkov a originálna platforma pre monitoring zdravotných funkcií. Nová platforma bude aj naďalej ponúkať zážitky, ktoré si užívatelia predchádzajúcich verzií hodiniek tak obľúbili. Za pomoci najlepšej dostupnej technológie sa nám podarilo optimalizovať výkon hodiniek, vylepšiť prácu senzorov a vybaviť chystané prístroje špičkovými displejmi s nízkou spotrebou, takže hodinky aj dlhšie vydržia.
Užívateľom smart hodiniek veľmi záleží na zdravotných funkciách, fitness a wellness. Aj túto oblasť sa chystáme na novej spoločnej platforme s Google maximálne rozvíjať a uspokojovať požiadavky zákazníkov, pre ktorých sú tieto funkcie hlavným dôvodom, prečo si hodinky zaobstarávajú. Ponúkame špičkovú technológiu vo svetovom meradle a dúfame, že sa zákazníkom vďaka tomu podarí žiaducim spôsobom zmeniť životný štýl a žiť každý deň o niečo zdravšie.
Okrem toho nám v Samsungu veľmi záleží na ideálnom prepojení hodiniek a smartfónov Galaxy, aby spoločne fungovali v dokonalej harmónii. Nová platforma je ďalším krokom na tejto ceste a my dúfame, že používateľom poskytneme to najlepšie.
👉Inovácia prostredníctvom prepojeného ekosystému
Za príjemnými užívateľskými zážitkami vždy stojí vydarený ekosystém. S novou jednotnou platformou otvárame vývojárskej komunite úplne nový svet plný príležitostí. Rozsiahly a otvorený ekosystém umožňuje vývojárom a obchodným partnerom uplatniť svoje schopnosti a spolupracovať s nami na vývoji toho najlepšieho, čo je vo svete smart hodiniek k dispozícii.
Veríme, že nový systém vývojárov na platformách typu Galaxy Watch Studio inšpiruje k inováciám a vývoju ďalších aplikácií, ktoré prinesú nové zážitky užívateľom po celom svete. Vývojári sa môžu oprieť o špičkovú sieť prepojených prístrojov značky Samsung a tiež o stále rastúcu fanúšikovskú základňu užívateľov smart hodiniek Galaxy.
👉Skrátka rozhodne neprídu ani majitelia starších hodiniek
Zákazníci sú pre nás vždy alfou a omegou a našou hlavnou snahou je ponúknuť im čo najlepšie zážitky. Užívateľom hodiniek Galaxy s operačným systémom Tizen budeme ešte minimálne tri roky po predstavení každého produktu poskytovať softvérovú podporu.
Teší nás, že môžeme užívateľom v nasledujúcich mesiacoch predstaviť novú a skvelú platformu, vďaka ktorej budú ich zážitky so smart hodinkami ešte bohatšie ako predtým. Onedlho sa dozviete viac.”
Janghyun Yoon, výkonný viceprezident a riaditeľ softvérových platforiem Samsungu

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+