MojAndroid

Až donedávna sa na internete pravidelne objavovali úniky nových skladacích zariadení od spoločnosti Samsung. Keďže tie už boli predstavené minulý týždeň, prišiel rad na nadchádzajúcu vlajkovú sériu Samsung Galaxy S22. Najnovší únik, o ktorom informuje portál GSMArena, prezrádza kľúčové hardvérové ​​špecifikácie troch pripravovaných modelov.

Predchádzajúce časti článku:

Dočkáme sa aj kompaktného modelu

Celkový dizajn sa údajne veľmi nezmení v porovnaní s tohtoročnou sériou Galaxy S21. Odlišné však budú rozmery displejov. Základný model údajne ponúkne displej s veľkosťou 6,01″, zatiaľ čo Galaxy S22+ bude disponovať 6,55″ displejom. Galaxy S22 Ultra dostane 6,81″ panel. Pre porovnanie, Galaxy S21 má 6,2″ displej, S21+ sa môže pochváliť uhlopriečkou s veľkosťou 6,7″ a S21 Ultra so 6,8″ displejom.

Obrazovky všetkých troch zariadení by mali podporovať 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Ultra model navyše ponúkne aj QHD+ rozlíšenie a schopnosť dynamicky meniť obnovovaciu frekvenciu.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia

Samsung Galaxy S21 Ultra

Keď sa tieto úniky potvrdia, základy model bude prvým kompaktným zariadením vlajkovej série Galaxy S od vydania Galaxy S10e v roku 2019. Zároveň sa tak stane konkurentom modelu iPhone 12 mini (aj keď nie úplne).

Modely zo série Galaxy S22 ponúknu nové zadné snímače či menšie batérie

Čo sa týka fotoaparátov, Galaxy S22 a S22+ budú údajne zdieľať nový hlavný snímač s rozlíšením 50 MP. Ten doplní 12 MP teleobjektív s trojnásobným optickým zoomom a 12 MP ultra-širokouhlý fotoaparát. Galaxy S22 Ultra zas ponúkne 108 MP hlavný snímač spolu s troma ďalšími 12 MP snímačmi – teleobjektív s trojnásobným priblížením, periskop s desaťnásobným priblížením a ultraširokouhlý objektív.

Kapacity batérií modelov S22 a S22+ budú menšie v porovnaní s ich predchodcami, a to 3 800 mAh pre základný model a 4 000 mAh pre Galaxy S22+. S22 Ultra bude mať 5 000 mAh batériu, rovnako ako tohtoročný model.

Objavili sa aj informácie o tom, že Samsung kvôli problému s nedostatkom čipov použije prevažne čipset Snapdragon 898 namiesto vlastného procesora Exynos 2200.

Samsung testuje 65 W nabíjanie. Dostanú ho modely zo série Galaxy S22

23.7.2021

Samsung vo svojich aktuálnych TOP modeloch neponúka extra výkonné nabíjanie. Maximom je momentálne 25 W. Avšak výrobca zapracoval na optimalizácii, takže modely z rodiny Galaxy S21 sa nabíjajú pomerne rýchlo.

V minulosti sme mali možnosť vidieť 45 W nabíjanie, v prípade modelu Galaxy Note 10+. Avšak nabíjací adaptér s takýmto výkonom nebol priamo v balení. Podľa portálu GSMArena teraz výrobca testuje nové, rýchlejšie nabíjanie s výkonom 65 W.

To by malo byť k dispozícii pre nadchádzajúce modely zo série Galaxy S22. Tie by mali prísť začiatkom budúceho roka. O tom, že Samsung plánuje zvýšiť nabíjací výkon, nepočujeme po prvýkrát. Informácie sa objavovali už od začiatku tohto roka.

Nabíjačka je už certifikovaná

Vo februári si kórejský výrobca nechal certifikovať nabíjačku, ktorá má 20 V a 3,25 A, čo dáva spomínaný výkon 65 W. Otázkou však zostáva, či sa Samsung rozhodne nabíjačku pribaliť do predajného balenia.

Ako iste viete, balenia tohtoročných vlajkových modelov nabíjacie adaptéry neobsahujú, nachádza sa v nich len obojstranný USB-C kábel.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 5G | Foto: Redakcia


S takýmto výkonom by sa mohli nové Samsungy nabiť z 0 na 100 % za približne pol hodinu. Momentálne to trvá niečo cez hodinu. Pre porovnanie, Samsung Galaxy Note 10+ sme v našom redakčnom teste nabili za 59 minút s použitím 45 W nabíjačky.

Zo zariadení, ktoré sme doteraz testovali, si najlepšie vedú modely od OnePlus. OnePlus 9 Pro sa nabil za 29 minút. Veľmi dobrý čas dosiahol aj Huawei Mate 40 Pro, ktorému to trvá 44 minút. Kompletnú tabuľku rýchlostí nabíjania si môžete pozrieť tu.

Samsung Galaxy S22 Ultra: Jedinečný fotoaparát aj Exynos 2200

6.5.2021

Vlajkové lode Samsungu sa typicky môžu pochváliť vysokou kvalitou fotoaparátov. Je to celkom prirodzené. Ide o stelesnenie toho najlepšieho, čo má výrobca vo svojom talóne a kvalitná fototechnika sa aj v očiach zákazníkov radí na popredné priečky pri výbere nového smartfónu. Pri top modeloch preto nie je žiaden priestor na šetrenie.

Nespí ani konkurencia, ktorá k tomu pristupuje rovnako, a tak sa výbava smartfónov každým rokom posúva o kúsok vpred. Zmeny sú niekedy pomerne drobné, inokedy ide o poriadny skok. V prípade Samsungu by sme sa už budúci rok mali dočkať poriadnej inovácie mobilného fotoaparátu. Informuje o tom portál SamMobile.

Kvalitnejšie fotky s priblížením

Očakávaný model Samsung Galaxy S22 Ultra vraj bude vybavený vylepšeným periskopickým snímačom s optickou stabilizáciou založenou na posune šošovky – “pohyblivý optický zoom”. Fungovať to má obdobne ako pri digitálnych zrkadlovkách.

Šošovky, ktoré sú súčasťou nového periskopického riešenia, sa majú pohybovať v rozsahu 3- až 10-násobného priblíženia. V praxi by sa to malo odraziť na značnom náraste kvality fotografií pri používaní priblíženia s spomínanom rozsahu. 

Portál pripomína, že podobné riešenie môžeme nájsť v smartfóne Sony Xperia 1 III, no ten ponúka len dve úrovne priblíženia. Samsung Galaxy S22 Ultra má byť v tomto ohľade omnoho flexibilnejší.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia

Galaxy S22 Ultra: Exynos, AMD a fotoaparát pod obrazovkou

Okrem informácií o vylepšení schopností fotoaparátu sa v súvislosti s očakávaným modelom spomínajú aj ďalšie vlastnosti. Konkrétne má ísť o predný fotoaparát umiestnený pod displejom a použitie procesora Exynos 2200 v kombinácii s grafickým čipom AMD Radeon Mobile GPU, ktorý má poriadne prekvapiť výkonom. 

Za zmienku stojí aj informácia, že o umiestnení predného fotoaparátu pod obrazovku sa hovorilo už v súvislosti so skladacím modelom Samsung Galaxy Z Fold 3. Na základe aktuálnych informácií to dokonca vyzerá tak, že práve v tomto kúsku dôjde k otestovaniu celého riešenia.

Náš tip
Najlepšie fotomobily, ktoré si môžete kúpiť na Slovensku

Náš tip
Samsung Galaxy Buds2 oficiálne: Zdatný pokračovateľ obľúbeného radu

18.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+