MojAndroid

Samsung Galaxy S22 Ultra bude opäť patriť medzi najlepšie fotomobily na svete, ako to už pri vlajkových lodiach tohto výrobcu býva. Vďaka najnovším informáciám, ktoré zverejnil portál Phonearena, sa teraz môžeme bližšie pozrieť na to, aké snímače dostane.

Predchádzajúce časti článku:

Tým hlavným bude 108-megapixelový snímač 1/1.22″, 0,8 um so svetelnosťou f/1.8. Ultra-širokouhlý fotoaparát bude schopný aj zaostrovať, a tak ho bude možné využiť aj na vytváranie makro fotografií. Jeho uhol záberu bude 120 stupňov.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Render Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Letsgodigital

Čo sa týka zoomovania, novinka sa bude, podobne ako Galaxy S21 Ultra, spoliehať na dva objektívy. Prvým je teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením, druhým periskopický objektív s 10-násobným priblížením. Maximálny digitálny zoom bude pravdepodobne 100-násobný.

Nový by mal byť aj dizajn samotného zariadenia, ktorý bude viac pripomínať ukončenú sériu Galaxy Note. Displej dostane uhlopriečku 6,8″, batéria bude mať kapacitu 5000 mAh.

Samsung Galaxy S22: Variant so Snapdragon procesormi príde na viacero trhov

11.11.2021

Ako sme už informovali, nová séria Samsung Galaxy S22 bude predstavená vo februári 2022. Budú uvedené tri modely, a to Samsung Galaxy S22 Ultra, S22 Plus a S22. Portál AndroidPolice nás informoval o tom, že nové vlajkové lode s čipsetom od spoločnosti Qualcomm sa dostanú na viac trhov.

Samsung Galaxy S22 príde tentoraz na viac trhov s čipom Snapdragon

Samsung svoje vlajkové lode pre USA obvykle vybaví čipom Snapdragon. Pre zvyšok sveta je následne aktuálny Exynos z vlastnej dielne. Tentoraz sme však svedkami výnimky. Špekulovalo sa aj o tom, že Samsung Galaxy S22 príde s čipom Snapdragon na celý svet. V posledných aktuálnych správach sa však potvrdzuje, že pre určité časti sveta bude stále dostupná výhradne verzia s čipom Exynos.

Redaktor AndroidPolice, Max Weinbach, vo svojom príspevku na Twitteri potvrdil, že ázijské a africké trhy tentoraz dostanú spoločne s USA variant Snapdragon. Môžeme teda predpokladať, že čipová sada Exynos bude nové vlajkové lode Samsungu poháňať vo Veľkej Británii, Európe a zvyšku sveta.

Ázia a Afrika tak historicky po prvýkrát dostanú samostatné varianty všetkých troch modelov série Samsung Galaxy S22 (SM-S901E, SM-S906E a SM-S908E). Táto výnimka nám však naznačuje aj možnú prítomnosť ďalších rozdielov, o ktorých sa však pravdepodobne dozvieme viac až neskôr.

Prečo sa Exynos nahradí Snapdragonom?

Dôvod toho, prečo sa Samsung rozhodol sériu S22 so Snapdragon distribuovať aj do Ázie a Afriky, zatiaľ nie je známy. Fanúšikovia smartfónov Galaxy sa v týchto regiónoch môžu tešiť hneď na niekoľko výhod. Variant s čipom Snapdragon by mal ponúknuť lepšie hospodárenie s batériou a teplom, čo je už obvyklým problémov vlajkových lodí Samsungu poháňaných Exynosom. Nehovoriac o  pravdepodobnosti toho, že výkonnostne na tom budú varianty Snapdragon o niečo lepšie.

Nepríjemná správa. Samsung Galaxy S22 dostane starý selfie snímač

10.11.2021

Oficiálne predstavenie série Samsung Galaxy S22 je už takmer za rohom a my sa o novinke dozvedáme stále viac a viac informácií. Tá najnovšia fanúšikov veľmi nepoteší, informuje GSMArena.

Vlastne záleží na konkrétnom modeli. Galaxy S22 a S22+ totiž podľa najnovších únikov dostanú starý selfie fotoaparát s rozlíšením 10 megapixelov. Ide o rovnaký snímač, ktorý výrobca použil v minuloročnom Galaxy S21 a dva roky starom Galaxy S20.

Softvérovo je síce stále vylepšovaný, no novší hardvér by sa určite hodil. Tento problém sa našťastie nebude týkať najvybavenejšieho Ultra modelu, ktorý dostane selfie fotoaparát s rozlíšením 40 megapixelov a pravdepodobne aj automatickým zaostrovaním. Presne takto by to malo v prípade vlajkovej lode vyzerať.

Samsung spúšťa masovú produkciu smartfónu Galaxy S22

2.11.2021

Séria Samsung Galaxy S22 bude nová vo viacerých smeroch. Okrem toho, že príde s najnovším operačným systémom Android 12 a nadstavbou One UI 4 s množstvom noviniek, ponúkne aj úplne nový dizajn, podporu S Pen a omnoho viac. Podľa informácií portálu winfuture.de Samsung teraz spúšťa masovú produkciu tejto série vlajkových lodí pre rok 2022.

Podľa najnovších informácií sa výrobca momentálne sústreďuje na výrobu komponentov primárne pre tieto nové modely. Oficiálne predstavenie noviniek je naplánované na január 2022. V rovnakom mesiaci boli predstavené aj aktuálne vlajkové lode zo série Galaxy S21.

Samsung Galaxy S22: Všetko, čo by ste mali vedieť

15.10.2021

Na internet sa dostali prvé rendery budúcoročnej vlajkovej lode Samsung Galaxy S22 Ultra. Vyzerá to tak, že bude mať dizajn pripomínajúci starší rad Galaxy Note. Načrtá sa teda otázka, počíta ešte Samsung s návratom tejto obľúbenej série? Alebo ju úplne nahradil sériou Galaxy Fold, ktorá taktiež podporuje S Pen? Správu priniesol portál XDA.

Predpokladaná cena smartfónu Samsung Galaxy S22 a jeho súrodencov zatiaľ známa nie je. Netrúfame si ju ani odhadnúť, no je takmer isté, že variant Ultra prekročí hranicu 1000 eur.

Stylus S Pen zabudovaný v tele

Pri pohľade na tohtoročný Samsung Galaxy S21 Ultra, ktorý taktiež podporuje pero S-Pen, je možno toto ďalší logický krok evolúcie. Totižto, ak ste si chceli zakúpiť model S21 Ultra a používať s ním aj spomínaný stylus, museli ste si dodatočne zakúpiť špeciálne puzdro s úložným priestorom a perom S Pen. Podľa slovenskej stránky Samsung, existujú dve puzdrá, ktoré sa predávajú s podporu S Pen a vyšli by vás na dodatočných 59,90 €, resp. 82,90 € (drahšie je zatváracie puzdro, kým lacnejšie je len ochranný obal na zadnú stranu zariadenia).

Samsung Galaxy S22 Ultra však bude mať stylus zabudovaný presne tak, ako to poznáme z radu Galaxy Note. Obrázky nižšie vyzerajú, ako keby mal Galaxy Note 20 Ultra dieťa s tohtoročným S21 Ultra. Nájdete tu známe prvky Note radu – zahnuté sklo na prednej i zadnej strane zariadenia, malý otvor na selfie snímač v strede a samozrejme, priestor na stylus.

Zariadenie by malo mať rozmery 163,2 x 77,9 x 8,9 mm s hrúbkou 10,5 mm, v prípade, že počítame aj s vystupujúcimi fotoaparátmi. S22 Ultra by mala mať rovnakú 5 000 mAh batériu, displej s vysokým rozlíšením – pravdepodobne AMOLED s uhlopriečkou 6,8″ a vysokou obnovovacou frekvenciou. Poháňať ho bude Exynos 2200, ktorý bude obsahovať grafický čip od AMD.

Samsung Galaxy S22: Poznáme kľúčové špecifikácie

18.8.2021

Až donedávna sa na internete pravidelne objavovali úniky nových skladacích zariadení od spoločnosti Samsung. Keďže tie už boli predstavené minulý týždeň, prišiel rad na nadchádzajúcu vlajkovú sériu Samsung Galaxy S22. Najnovší únik, o ktorom informuje portál GSMArena, prezrádza kľúčové hardvérové ​​špecifikácie troch pripravovaných modelov.

Dočkáme sa aj kompaktného modelu

Celkový dizajn sa údajne veľmi nezmení v porovnaní s tohtoročnou sériou Galaxy S21. Odlišné však budú rozmery displejov. Základný model údajne ponúkne displej s veľkosťou 6,01″, zatiaľ čo Galaxy S22+ bude disponovať 6,55″ displejom. Galaxy S22 Ultra dostane 6,81″ panel. Pre porovnanie, Galaxy S21 má 6,2″ displej, S21+ sa môže pochváliť uhlopriečkou s veľkosťou 6,7″ a S21 Ultra so 6,8″ displejom.

Obrazovky všetkých troch zariadení by mali podporovať 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Ultra model navyše ponúkne aj QHD+ rozlíšenie a schopnosť dynamicky meniť obnovovaciu frekvenciu.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Keď sa tieto úniky potvrdia, základy model bude prvým kompaktným zariadením vlajkovej série Galaxy S od vydania Galaxy S10e v roku 2019. Zároveň sa tak stane konkurentom modelu iPhone 12 mini (aj keď nie úplne).

Modely zo série Galaxy S22 ponúknu nové zadné snímače či menšie batérie

Čo sa týka fotoaparátov, Galaxy S22 a S22+ budú údajne zdieľať nový hlavný snímač s rozlíšením 50 MP. Ten doplní 12 MP teleobjektív s trojnásobným optickým zoomom a 12 MP ultra-širokouhlý fotoaparát. Galaxy S22 Ultra zas ponúkne 108 MP hlavný snímač spolu s troma ďalšími 12 MP snímačmi – teleobjektív s trojnásobným priblížením, periskop s desaťnásobným priblížením a ultraširokouhlý objektív.

Kapacity batérií modelov S22 a S22+ budú menšie v porovnaní s ich predchodcami, a to 3 800 mAh pre základný model a 4 000 mAh pre Galaxy S22+. S22 Ultra bude mať 5 000 mAh batériu, rovnako ako tohtoročný model.

Objavili sa aj informácie o tom, že Samsung kvôli problému s nedostatkom čipov použije prevažne čipset Snapdragon 898 namiesto vlastného procesora Exynos 2200.

Samsung testuje 65 W nabíjanie. Dostanú ho modely zo série Galaxy S22

23.7.2021

Samsung vo svojich aktuálnych TOP modeloch neponúka extra výkonné nabíjanie. Maximom je momentálne 25 W. Avšak výrobca zapracoval na optimalizácii, takže modely z rodiny Galaxy S21 sa nabíjajú pomerne rýchlo.

V minulosti sme mali možnosť vidieť 45 W nabíjanie, v prípade modelu Galaxy Note 10+. Avšak nabíjací adaptér s takýmto výkonom nebol priamo v balení. Podľa portálu GSMArena teraz výrobca testuje nové, rýchlejšie nabíjanie s výkonom 65 W.

To by malo byť k dispozícii pre nadchádzajúce modely zo série Galaxy S22. Tie by mali prísť začiatkom budúceho roka. O tom, že Samsung plánuje zvýšiť nabíjací výkon, nepočujeme po prvýkrát. Informácie sa objavovali už od začiatku tohto roka.

Nabíjačka je už certifikovaná

Vo februári si kórejský výrobca nechal certifikovať nabíjačku, ktorá má 20 V a 3,25 A, čo dáva spomínaný výkon 65 W. Otázkou však zostáva, či sa Samsung rozhodne nabíjačku pribaliť do predajného balenia.

Ako iste viete, balenia tohtoročných vlajkových modelov nabíjacie adaptéry neobsahujú, nachádza sa v nich len obojstranný USB-C kábel.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

S takýmto výkonom by sa mohli nové Samsungy nabiť z 0 na 100 % za približne pol hodinu. Momentálne to trvá niečo cez hodinu. Pre porovnanie, Samsung Galaxy Note 10+ sme v našom redakčnom teste nabili za 59 minút s použitím 45 W nabíjačky.

Zo zariadení, ktoré sme doteraz testovali, si najlepšie vedú modely od OnePlus. OnePlus 9 Pro sa nabil za 29 minút. Veľmi dobrý čas dosiahol aj Huawei Mate 40 Pro, ktorému to trvá 44 minút. Kompletnú tabuľku rýchlostí nabíjania si môžete pozrieť tu.

Samsung Galaxy S22 Ultra: Jedinečný fotoaparát aj Exynos 2200

6.5.2021

Vlajkové lode Samsungu sa typicky môžu pochváliť vysokou kvalitou fotoaparátov. Je to celkom prirodzené. Ide o stelesnenie toho najlepšieho, čo má výrobca vo svojom talóne a kvalitná fototechnika sa aj v očiach zákazníkov radí na popredné priečky pri výbere nového smartfónu. Pri top modeloch preto nie je žiaden priestor na šetrenie.

Nespí ani konkurencia, ktorá k tomu pristupuje rovnako, a tak sa výbava smartfónov každým rokom posúva o kúsok vpred. Zmeny sú niekedy pomerne drobné, inokedy ide o poriadny skok. V prípade Samsungu by sme sa už budúci rok mali dočkať poriadnej inovácie mobilného fotoaparátu. Informuje o tom portál SamMobile.

Kvalitnejšie fotky s priblížením

Očakávaný model Samsung Galaxy S22 Ultra vraj bude vybavený vylepšeným periskopickým snímačom s optickou stabilizáciou založenou na posune šošovky – “pohyblivý optický zoom”. Fungovať to má obdobne ako pri digitálnych zrkadlovkách.

Šošovky, ktoré sú súčasťou nového periskopického riešenia, sa majú pohybovať v rozsahu 3- až 10-násobného priblíženia. V praxi by sa to malo odraziť na značnom náraste kvality fotografií pri používaní priblíženia s spomínanom rozsahu. 

Portál pripomína, že podobné riešenie môžeme nájsť v smartfóne Sony Xperia 1 III, no ten ponúka len dve úrovne priblíženia. Samsung Galaxy S22 Ultra má byť v tomto ohľade omnoho flexibilnejší.

Galaxy S22 Ultra: Exynos, AMD a fotoaparát pod obrazovkou

Okrem informácií o vylepšení schopností fotoaparátu sa v súvislosti s očakávaným modelom spomínajú aj ďalšie vlastnosti. Konkrétne má ísť o predný fotoaparát umiestnený pod displejom a použitie procesora Exynos 2200 v kombinácii s grafickým čipom AMD Radeon Mobile GPU, ktorý má poriadne prekvapiť výkonom. 

Za zmienku stojí aj informácia, že o umiestnení predného fotoaparátu pod obrazovku sa hovorilo už v súvislosti so skladacím modelom Samsung Galaxy Z Fold 3. Na základe aktuálnych informácií to dokonca vyzerá tak, že práve v tomto kúsku dôjde k otestovaniu celého riešenia.

Náš tip
Najlepšie fotomobily, ktoré si môžete kúpiť na Slovensku

Náš tip
Samsung Galaxy Buds2 oficiálne: Zdatný pokračovateľ obľúbeného radu

25.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+