MojAndroid

Obľúbená séria bezdrôtových Bluetooth slúchadiel sa aktuálne dočkala ďalšieho prírastku. Samsung popri nových skladacích smartfónoch Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 predstavil aj slúchadlá Samsung Galaxy Buds2. 

Tie na trh prichádzajú ako najmenšie a najľahšie slúchadlá z radu Galaxy Buds. Vážia len 5 gramov a ich rozmery sú 17 x 20,9 x 21,1 mm. Už dlhšie sa o nich špekulovalo a do obehu sa dostalo aj viacero informácií, vrátane obrázkov ich prevedenia či očakávanej predajnej ceny. Dnešným dňom ale poznáme kľúčové informácie, a to priamo z prvej ruky.

Zdroj: Redakcia

Hrdý pokračovateľ rodu

Hneď na úvod treba povedať, že aj nový model Samsung Galaxy Buds2 disponuje aktívnym potlačením hluku (ANC), a to dokonca poriadne kvalitným. Zapojená je do toho aj umelá inteligencia, ktorá identifikuje rušivé zvuky a odfiltruje ich. Okolitý ruch má byť vo výsledku redukovaný až o 98%.

Použitý je opäť dvojpásmový reproduktor podobne ako v prípade modelu Samsung Galaxy Buds Pro. Rovnako tak tu nájdeme známy systém troch mikrofónov, funkciu Ambient sound a tradičný je aj dizajn. Nový model celkovo pôsobí ako očakávaný člen rodiny slúchadiel Galaxy Buds, ktorý na stôl prináša niekoľko vylepšení tam, kde to bolo potrebné.

Samsung ku Galaxy Buds2 pribaľuje tri veľkosti nadstavcov do uší, tak aby asi každý mohol vybrať ideálnu veľkosť. S výberom správnej veľkosti bude pomáhať aj test v aplikácii Galaxy Wearable. O konektivitu sa stará Bluetooth 5.2 a nechýba ani už tradičná podpora pre ovládanie gestami.

Zdroj: Redakcia

K PC aj k smartfónu

Cez aplikáciu Galaxy Buds pre počítače bude možné slúchadlá jednak jednoduchým spôsobom spárovať, no dôležitejšie je, že tu bude možné upravovať jednotlivé nastavenia slúchadiel. Od ekvalizéra až po konfiguráciu úrovne potláčania hluku. 

Majitelia sa teda nebudú musieť spoliehať len na svoj smartfón a používanie slúchadiel v kombinácii s počítačom bude o čosi praktickejšie. Nechýba ani podpora pre funkciu Auto switch pre pohodlné prepínanie medzi spárovanými Galaxy zariadeniami.

Zdroj: Redakcia

Batéria v každom slúchadle má kapacitu 61 mAh, nabíjacie puzdro 472 mAh. Výdrž by sa podľa dostupných informácií mala pohybovať okolo 5 hodín pri používaní aktívneho potláčania hluku (ANC). Vypnutie tejto možnosti ju predĺži na takmer 8 hodín. V nabíjacom puzdre je zásoba energie na ďalších 15 hodín používania s ANC alebo 22 hodín bez. Už 5 minút nabíjania má slúchadlám dodať dostatok “šťavy” na 55 minútové prehrávanie.

Cena a dostupnosť

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 budú dostupné v štyroch farebných prevedeniach. Do predaja sa v Európe dostanú od 27. augusta a ich cena začína na 149€. 

Pre tých, ktorí si potrpia na štýl si Samsung v spolupráci s partnermi pripravil širokú paletu rôznofarebných nabíjacích krabičiek. Od jednoduchých farebných kombinácií až po poriadne výstrednosti ako nabíjacia krabička v štýle Simpsonovcov či vyklápacieho mobilu.

Galaxy Buds2 – technické špecifikácie 
Rozmery a hmotnosť  Slúchadlo: 17 (šírka) x 20,9 (výška) x 21,1 (hĺbka) mm, 5 g 

Nabíjacie puzdro: 50 (šírka) x 27,8 (výška) x 50,2 (hĺbka) mm, 41,2 g

Reproduktory  2 membrány (basový woofer + výškový tweeter)
Mikrofón 3 mikrofóny (2 vonkajšie + 1 vnútorný) + Voice Pickup Unit 
Batéria  Kapacita  Slúchadlá: 61 mAh (typická hodnota)

Dobíjacie puzdro: 472 mAh (typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. 
Doba prehrávania  Až 5 h / Celkom až 20 h (so zapnutým tlmením hluku)

Až 7,5 h / Celkom až 29 h (s vypnutým tlmením hluku)

*Skutočná výdrž batérie môže závisieť od prevádzkových podmienok (nastavenie funkcií, typ prehrávaných súborov, sila signálu Bluetooth® apod.)
Doba hovoru  Až 3,5 h / Celkom až 13 h (so zapnutým tlmením hluku)

Až 3,5 h / Celkom až 14 h (s vypnutým tlmením hluku)

*Skutočná výdrž batérie môže závisieť od prevádzkových podmienok (nastavenie funkcií, typ prehrávaných súborov, sila signálu Bluetooth® apod.)
Nabíjanie 1 h prehrávania / 5 minút rýchlodobíjania 

Bezdrôtové dobíjanie s certifikátom Qi

*Doba nabíjania za predpokladu, že pri začiatku nabíjania sú slúchadlá nabité menej než na 30 %. Skutočná výdrž batérie a dĺžka dobíjania môže závisieť na prevádzkových podmienkach, resp. počte dobíjaní. 

Merané s vypnutým tlmením hluku.

Konektivita Bluetooth® 5.2

Kodek: Scalable (vlastný produkt Samsung), AAC, SBC

Senzory

Akcelerometer, gyroskop, senzor proximity, Hallov senzor, dotykový senzor, VPU (Voice Pickup Unit)

Farebné varianty grafitová, biela, olivová, fialová
*Dostupnosť farieb môže závisieť od trhu, operátora a predajcu.
Obsah základného balenia  Slúchadlá, dobíjacie puzdro, nástavce do uší, dobíjací kábel, stručná príručka

Konkurencia

Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3 sú silným konkurentom pre každé kvalitné Bluetooth slúchadlá. Pochváliť sa môžu skvelým aktívnym potlačením hluku a bohatým balením. Ponúkajú tiež nadštandardnú výdrž. Medzi nedostatky patrí hlavne väčšia nabíjacia krabička. Tieto slúchadlá sú na trhu už nejaký ten čas, a aktuálna cena je na úrovni približne 180 eur. Určite stoja za zváženie.

Sony WF-1000XM3
Predchodca Sony WF-1000XM3 | Foto: Sony

Apple AirPods Pro

Obľúbené slúchadlá, ktoré majú čo ponúknuť. Vo výbave nechýba aktívne potlačenie hluku a výborne si rozumejú so smartfónmi od Apple. Fungovať budú aj s Androidom. Ich cena sa v overených e-shopoch pohybuje na úrovni okolo 250 eur.

Zdroj: Apple
11.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+