MojAndroid

Neobnovená ochranná známka Galaxy Note, o ktorej sme informovali v septembri, hovorí prakticky za všetko. Vyzerá to tak, že Samsung definitívne skončil so sériou Galaxy Note, čím si určite pohneval množstvo spokojných používateľov týchto legendárnych modelov. Najnovšie informácie k tejto téme priniesol portál Android Authority.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra balenie
Samsung Galaxy Note 20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Je to tak, ako sme už všetci očakávali. Úniky priamo z Kórei to potvrdzujú. Výrobca v týchto dňoch končí s produkciou zatiaľ aktuálnej série Galaxy Note 20 a ďalšia už v pláne nie je. Tieto telefóny sú stlále v predaji nielen vo svete, ale aj na Slovensku.

Samsung sa v poslednom období okrem vlajkovej série Galaxy S22 (ktorá už dostala aj podporu pera S Pen) sústreďuje na skladacie modely. Práve tie najaktuálnejšie boli predstavené v čase, ktorý vždy patril sérii Galaxy Note. Aj tento fakt nasvedčuje tomu, Note definitívne skončil.

Samsung neobnovil ochrannú známku Galaxy Note. Je sérii koniec?

7.9.2021

O tom, že Samsung tento rok nepredstaví žiadny nový model zo série Galaxy Note, vieme už dlho. Len nedávno boli na trh uvedené nové skladacie smartfóny Galaxy Z Flip3 a Z Fold3, ktoré prišli v čase, kedy výrobca zvykol predstavovať novinky zo série Note.

Ale čo bude ďalej? Smartfónom s perom S Pen úplne neodzvonilo. Medzi kompatibilné zariadenia pribúdajú modely z iných sérií. Začiatkom tohto roka to bol Galaxy S21 Ultra, teraz dostal podporu aj skladací Galaxy Z Fold3. Ani jeden z tejto dvojice nemá implementáciu pera S Pen na takej úrovni, akú mali zariadenia série Note. Chýba im hlavne možnosť vložiť pero do tela smartfónu.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Samsung Galaxy Note 20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

S novými informáciami prišiel portál Sammobile, ktorý sa odvoláva na zistenia Galaxyclub.nl. Juhokórejská spoločnosť obnovila ochranné známky sérií Galaxy A, Galaxy M, Galaxy S aj Galaxy Z. Avšak Note medzi nimi chýba. Pre skalných fanúšikov tejto obľúbenej série to nie sú dobré správy.

samsung galaxy note ochranna znamka
Medzi ochrannými známkami Samsung chýba Galaxy Note | Zdroj: Galaxyclub.nl

Aby sme nepredbiehali, samotný Samsung sa zatiaľ k téme oficiálne nevyjadril. Vedeli sme len to, že v tomto roku novinka zo série Note nepribudne. Je možné, že séria bude pokračovať, no aktuálne informácie tomu príliš naklonené nie sú.

Na tému sme sa opýtali aj slovenského zastúpenia Samsungu, takáto je odpoveď:

“Samsung je zaviazaný kategóriou zariadení Galaxy Note, ktorá si za uplynulých viac ako 10 rokov získala rad veľmi lojálnych fanúšikov a spotrebiteľov. V roku 2021 však nebudeme na trh uvádzať nové zariadenie kategórie Galaxy Note. Namiesto toho Samsung plánuje naďalej rozširovať funkcionality radu Note a uviesť mnoho z jeho populárnych prvkov z oblastí produktivity a kreativity, vrátane S Pen, naprieč naším ekosystémom značky Galaxy. Viac informácií o budúcich produktoch zverejníme ihneď, ako budeme pripravení urobiť toto oznámenie.”

Náš tip
4ka Android Code 2021: Vyberte najlepšie slovenské aplikácie a vyhrajte Google Pixel 6

26.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+