MojAndroid

Je to tu. Smarfóny, na ktoré čakal každý fanúšik Samsungu, boli oficiálne predstavené a už len pár dní nás delí od spustenia predaja na Slovensku. Ako prvý z nových modelov sa k nám do redakcie dostal ten prostredný. Toto je začínajúca recenzia smartfónu Samsung Galaxy S22+.

Recenzia je rozdelená na niekoľko častí:

V porovnaní s menším Galaxy S22 ponúkne väčšiu batériu, rýchlejšie nabíjanie a samozrejme aj väčší displej a vyššiu cenu. Od modelu Ultra je zase o dve stovky lacnejší. Ten má navyše displej s vyšším rozlíšením, lepším maximálnym jasom, väčšiu batériu či podporu S Pen. Práve Galaxy S22+ môže byť z tejto trojice tou najzaujímavejšou voľbou.

Samsung Galaxy S22+: Cena a dostupnosť na Slovensku

Smartfón je momentálne možné predobjednať, a to až do 10. marca. Ostrý predaj začína 11. marca. Verzia s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom stojí 1049 eur, za 256 GB úložisko si priplatíte ďalších 50 €.

Samsung Galaxy S22+
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V rámci predobjednávky k Samsungu Galaxy S22+ dostanete bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro a ak sa rozhodnete odpredať svoje staré zariadenie, získate aj bonus vo výške 150 eur (k cene starého zariadenia).

Recenzia Samsung Galaxy S22+: Balenie v modernom štýle

Na to, že vlajkové lode v poslednom čase veľkým množstvom príslušenstva v balení nedisponujú, sme si zvykli. Predajné balenie Samsungu Galaxy S22+ sa nesie presne v tomto štýle. Nabíjací adaptér nečakajte, ten si budete musieť dokúpiť. Ak máte USB-C nabíjačku z minulých rokov, môžete ju pokojne používať, no ak chcete vyšší výkon, je potrebné zakúpiť novú.

45 W nabíjačka stojí na oficiálnych stránkach výrobcu 39,90 € a je k dispozícii v bielej a čiernej farbe. Pokojne vám bude stačiť aj 25 W nabíjačka, ktorá bude stále dostatočne rýchla. V oficiálnom e-shope je momentálne nedostupná, no v overených obchodoch ju kúpite za cenu do 15 eur.

Balenie okrem smartfónu obsahuje obojstranný USB-C kábel, kovový nástroj na vyberanie SIM karty a dokumentáciu. To je všetko.

Konštrukcia a dizajn: Toto sa naozaj podarilo

Možno to na fotografiách tak nevyzerá, ale nové Galaxy S22 v ruke pôsobia výrazne drahším dojmom ako ich predchodcovia. Dizajn minuloročných modelov bol veľmi pekný, ucelený. Tento rok sa k tomu pridávajú o niečo hranatejšie rámiky, čo pôsobí neuveriteľne dobre. Neuveríte, až kým Samsung Galaxy S22+ nechytíte do ruky.

Samsung Galaxy S22+ zadna strana
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Už prvý dotyk s týmto telefónom bol pre mňa jasný a ide o jeden z najkrajších modelov, aké som kedy mal v ruke. Nepreháňam. Keď k tomu pridám pekné farebné varianty, ktoré sú navyše matné, len ťažko by som hľadal konkurenciu. Práve v mnou testovacej bielej farbe sa mi novinka páči najviac. Zadná strana nezachytáva žiadne odtlačky prstov a žiadnu mastnotu, vždy vyzerá úžasne.

V ruke je však telefón pomerne veľký. 6,6-palcový displej sa samozrejme podpísal na rozmeroch. Hranatejší rám tiež nepropspieva pocitu menšieho zariadenia, skôr naopak. Čo ale chválim, sú naozaj minimálne rámiky okolo displeja a chválim aj to, že ich hrúbka je všade rovnaká. Či už po bokoch alebo pod či nad displejom. Dizajn nám jednoducho dospieva a toto je výsledkom.

Samsung Galaxy S22+ displej
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V porovnaní s minuloročným modelom však vidím jednu zmenu, ktorá možno nie je až tak pozitívna. Vyvýšená časť fotoaparátu na zadnej strane bola zároveň aj súčasťou bočného rámu, čo vyzeralo neuveriteľne dobre. Samsung teraz od toho upustil a tento “blok” je teraz od rámu oddelený.

Samsung Galaxy S22+ tlacidla
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo sa týka kvality spracovania, tá znesie aj tie najprísnejšie merítka. Hliníkový rám je podľa Samsungu odolný voči škrabancom (vyzerá to, že naozaj je). Predná aj zadná strana sú chránené krycím sklom Corning Gorilla Glass Victus, čiže tým najlepším, čo momentálne na trhu nájdeme. Samozrejmosťou je aj vodoodolnosť (certifikácia IP68).

Samsung Galaxy S22+ konektor
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Všetky hardvérové tlačidlá sa nachádzajú na pravom boku, fungujú výborne a ich používanie je bezproblémové. Spodná strana obsahuje zásuvku na dve SIM karty, USB-C konektor a reproduktor. Vľavo sa okrem tenkých plastových predelov antén nenachádza nič, hore máme sekundárny mikrofón slúžiaci na redukciu šumu pri telefonovaní či natáčaní videa.

Menšou nevýhodou umiestnenia fotoaparátu do strany je nestabilná poloha pri písaní na stole, telefón sa kýve. No kýve sa podstatne menej, ako by som očakáva. Predsalen, fotoaparát až tak výrazne nad okolitý povrch zariadenia nevystupuje.

Recenzia Samsung Galaxy S22+: Skvelý displej

Aj keď sa zdá, že vlajkové lode sa v tomto smere nemajú už kam posunúť, aj tu nastali nejaké zmeny. Displej Samsungu Galaxy S22+ má uhlopriečku 6,6 palca a nezmenené rozlíšenie 2340 x 1080 pixelov. Ide o krásny Dynamic AMOLED 2X panel s podporou HDR10+ a skvelým maximálnym jasom 1750 nitov. Čitateľnosť na priamom slnečnom svetle je vďaka tomu bezproblémová.

Nový panel je opäť rovný, takže sa tu neudiali žiadne experimenty s jeho ohýbaním po bokoch, čo množstvo používateľov ocení. Ocenili by aj nejakú základnú ochranu už po vybalení v podobe ochrannej fólie, no tá tentokrát chýba. Škrabance som našťastie po týždni používania na displeji nezaregistroval. Jeho ochranu zabezpečuje sklo Corning Gorilla Glass Victus+.

Samsung Galaxy S22+ displej
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vďaka tomu, že je displej rovný, nebude problém zohnať správne tvrdené sklo. Avšak pozor si dajte na snímač odtlačkov prstov, ktorý pod sklom nemusí fungovať správne. Pritom ide o najlepší snímač v displeji na našom trhu.

Opäť je ultrasonický a opäť je odomykanie bleskové. Problém nemá ani s mokrými prstami, spokojný som aj s úspešnosťou odomykania, ktorá sa blíži k 100 %. Samsung tieto snímače od spoločnosti Qualcomm používa už od série Galaxy S10 a konkurencia by sa v tomto smere mohla učiť.

Samsung Galaxy S22+ snimac odtlackov
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vrátim sa ale späť k displeju. Najväčšou novinkou má byť to, že tentokrát ide o panel, ktorý by mal byť shopný dynamicky meniť obnovovaciu frekvenciu od 10 do 120 Hz v závislosti od toho, aký obsah zobrazuje.

Ak prechádzate menu, frekvencia je maximálna. Ak čítate statický text, frekvencia ide dole, čím sa šetrí batéria. Avšak Samsung neskôr parametre displeja upravil a teraz uvádza, že minimálna frekvencia je 48 Hz. Aplikácia, ktorú na testovanie frekvencie používam, mi ale pri sledovaní YouTube videa ukazovala pomerne konštantných 30 Hz. Otázkou zostáva, či jej môžem veriť.

Samsung Galaxy S22+ nastavenia displeja
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Displej väčšinu času funguje v režime 120 Hz, no dynamickú zmenu obnovovacej frekvencie aplikácia registruje a vyzerá to tak, že funguje bez problémov. Chýbať samozrejme nesmie ani always on displej, ktorý je možné mať aktivovaný neustále, v nastavenom čase alebo po ťuknutí na displej.

K dispozícii sú už tradične aj široké možnosti prispôsobenia farebného podania a Samsung konečne vypočul moje prosby a jas sa automaticky pri fotení nenastaví na maximálny. Automatické nastavenie jasu funguje výborne, no krivku som si musel trochu upraviť. V noci bol až príliš jasný.

Výkon a pamäť: Ako si vedie nový Exynos?

Jedna z oblastí, ktorá používateľov zaujíma najviac. Samsung Galaxy S22+ na slovenskom trhu obsahuje procesor Exynos 2200, v USA, Kanade či v domovskej Kórei ponúkajú nové Samsungy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

Exynosy si svoju povesť pokazil v sérii Galaxy S20. Rad Galaxy S21 ju trochu opravil a teraz tu máme najnovšie modely s najnovším Exynosom, ktorého grafiku má dokonca na svedomí spoločnosť AMD. A to neznie vôbec zle.

Samsung Galaxy S22+ displej
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Hneď na začiatok musím povedať, že výkonu je tu naozaj dosť. Nech ide o akúkoľvek činnosť, žiadne spomalenie som počas testu nepociťoval. Problémom nie sú ani náročné hry. Jediné spomalenie som zaznamenal po bezdrôtovom nabíjaní v aute, kedy bol telefón značne teplý.

Keď už som pri prehrievaní, to sa našťastie nedeje. Teda nie v miere, ako to poznáme z čias Galaxy S20. Pri bežných činnostiach sa nový Galaxy S22+ nijako výrazne nezahrieva. Dokonca ani po viacerých testoch benchmarku AnTuTu nebol príliš teplý. Pri dlhšom hraní je samozrejme teplo cítiť, no to nie je neštandardné správanie. Najväčšie zahrievanie však pociťujem pri fotografovaní, kedy softvér a umelá inteligencia extrémne výkonného procesora pracuje na maximum. Výsledkom sú kvalitné zábery, ale aj vyššia teplota, a to najmä vo vrchnej časti zariadenia a rámu. Nič hrozné to ale nie je.

Samsung Galaxy S22+
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V teste Geekbench novinka získala 1153 bodov v Single Core teste a 3517 bodov v Multicore. Pre porovnanie, Snapdragon 8 Gen 1 získal 1231, respektíve 3752 bodov, čo je o niečo viac. Na nové čipy Apple A15, ktoré sú v aktuálnych iPhonoch, Snapdragon ani Exynos nemá (1750/4885 bodov). V AnTuTu som sa dostal nad hranicu 920-tisíc bodov, grafika si z toho uchmatla vyše 400-tisíc.

Aj napriek vysokému výkonu a plynulému displeju som ale nemal maximálny pocit plynulosti. Napríklad taký Google Pixel 6 s nížším hrubým výkonom bol o niečo plynulejší, rovnako aj Huawei P50 Pro. Môj testovací model mal ale predfinálnu verziu softvéru, takže je veľmi pravdepodobné, že Samsung tieto menšie nedostatky do začiatku oficiálneho predaja vychytá.

8 GB operačná pamäť je plne postačujúca, no vzhľadom na cenu zariadenia by mu vôbec neuškodilo nejaké tie GB pridať. V konečnom dôsledku to nie je žiadnym mínusom. Aplikácie sa zbytočne nezatvárajú a nedostatok RAM som počas testovania nepocítil.

Keďže nový Samsung Galaxy S22+ neobsahuje slot na pamäťové karty, dobre si predtým rozmyslite, aký pamäťový variant zvoliť. 128 GB mne osobne síce stačí, no nie všetci fungujú na cloudoch. 128 GB rýchleho úložiska navyše za 50 eur nie je vôbec zlý príplatok.

Recenzia Samsung Galaxy S22+: Systém, konektivita a zvuk

Samsung Galaxy S22+ beží na najnovšom operačnom systéme Android 12 spolu s nadstavbou One UI 4. To znamená, že to najaktuálnejšie, čo Samsung ponúka. Najvýraznejšou zmenou oproti starším systémom sú takzvané “štýly”, kedy sa vie celý systém farebne prispôsobiť aktuálne nastavenej tapete.

Samsung Galaxy S22+ farby prisposobenie
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Jednou z veľkých výhod nových vlajkových lodí od Samsungu je skvelá softvérová podpora. Séria Galaxy S22 dostane až 4 veľké aktualizácie operačného systému Android. To znamená, že tento smartfón bude aktualizovaný až na Android 16. Ide o bezkonkurenčne najdhlšiu podporu, dokonca dlhšiu, akú ponúka Google pre svoje Pixely.

To ale nie je všetko. Zákazník kúpou tohto modelu získa aj 5 rokov bezpečnostných záplat. Tie mimochodom častokrát prichádzajú ešte predtým, ako ich dostanú samotné Pixely.

Nadstavba od Samsungu je naozaj výrazná a fanúšikom dobre známa. Nachádzajú sa tu všetky možné funkcie a nastavenia, nechýba tmavý režim a je prispôsobená tak, aby ju bolo aspoň ako-tak možné ovládať jednou rukou. Či sa vám vzhľadom páči alebo nie, je len na vás, no ja som si túto nadstavbu veľmi obľúbil.

Z konektivity tu nechýba prakticky nič, teda až na infračervený port. K dispozícii je 5G, smartfón je Dual SIM, nechýba Bluetooth vo verzii 5.2 či rýchly USB 3.2 konektor. Navigáciu zabezpečí A-GPS? GLONASS, BDS aj GALILEO. Čiže všetko, čo je na trhu dostupné. Bezkontaktné platby prostredníctvom NFC fungovali taktiež bezproblémovo a za zmienku stojí aj špeciálny desktopový režim Samsung DeX.

Zvukový výstup zabezpečujú dva stereo reproduktory, ktorých zvuk je opäť vyladený spoločnosťou AKG (tú Samsung vlastní). Jeden reproduktor sa nachádza na spodku vedľa USB-C konektora, druhý je nad displejom a slúži zároveň aj ako slúchadlo pre telefonovanie.

Kvalita zvuku je opäť veľmi dobrá, reproduktory hrajú naozaj nahlas a bez problémov ozvučia menšiu miestnosť. Na nenáročné počúvanie hudby či rádia určite postačia. 3,5 mm audio jack pre pripojenie slúchadiel už tradične chýba.

Opäť skvelé fotoaparáty

Nič iné by sme ani od vlajkového Samsungu za 1000 eur očakávať ani nemohli. V porovnaní s minulým rokom sa toho zmenilo pomerne veľa. Galaxy S22+ totiž ponúka nový snímač s vyšším rozlíšením (50 MP vs 12 MP). Snímač je samozrejme opticky stabilizovaný a ponúka svetelnosť f/1.8.

Samsung Galaxy S22+ fotoaparat
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Štandardne fotí v rozlíšení 12,5 MP, a teda spája 4 pixely do jedného. Pomôže to aj v noci, kedy vďaka tomu dokáže zachytiť viac svetla. Fotiť je samozrejme možné aj v maximálnom rozlíšení 50 MP.

Výsledné fotografie sú veľmi dobré a s pomerne vernými farbami. Cez deň majú množstvo detailov a skvelý dynamický rozsah. Fotografiám výrazne pomáha aj pokročilá umelá inteligencia. Opäť tu máme aj obľúbený režisérov pohľad, kedy na displeji vidím zábery zo všetkých snímačov pekne naraz.

Milo prekvapený som bol aj z nočných fotografií. Pokrok je tu jednoznačne viditeľný. Pekné fotografie sa dajú z tohto fotoaparátu získať aj bez použitia nočného režimu. Ten bol mimochodom opäť vylepšený, funguje rýchlejšie a niekedy som sa až čudoval, ako dokáže fotografiu zachrániť. Ani v naozaj veľmi slabom svetle to vôbec nie je zlé. Môže za to najmä pokročilá umelá inteligencia, ktorá sa nachádza v novom čipsete. Nočný režim sa z nočnej fotografie nesnaží urobiť deň, takže takéto zábery nevyzerajú až prehnane neprirodzene.

Ultra-širokouhlý snímač bohužiaľ nevie zaostrovať, a tak môžete rovno zabudnúť na makro zábery. Najviac priblížené zábery dostanete z teleobjektívu. Ultra-širokouhlý snímač už nie je taký širokouhlý, jeho uhol záberu sa zmenšil zo 123 na 120 stupňov, 12 MP rozlíšenie zostalo zachované. Cez deň z neho vychádzajú veľmi pekné snímky, v noci je to podstatne horšie. Tu ale na rad prichádza nočný režim, ktorý naozaj dokáže zázraky.

Veľká zmena sa udiala aj v približovacích možnostiach. Zatiaľ čo minuloročný model ponúkal objektív s vysokým 64 MP rozlíšením a hybridným priblížením, Galaxy S22+ má plnohodnotný teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením. Nechýba ani optická stabilizácia obrazu. Fotografie z neho, najmä cez deň, sú veľmi pekné, ostré, s dobrými farbami a aj dynamickým rozsahom. V noci je to samozrejme horšie, tu by som sa naň veľmi nespoliehal. Pri dobrých svetelných podmienkach s ním vytvoríte slušné snímky aj s desaťnásobným priblížením. Maximom je 30-násobný digitálny zoom, ale takéto fotografie už veľmi použiteľné nie sú.

Skvelou funkciou je “Guma na objekty”, ktorá funguje presne ako Magic Eraser od Googlu v nových Pixeloch. Samsung niečo podobné ponúka už dlhšie, no teraz bola táto funkcia vylepšená a viac jej pomáha umelá inteligencia. Na fotografii dokáže automaticky rozpoznať objekty a ponúknuť ich odstránenie. Prípadne si tieto objekty môžete obkresliť sami a z fotografie budú odstránené. Funguje to takmer rovnako dobre ako v Pixeloch a určite sa to môže hodiť.

Video

Maximom pre natáčanie videa je až 8K rozlíšenie, no to stále považujem za zbytočné. Ale z pohľadu čísel je to pekné. 4K video je možné natáčať pri 60 snímkach za sekundu, a to všetkými troma snímačmi. Toto každý smartfón nedokáže, ultra-širokouhlé video je väčšinou možné len pri 30 fps. Prepínanie objektívov je tu možné aj priamo počas natáčania videa. Toto neodporúčam robiť v noci, kde sa najviac prejaví rozdiel v kvalite jednotlivých snímačov.

Super stabilizované video je síce maximálne stabilné, no ak má byť aj pozerateľné, podmienky musia byť dobré. V noci je prakticky nepoužiteľné. Cez deň je to lepšie, no detaily sa často zlievajú do jedného a video nevyzerá prirodzene.

Recenzia Samsung Galaxy S22+: 4500 mAh batéria a rýchle nabíjanie

Výdrž batérie je jedným z najdôležitejších parametrov moderných smartfónov. Samsung Galaxy S22+ je vybavený akumulátorom s kapacitou 4500 mAh, čo je oproti 4800 mAh v minuloročnom modeli o niečo menej. Avšak novinka má úspornejší LTPS panel a taktiež úspornejší procesor. Prejavilo sa to nejako na výdrži?

Žiadne terno sa nekoná, opäť ide o klasický jednodňový smartfón. V závislosti od používania som sa dostával na 4-5 hodín SOT denne (skôr okolo 4 hod.), pričom nejaké to percento mi v batérii ešte zostalo.

Samsung Galaxy S22+ bateria
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pripomínamm, že počas testovania som sa nijako neobmedzoval, displej bol nastavený na 120 Hz a používal som bielu systémovú tému, žiadne šetriče batérie a ani optimalizáciu aplikácií bežiacich na pozadí. V prípade, že by ste sa rozhodli nejaký z týchto parametrov zmeniť, môžete z Galaxy S22+ dostať o niečo lepšiu výdrž. Pokiaľ som ale v priebehu dňa častejšie fotil, prípadne využíval iné náročnejšie funkcie, jednodňová výdrž bola len tak tak.

Tu musím povedať dôležitú vec. Testovací model bol s predfinálnou verziou softvéru a do oficiálneho štartu predaja dostane minimálne jednu aktualizáciu. Po nej by sa výdrž mohla vďaka lepšej optimalizácii ešte o niečo predĺžiť. Taktiež som si všimol, že čím som tento smartfón dlhšie používal, tým bola výdrž lepšia. Ak teda nebudete zo začiatku s výdržou spokojní, treba chvíľu vydržať. Umelá inteligencia sa naučí vaše návyky a s pridúbajúcim časom bude výdrž lepšia. Rovnaké správanie som spozoroval napríklad na smartfóne Google Pixel 6.

S novou nadstavbou One UI 4 prišla aj skvelá funkcia, ktorá nedovolí, aby sa batéria nabila na viac ako 80 percent, čím ju výrazne šetrí. Prítomné je aj inteligentné nabíjanie. Telefón sa učí, ako ho používate a napríklad ak ho necháte nabíjať v noci, nabije sa len do 80 percent, potom čaká a tesne predtým, ako vstávate, sa dobije do 100 %.

Samsung Galaxy S2+
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

K dispozícii je šetriaci režim, ktorý dokáže taktiež výdrž predĺžiť. Vypne always on displej, zníži jas, obmedzí výkon procesora a vypne 5G. Novinkou je nastavenie s názvom “rýchlosť spracovania údajov”, ktorá môže byť optimalizovaná, vysoká alebo maximálna. Aj toto nastavenie dokáže ovplyvniť výdrž batérie.

Zmeny sa udiali aj v možnostiach nabíjania. Teda jedna zmena. Maximálny nabíjací výkon sa zvýšil z 25 W na 45 W, nabíjačka sa bohužiaľ v balení nenachádza, no od Samsungu som si ju vypýtal, a tak som mohol otestovať aj nabíjanie maximálnou možnou rýchlosťou. Plánujeme aj porovnanie rýchlostí s 25 W adaptérom a 45 W adaptérom.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 10 min: 23 %
 • 20 min: 45 %
 • 30 min: 67 %
 • 40 min: 93 %
 • Plné nabitie: 1 hod. 1 min.

Samozrejmosťou je bezdrôtové nabíjanie (15 W) a nechýba ani reverzné bezdrôtové nabíjanie, pomocou ktorého si nabijete svoje Samsung hodinky či slúchadlá.

Recenzia Samsung Galaxy S22+: Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy S22+ je výborný smartfón, bohužiaľ aj drahý. Za svoje peniaze ale dostanete zariadenie, ktoré vám vydrží naozaj dlho. 4 veľké aktualizácie Androidu sme tu ešte nemali a týmto si u mňa Samsung naozaj šplhol. Ak sa teda na cenu pozrieme z pohľadu dĺžky podpory, až tak zle nevyznie.

Samsung Galaxy S22+
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nedostatkov je tu naozaj málo. Niekomu by mohla prekážať absencia slotu na pamäťové karty, no ja dám radšej prednosť rýchlejšiemu úložisku. Tých 50 eur by som si radšej priplatil za 256 GB variant. Zamrzí aj chýbajúcí nabíjací adaptér v balení, najmä teraz, keď nové Samsungy dostali rýchlejšie nabíjanie. Výrobca dokonca upustil od akejkoľvek ochrany displeja pred škrabancami, takže žiadna fólia na ňom od výroby nie je. Výdrž by tiež mohla byť o niečo lepšia.

Pre mňa osobne je jedným z najväčších plusov dizajn novinky. Aj keď na prvý pohľad vyzerá takmer ako minuloročný model, pôsobí hodnotnejšie, drahšie, modernejšie. V kombinácii s matným prevedením ide o veľmi atraktívny smarfón.

Samsung Galaxy S22+
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Poteší vylepšený displej, ktorý po novom dokáže dynamicky meniť obnovovaciu frekvenciu, spoľahnúť sa môžete na kvalitné reproduktory a jednoznačne najlepší snímač odtlačkov prstov v displeji. A nesklamal ani nový procesor, ktorý ponúka vysoký výkon, pričom teploty sú udržané na znesiteľnej úrovni.

Recenzia Samsung Galaxy S22+: Tabuľka parametrov

Displej 6,6-palcový Dynamic AMOLED 2X, Full HD+ rozlíšenie, obnovovacia frekvencia 48 až 120 Hz, vzorkovacia frekvencia 240 Hz v hernom režime
Procesor Exynos 2200, 4 nm
Operačná pamäť 8 GB
Interný ukladací priestor 128, 256 GB
Fotoaparáty Primárny 50 MP (f/1.8), ultra širokouhlý 12 MP (f/2.2), 10 MP teleobjektív (3-násobné optické priblíženie, f/2.4), 10 MP “selfie” (f/2.2)
Batéria 4 500 mAh
Rozmery 75,8 x 157,4 x 7,6 milimetrov
Hmotnosť 196 gramov
Farebné prevedenia Čierne, biele, zelené, ružové
Cena 1 049 €, 1 099 €

Konkurencia

Samsung Galaxy S22+ je síce skvelý telefón, no v konkurenčnom boji to bude mať náročné. Vzhľadom na cenu, ktorá začína nad hranicou 1000 eur, ho musíme porovnávať s tými najlepšími. Silnou konkurenciou je Huawei P50 Pro so skvelým fotoaparátom, rýchlym nabíjaním a výbornou výbavou, avšak bez 5G a vyššou cenou.

Huawei P50 Pro displej
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ostatní výrobcovia tohtoročné vlajkové modely v Európe zatiaľ nepredstavili. Konkurenciou je aj kompaktnejší a výkonnejší Apple iPhone 13 Pro, ktorý je však tiež o niečo drahší. Konkurencia prichádza aj z vlastných radov, pretože ani minuloročný Samsung Galaxy S21 Ultra určite nie je na zahodenie, jeho softvérová podpora bude stále ešte veľmi dlhá.

8.3

Samsung Galaxy S22+

Samsung Galaxy S22+ je poriadnou vlajkovou loďou, ktorej nechýba prakticky nič. Za cenu začínajúcu nad hranicou 1000 eur to ale nebude mať jednoduché. Nedostatkov veľa nemá. Výdrž by mohla byť o niečo lepšia a chýba mu slot na pamäťovú kartu, ktorý stále niektorí používatelia vyžadujú. Poteší skvelým dizajnom a prvotriednym konštrukčným spracovaním. Má skvelý fotoaparát, ponúka vysoký výkon a nádherný displej s vysokým jasom, skvelými farbami a variabilnou obnovovacou frekvenciou.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Atraktívny dizajn
 • Veľmi pekný displej
 • Vysoký výkon
 • 45 W nabíjanie
 • Dlhá softvérová podpora
 • Plná výbava, nechýba prakticky nič

 • Chýba slot na pamäťové karty
 • Vysoká cena
 • Výdrž batérie nepresvedčila
 • Výkon Exynos verzie je o niečo nižší ako Snapdragon
23.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+