MojAndroid

Tak, ako každý rok, aj v tomto spoločnosť Google predstavila svoje nové smartfóny série Pixel. Dočkali sme sa dvoch modelov – základného a toho s prívlastkom Pro. Obe novinky ponúkajú úplne nový čipset Tensor, ktorý si Google vyrába sám. Na tohtoročné Pixely sa tešilo množstvo používateľov. Okrem procesorov majú už tradične byť lákadlom fotoaparáty, tentokrát s novým hardvérom. Základný model bez prívlastku Pro má dokonca veľmi slušný pomer ceny a parametrov. Oplatí sa kúpiť? Toto je recenzia smartfónu Google Pixel 6.

Google Pixel 6 (Pro): Cena a dostupnosť

Začnem drahším modelom. Oficiálna cena je 899 dolárov, respektíve 899 €. Objednať ho je možné z oficiálneho Google Store, no na Slovensku bohužiaľ nepochodíte. To isté platí aj pre základný model s cenovkou 599 dolárov, respektíve 649 €. Pokiaľ by ste ho chceli hneď a s plnou slovenskou dvojročnou zárukou, nachádza sa v ponuke e-shopu Danimani.sk.

Recenzia Google Pixel 6
Zadná strana Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Kvôli celosvetovému problému s čipsetmi sa aj Google potýka s nedostatočnou ponukou, keďže dopyt výrazne prevláda. Na Slovensku tieto modely majú v ponuke niektoré eshopy, no za podstatne vyššiu cenu a dostupnosť je v nedohľadne.

Konštrukcia a dizajn

Google sa konečne po dlhých rokoch pustil do experimentovania, ktoré je viditeľné najmä na zadnej strane. Oblasť fotoaparátu výrazne vystupuje nad okolitý povrch zariadenia, no keďže zaberá celú jeho šírku, na stole sa našťastie telefón vôbec nekýve. To môže byť veľkou konkurenčnou výhodou.

Recenzia Google Pixel 6
Fotoaparát značne vystupuje | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Smartfón je v ponuke v troch farbách – Sorta Seafoam, Stormy Black a Kinda Coral. Zaujímavosťou je, že zadná strana nie je jednofarebná, časť nad fotoaparátom je vždy v inom odtieni. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí nemajú na svojom smartfóne radi odtlačky prstov, určite odporúčam vyhnúť sa čiernej farbe. Svetlé varianty im odolávajú podstatne lepšie.

Google Pixel 6
Zadná strana Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ľavý bok zariadenia obsahuje zásuvku na jednu SIM kartu, nechýba však podpora eSIM, takže v konečnom dôsledku ide o Dual SIM smartfón. Čo sa týka 5G konektivity, v 4ke sa mi ju rozchodiť nepodarilo. Ako je to u ostatných operátorov, neviem, keďže som nemal možnosť vyskúšať iné SIM karty.

Recenzia Google Pixel 6
Spodná strana s USB-C konektorom | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na spodnej strane sa už tradične nachádza reproduktor a mikrofón spoločne s USB-C konektorom. Horná strana je prázdna a pravá obsahuje hardvérové tlačidlá. Zapínacie sa nachádza nad dvojtlačidlom hlasitosti, na čo som si musel chvíľu zvykať, pretože drvivá väčšina výrobcov to má presne naopak.

Recenzia Google Pixel 6
Recenzia Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Práca s tlačidlami je príjemná a ich stlačenie isté. Lenže sú pomerne hlučné a navyše sa trochu kývu, čo rozhodne nepridáva na pocite kvality.

Recenzia Google Pixel 6
Pravý bok s hardvérovými tlačidlami | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Postupne prechádzam na prednú stranu, ktorej dominuje displej. V porovnaní s predchádzajúcim Pixelom 5 sa mi predná strana páči menej. Rámiky okolo displeja sú o niečo hrubšie a nesymetrické. Spodný rámik je hrubší ako vrchný.

Smartfón je pomerne hranatý, čo nemusí vyhovovať každému. Hrubšie rámiky nepôsobia najatraktívnejšie, čiastočne to môže zachrániť tmavý systémový režim.

Recenzia Google Pixel 6
Čierny vs oranžový | Zdroj: Miroslav Schwamberg

To ale nič nemení na pocite kvalitne spracovaného zariadenia. Pixel 6 je pomerne široký a v ruke sa nedrží najlepšie. Slovo, ktoré moje pocity z držania najviac vystihuje, je “neohrabaný”. Tento pocit neistoty ešte umocňuje to, že sa aj poriadne šmýka.

Zadnú stranu chráni ochranné sklo Corning Gorilal Glass 6, vpredu nájdeme Gorilla Glass Victus. Smartfón je vodoodolný, konkrétna certifikácia je IP68. Rám je hliníkový a matný, čo vyzerá veľmi dobre.

Recenzia Google Pixel 6: Displej je lepší ako na papieri

Pohľad na parametre displeja dáva tušiť, že nepôjde o žiadne terno. Pokiaľ hľadáte smartfón s najlepším displejom na trhu, siahnuť by ste mali po Pro modeli, prípadne nejakom novom Samsungu. To ale neznamená, že displej nového Google Pixel 6 je na zahodenie.

Google Pixel 6
Google Pixel 6 displej | Zdroj: Miroslav Schwamberg

649 € síce nie je vysoká suma za takto vybavený smartfón, ale displeje so 120 Hz obnovovacou frekvenciou už vídavame aj v podstatne lacnejších modeloch. Na druhú stranu, z plynulosti som bol veľmi príjemne prekvapený. Trúfam si dokonca povedať, že sa vyrovná niektorým 120 Hz panelom. Naozaj, počas testovania som nepocítil ani len náznak toho, že potrebujem vyššiu obnovovaciu frekvenciu. 90 Hz beriem ako skvelý kompromis. Na stole sa mi povaľuje OnePlus Nord CE, ktorý síce nepatrí do rovnakej cenovej kategórie, no má tiež 90 Hz displej. A naozaj sa to nedalo porovnať, Pixel ho v plynulosti jasne prevalcoval.

recenzia Google Pixel 6 ramiky displej
Rámiky nepatria medzi najtenšie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Takže toľko k obnovovacej frekvencii. Poďme sa pozrieť na ostatné parametre. S uhlopriečkou 6,4″ sa v dnešnom svete radí medzi tie “menšie”. Rozlíšenie 2400 x 1080 pixelov je absolútne postačujúce. Opäť platí, že ak hľadáte smartfón s TOP displejom, siahnite po Pro verzii, ktorá má nielen 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, ale vie ju aj dynamicky meniť a ponúka aj vyššie rozlíšenie.

Recenzia Google Pixel 6
Možnosti nastavenia farieb | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Displej Pixelu 6 je rovný, čo používatelia z hľadiska praktickosti určite ocenia. Len škoda tých hrubých rámikov okolo, naozaj to nevyzerá najlepšie. Aj lacnejšie modely ponúkajú tenšie rámiky. Displej má veľmi pekné farby, ide o AMOLED panel, takže aj skvelú čiernu a funkciu Always On displeja. Tú bohužiaľ nie je možné nijako nastaviť, len zapnúť alebo vypnúť. Ale aspoň že tu je.

recenzia Google Pixel 6 always on displej
Takto vyzerá always on displej | Zdroj: Miroslav Schwamberg

S viditeľnosťou na priamom slnečnom svetle som problém nemal, rovnako nebol problém ani s pozorovacími uhlami. V tomto smere je všetko v poriadku. Nechýba ani základná možnosť zmeny farebného podania, k dispozícii sú tri základné režimy – prirodzené, zosilnené a adaptívne. To je všetko, žiadne možnosti úprav navyše.

Snímač odtlačkov prstov a reproduktory

Ihneď po zahájení predaja sa začali objavovať prvé problémy. Na to sme si akosi po predstavení nových Pixelov zvykli. Používatelia sa sťažovali najmä na snímač odtlačkov prstov. Pre mňa osobne je to jedna z najdôležitejších vlastností smartfónu a očakávam jeho bezproblémové fungovanie.

Aj preto som bol zvedavý na to, aké je to naozaj. Očakávania vysoké neboli, takže prekvapený som bol príjemne. To ale neznamená, že je všetko v poriadku. Nie je. V prvom rade musím povedať, že snímač je neuveriteľne pomalý. Už dlho som sa nestretol s takto pomalým snímačom.

Čo sa týka presnosti, aj tu som narazil na nejaké nedostatky, avšak nebolo to vyslovene zlé. Aj tým najlepším snímačom sa niekedy stane, že prst nerozoznajú. To sa mi stávalo aj s Pixelom 6. Moja štatistika je taká, že z 10 pokusov som 8-9x zariadenie odblokoval na prvýkrát.

Odomykanie je sprevádzané skvelou haptickou odozvou. Telefón zavibruje, keď prst položím na snímač a opäť zavibruje, keď sa odomkne. V nastaveniach si môžem zvoliť automatické rozsvietenie displeja po ťuknutí alebo zdvihnutí. Smartfón reaguje aj na pohyb a keď ho chytím do ruky, nezabudne mi ukázať, kde sa snímač odtlačkov prstov nachádza. Ak mám nastavený Always On displej, oblasť snímača odtlačkov svieti neustále.

Stereo reproduktory nehrajú vôbec zle. Ich hlasitosť je dobrá, rovnako je na tom aj kvalita zvuku. Páči sa mi aj priestorový efekt. Jeden reproduktor sa nachádza na spodnej strane zariadenia, druhý nad displejom a zároveň slúži aj ako slúchadlo pre telefonovanie.

Recenzia Google Pixel 6: Tensor v hlavnej úlohe

Applu sa so svojimi čipsetmi náramne darí. Momentálne nemá najnovší Apple A15 na poli smartfónov prakticky žiadnu konkurenciu a ide o najvýkonnejší procesor, ktorý v telefóne môžete mať. Výrobcovia Android smartfónov sa v tomto smere spoliehajú na svojich dodávateľov, čipy si nevyrábajú sami. Najčastejšie používané procesory pochádzajú od výrobcov Qualcomm a MediaTek.

Recenzia Google Pixel 6
Google Pixel 6 s krabicou | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Google sa konečne odhodlal ísť svojou vlastnou cestou a spoločne s novými Pixelmi predstavil aj procesor Google Tensor. Americký gigant má tak pod palcom nielen softvér, ale aj hardvér svojich najnovších modelov. Všetci sa v súvislosti s tým tešili na lepšiu optimalizáciu a nové možnosti, ktoré to prinesie. Tých softvérových je naozaj veľa, viac sa o nich rozpíšem v nasledujúcej časti recenzie. Ako je to s výkonom?

Hneď na úvod musím povedať, že v rámci hrubého výkonu to rozhodne nie je žiadna sláva. Takže ak si potrpíte na najvyšších číslach v AnTuTu a iných benchmarkoch, na nové Pixely zabudnite. V porovnaní s minuloročným Pixelom 5 ide ale v oblasti hrubého výkonu o výrazný posun vpred, keďže tento model je vybavený procesorom strednej triedy.

Google Tensor v AnTuTu nedosiahol ani 700 tisíc bodov, pričom najvýkonnejšie Androidy dávno prekonali hranicu 800 tisíc. Ale ako iste viete, o čísla až tak úplne nejde. Dôležitejšie je to, ako sa smartfón správa v reálnom svete. A tu sa naozaj nemám na čo sťažovať. Optimalizácia je zvládnutá až na nejaké menšie výnimky výborne.

Google ma presvedčil, že aj 90 Hz displej stačí na maximálne plynulý zážitok z používania. Animácie v systéme sú dotiahnuté prakticky k dokonalosti a prispievajú k pocitu svižného zariadenia. Používanie Pixelu 6 je naozaj radosťou. Bohužiaľ, občasným zásekom som sa nevyhol ani v tomto prípade. Tieto nedokonalosti by mohli byť odstránené ďalšou softvérovou aktualizáciou. Ako iste viete, Google svoje modely aktualizuje pravidelne a pravidelne zlepšuje aj ich optimalizáciu.

Test 1 696 662 bodov
Test 2 635 087 bodov
Test 3 589 873 bodov
Test 4 637 371 bodov

Aj napriek benchmarkovým číslam, ktoré neatakujú aktuálnu špičku, je Pixel 6 vhodný aj na hranie náročných hier. Toho sa vôbec nemusíte obávať. Nejde o vyslovene herný smartfón, ale vďaka veľmi dobrému hrubému výkonu sa môžete zahrať veľmi kvalitne. V obchode Google Play dokonca vznikla samostatná sekcia hier, ktoré sú optimalizované práve pre nové Pixely. A nie je ich málo.

8 GB operačná pamäť je dobrým štandardom. Vyššie číslo by určite vyzeralo na papieri lepšie, ale ani s touto hodnotou nemá smartfón ani najmenší problém. Aplikácie sa zbytočne nezatvárajú. Pri výbere ale dbajte na správnu veľkosť úložiska, pretože 128 GB nemusí stačiť každému. Podpora pamäťových kariet už tradične chýba.

Recenzia Google Pixel 6: Vždy aktuálny systém

Nie je žiadnym prekvapením, že najnovšia séria Pixelov prišla s najnovším operačným systémom Android 12. Rovnako nie je prekvapením, že aktualizáciu na nadchádzajúci systém opäť dostane táto séria úplne prvá. Ak vám na aktuálnosti a softvérovej podpore naozaj záleží, vo svete Androidu sú práve Pixely v tomto smere najlepšou voľbou.

Jedným z veľkých lákadiel má byť aj automatické nastavenie farieb v celom systéme na základe aktuálneho pozadia. Systém si dokáže automaticky rozpoznať základné farby tapety a ponúknuť ich používateľovi ako mix farieb, z ktorých si môže vybrať a do ktorých sa celý systém prezlečie. Na výber sú maximálne 4 plus ďalšie 4 základné farby.

Toto funguje veľmi dobre, ale chýba mi tu možnosť akejkoľvek úpravy používateľom. Väčšina farieb je tak vyblednutá, čo sa mi nepáči. Naozaj je potrebné dlho hľadať pozadie, z ktorého si systém vytiahne aj sýtejšie farby. Ani tie 4 základné nie sú sýte. Dúfam, že do budúcna s touto inak super funkciou príde aj väčšia možnosť úprav. A podľa zahraničných fór nie som jediný, kto by to privítal.

“Čistý Android 12” tu vlastne úplne tak čistý nie je. Beží na ňom Pixel nadstavba. A noviniek je viac, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Prepracované boli widgety, používateľské rozhranie celého systému sa vie prispôsobiť aktuálne nastavenej tapete a prvky zafarbí práve do farieb tapety. Veľmi šikovná funkcia.

Nová je aj notifikačná lišta. Stále sa sťahuje klasicky zhora, no prináša úplne nový dizajn. Snaží sa pôsobiť jednoducho, samozrejme v dizajne Material You. Je plne prispôsobiteľná, to znamená, že si môžete vybrať, ktoré prvky sa majú zobrazovať. Nová je tu aj možnosť “Internet”, ktorá združuje dátové pripojenie operátora a Wi-Fi. Doteraz boli tieto dve položky samostatné, teraz sú tu spoločne a zobrazia sa po rozkliknutí.

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí často menia úroveň jasu displeja, budete trochu sklamaní. Po prvom potiahnutí prsta zhora nadol sa zobrazia 4 rýchle skratky a upozornenia, k nastaveniu jasu sa dostanete až ďalším potiahnutím prsta. A nachádza sa úplne na vrchu, čo nemusí byť veľmi pohodlné.

Prechod do menu aplikácií je štandardný, potiahnutím prsta zdola nahor. Priehľadné pozadie nastaviť nie je možné, buď je biele alebo čierne. Trochu mi prekáža efekt prechodu, ktorý je pre moje oči nepríjemný, pretože farby pozadia sa v okamihu zmenia na biely podklad, pripomína mi to stroboskop.

Zážitok z používania je skvelý a určite jeden z najlepších, s akými som sa doteraz stretol. Animácie sú veľmi pekné, no nie prehnané. To ale neznamená, že všetko je plynulé vždy. Nie je. Počas testovania som pozoroval aj nejaké menšie záseky, no nebolo to nič, čo by môj pocit z používania pokazilo.

Vďaka novému čipsetu Google Tensor, ktorý si výrazne zakladá na umelej inteligencii a strojovom učení, obsahuje systém niekoľko zaujímavých funkcií. Najväčšiu pozornosť vzbudila funkcia Magic Eraser, ktorá sa v slovenčine nazýva Čarovný zmizík.

Pomocou nej je možné z ktorejkoľvek fotografie vymazať nežiadúce objekty. Stačí ich len zakrúžkovať a umelá inteligencia sa postará o všetko ostatné. Uznávam, že to funguje veľmi dobre. Ale nie vždy. V zásade platí, že čím je snímka čistejšia a obsahuje menej rušivých prvkov, tým je vymazanie objektu lepšie. Niekedy až dokonalé.

Čo mňa osobne zaujalo ešte viac a až tak sa o tom nepíše, je funkcia s názvom Čo to hrá. Zariadenie na pozadí počúva okolie a keď začuje nejakú skladbu, automaticky ju rozpozná. Používateľ túto informáciu vidí už na uzamknutej obrazovke a má prístup k celej histórii automaticky rozpoznaných skladieb. Párkrát som si spomenul, že hralo niečo, čo sa mi páčilo a vďaka tejto šikovnej funkcii som rýchlo našiel spomínanú skladbu v histórii.

Recenzia Google Pixel 6 Pro
Panel rýchlych skratiek | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zastaviť sa musím aj pri ovládaní gestami, ktoré síce nie je žiadnou novinkou, no funguje tu jednoznačne najlepšie spomedzi všetkých Android smartfónov. Zariadenie akoby doslova vedelo, čo chcem urobiť. Zoznam naposledy spustených aplikácii sa zobrazuje prakticky okamžite, prst po potiahnutí zdola nemusím na displeji skoro vôbec podržať a už som tam, kde som chcel byť. Snáď je to vďaka aktualizácii samotného Androidu a dostane sa to aj do ostatných modelov, lebo na toto sa naozaj zvyká veľmi rýchlo.

Recenzia Google Pixel 6
Nové widgety | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Jednu výhradu k systému by som predsalen mal, aj keď osobne som s tým úplne v pohode. Nové rozhranie a veľké ovládacie prvky sa mi veľmi páčia, no veľmi praktické nie sú. Sú veľké a na displej sa ich zmestí menej, čo by v niektorých prípadoch mohlo spomaliť prácu, pretože je potrebné viac sa preklikávať. Na druhú stranu, v jednoduchosti je krása. Keď si všetko nastavím tak, ako potrebujem, tak sú väčšie prvky na displeji prínosom. Minimálne vyzerajú fakt pekne.

Recenzia Google Pixel 6: Fotoaparát jedným z hlavných lákadiel

Nové Pixely vzbudili veľké očakávania, keďže Google po dlhom čase aktualizoval aj samotný hardvér. Google Pixel 6 tak dostal úplne nový snímač, ktorý disponuje rozlíšením 50 megapixelov. Vďaka tomu, že samotný snímač je väčší, ponúkne veľmi dobrý prirodzený bokeh efekt. Doplnený je 12 MP ultra-širokouhlým objektívom, ktorý bohužiaľ nedokáže zaostrovať. Na makro snímky tak zabudnite.

Aplikácia fotoaparátu je, ako už býva štandardom, skvelá. Je vidieť, že softvér Google jednoducho vie. Všetko je pekne rýchle a plynulé, no nechýba tu ani obrovské množstvo funkcií. Za zmienku stoja nové možnosti rozmazania objektu v pohybe bez nutnosti používať statív. A funguje to naozaj výborne. Podobnou, funkciou je tiež rozmazanie pozadia pohybujúceho sa objektu. Vďaka tomu vzniknú veľmi pekné “akčné” fotografie pohybujúcich sa áut či iných objektov.

Samotná kvalita fotografií je opäť o level vyššie a radí sa medzi absolútnu špičku. Vyzdvihnúť musím doslova neuveriteľný dynamický rozsah, ktorý je taký dobrý, až je niekedy prehnaný a fotografia nevyzerá veľmi dôveryhodne. Denné snímky sú nádherné, plné detailov, s minimom šumu a pekne farebné. Niekedy síce až príliš, no to je vec vkusu. Napríklad nebo zvykne byť až príliš modré, prípadne tráva až príliš zelená.

Zahanbiť sa novinka nenechá ani v noci a právom patrí medzi smartfóny s najlepšími nočnými fotkami. Páčia sa mi najmä prirodzené farby a skvele zvládnuté ISO, takže šumu je v porovnaní s konkurenciou na fotografii menej. Samozrejmosťou je aj skvelý nočný režim, no niekedy sa fotky snažia vyzerať tak, akoby boli fotené cez deň.

Samotný ultra-širokouhlý snímač s uhlom záberu 114 stupňov nepatrí medzi najširšie a v porovnaní s hlavným snímačom produkuje slabšie fotky. Tie ale vôbec nie sú zlé. Skvelá softvérová optimalizácia dokáže doslova zázraky. No aj napriek tomu by som s ním napríklad v noci nefotil, hlavný fotoaparát je v tomto smere úplne inde.

Hľadáčik je v noci trochu viac zašumený a niekedy som mal pocit, že z Pixelu vylezie čudná nekvalitná fotka. Avšak stačí odfotiť, pár sekúnd počkať a pred sebou mám veľmi pekný záber. Vyzerá to tak, že Google zvolil cestu nižšej kvality v hľadáčiku, čo mu umožnilo zlepšiť celkovú rýchlosť vykresľovania scény počas fotenia. Čo je to dobre, musí zhodnotiť samotný používateľ, mne to vôbec neprekážalo.

Video sa tiež posunulo výrazne dopredu. Pixely boli v minulosti síce chválené za kvalitu fotografií, no videom zaostávali. Maximom je 4K rozlíšenie pri 60 snímkach za sekundu, avšak toto zvláda len hlavný snímač. Pokiaľ chcete širokouhlé video, musíte sa uspokojiť s 30 fps, prípadne prepnúť na FullHD rozlíšenie. To je trochu škoda.

Počas natáčania videa oceňujem veľmi dobrú stabilizáciu obrazu, a to aj pri širokouhlom snímači, ktorý nedisponuje tou optickou. A áno, podarilo sa to. Nový Pixel robí podstatne krajšie videá ako predchodca. Stále to nie je úroveň nových iPhonov 13, rozdiely v kvalite sú viditeľné najmä v náročnejších svetelných podmienkach, no Pixel sa konečne zaradil medzi to najlepšie aj na poli videa.

Pokiaľ chcem natáčať video a zároveň počúvať hudbu prostredníctvom Bluetooth slúchadiel, nie je to žiadnym problémom. Iné smartfóny mi počas natáčania hudbu prerušia, tu sa to nestane. Navyše, zariadenie sa ma dokonca opýta či chcem zvuk nahrávať mikrofónom v telefóne alebo v slúchadlách. Šikovné.

Batéria a nabíjanie

Minuloročný Google Pixel 5 sa mohol pochváliť veľmi dobrou výdržou. Očakávania boli tento rok veľké, najmä vďaka novému procesoru a teoreticky lepšej optimalizácii. Už prvé zahraničné recenzie ukázali, že s výdržou to až také ružové nebude. Batéria má kapacitu 4614 mAh, čo nie je vzhľadom na 6,4″ displej zlá hodnota, no nie je to ani najviac.

Moje testovanie slabšiu výdrž potvrdilo. Našťastie to nie je až také hrozné, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Smartfón väčšinou bez problémov zvládol 5,5 – 6 h. SOT. V skratke to znamená, že výdrž je priemerná. Vlajkové lode konkurencie sú v tomto ohľade ďalej, no na deň bez nabíjačky sa aj napriek tomu môžete spoľahnúť. Avšak večer vám už veľa batérie nezostane.

Chválim už štandardne dobrý standby time a zlé to nie je ani v prípade always on režimu. 9 hodín ničnerobenia v tomto prípade spotrebovalo 8 percent batérie, čo je slušná hodnota.

Rozpačité dojmy z výdrže by mohlo zachrániť rýchle nabíjanie, no ani v tejto kategórii nový Pixel nehviezdi, skôr naopak. Prvotné informácie o 30 W káblovom nabíjaní neboli správne. Maximálny nabíjací výkon je “len” 21 W a Google vám originálny nabíjací adaptér ani nepribalí. Klasický porovnávací test som kvôli tomu urobiť nemohol, keďže som nemal k dispozícii najlepšiu možnú nabíjačku. Na nabíjanie som používal svoju 18 W nabíjačku, ktorá fungovala dobre. Viac informácií o nabíjaní nájdete v článku Nové Pixely sa nedokážu nabíjať výkonom 30 W, vysvetľuje Google.

Recenzia Google Pixel 6: Záverečné hodnotenie

Ani najnovšie Pixely neobišli pôrodné bolesti a Google má čo robiť, aby vyriešil niektoré nedostatky. Moje testovanie smartfónu Google Pixel 6 potvrdilo, že Google hardvér robiť vie. Až na niekoľko nedostatkov ide o skvelý smartfón, ktorý navyše láka veľmi zaujímavou cenou. Najviac by som vypichol dva najväčšie problémy. Prvým je veľmi slabá, prakticky žiadna dostupnosť na Slovensku a tým druhým snímač odtlačkov prstov, ktorý nieje úplne presný, no hlavne je pomalý. Trochu ma mrzí, že ultra-širokouhlý fotoaparát nevie zaostrovať, a tak ho nie je možné využiť na makro zábery.

Recenzia Google Pixel 6
Recenzia Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nezaujal ma ani dizajn, v ruke pôsobí dosť neohrabane, je šmykľavý a okolo displeja sú dosť hrubé rámiky. Pixel 6 má ale aj množstvo skvelých vlastností, ktoré výrazne prevyšujú nedostatky.

Prvou výbornou vlastnosťou je skvelý systém, ktorý bude vždy aktuálny. Sťažovať sa nemôžem ani na displej a reproduktory hrajú veľmi pekne. Spracovanie je kvalitné s kombináciou hliníka a skla, plusom je aj vodoodolnosť.

Recenzia Google Pixel 6
Google Pixel 6 a jeho balenie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Medzi najlepšie vlastnosti patrí nový čipset Google Tensor, ktorý prináša úplne nové možnosti. A esom v rukáve je už tradične fotoaparát, ktorý po dlhom čase dostal nový hardvér. Ak by ste sa ma opýtali či odporúčam kúpu smartfónu Google Pixel 6, určite by som odpovedal áno.

Recenzia Google Pixel 6: Tabuľka s parametrami

Rozmery 158,6 x 74,8 x 8,9 mm
Hmotnosť 207 gramov
Procesor Google Tensor (5 nm)
RAM 8 GB
Úložisko 128/256 GB
Displej AMOLED, 90 Hz, 6,4″, 2400 x 1080 pixelov, HDR10+
Operačný systém Android 12
Konštrukcia Hliníkový rám, sklenená predná aj zadná strana
Fotoaparáty 50 MP, f/1.9, OIS (hlavný)
12 MP, f/2.2, 114˚ (ultra-širokouhlý)8 MP, f/2.0 (selfie)
Stereo reproduktory áno
3,5 mm jack nie
Batéria a nabíjanie 4614 mAh
30 W káblové nabíjanie
21 W bezdrôtové nabíjanie
Reverzné bezdrôtové nabíjanie
Cena Google Pixel 6 od 649 eur

Recenzia Google Pixel 6: Konkurencia

8.2

Google Pixel 6

Google Pixel 6 je výborný smartfón za veľmi dobrú cenu. Jeho najväčším problémom je, že sa u nás oficiálne nepredáva. Niektoré e-shopy ho síce ponúknu, ale pravdepodobne až v budúcom roku. Nový čipset Google Tensor kladie dôraz na umelú inteligenciu, no je aj poriadne výkonný. Fotoaparát je opäť skvelý a jasným lákadlom je Android 12 so všetkými novými funkciami, ktoré prináša. Na druhú stranu, hodil by sa rýchlejší snímač odtlačkov prstov, výdrž batérie je skôr priemerná a hrubý rámik okolo displeja už vyšiel z módy.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
90 %
Fotoaparát

  • Android 12 a veľa noviniek
  • Špičkový fotoaparát
  • Kvalitné spracovanie
  • Veľmi slušné reproduktory
  • Čipset Google Tensor
  • Atraktívna cena

  • Pomalý snímač odtlačkov prstov
  • \"Neohrabaný\" dizajn s hrubými rámikmi
  • Fotoaparátu chýba makro
  • Slabšia výdrž a pomalšie nabíjanie
22.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+