MojAndroid

Vlajkové Pixely každoročne trápia či už softvérové alebo hardvérové problémy a inak na tom neboli ani modely z novej série Google Pixel 6. Krátko po vydaní sa začali objavovať správy o problémoch s displejom, s pomalým snímačom odtlačkov prstov alebo s pomalým nabíjaním. Výrobca teraz posledný z uvedených problémov objasnil v novom príspevku a vysvetlil, prečo sa nové Pixely nedokážu nabíjať 30 W výkonom.

Google podporu 30 W nabíjania nikdy nesľúbil

Fanúšikovia značky boli pri predstavení novej generácie Pixelov nadšení. Skok z maximálneho nabíjacieho výkonu 18 W, ktorý ponúkal Pixel 5, na 30 W je obdivuhodné. Google však nikdy nepovedal, že nové Pixely podporujú 30 W nabíjanie. Spoločnosť len uviedla, že Pixel 6 sa dokáže z nuly na 50 % nabiť za 30 minút pri použití 30 W nabíjacieho adaptéra.

Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Základný model v skutočnosti podporuje len 21 W nabíjanie a Pixel 6 Pro 23 W. Aj to sú iba maximálne hodnoty, ktoré oba smartfóny dokážu dosiahnuť. Počas nabíjania sa tok energie mení v snahe predĺžiť životnosť batérie. O aktuálnom výkone rozhoduje viacero faktorov, ako teplota zariadenia alebo momentálna a celková kapacita batérie.

Väčšinou však platí, že smartfón nabíjanie schválne spomalí, keď sa začne blížiť k plnej kapacite. A zas naopak, pri nízkej kapacite sa bude nabíjací výkon snažiť zmaximalizovať. V nastaveniach systému je dokonca možné zapnúť aj adaptívne nabíjanie, ktoré optimalizuje výkon pri dobíjaní počas noci.

Náš tip
Google Pixel Fold nakoniec nepríde. Minimálne nie v prvej polovici budúceho roka
20.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+