MojAndroid

Skladací Google Pixel Fold s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme, informuje portál displaysupplychain.com. Tento a ani podobný model nebude určite predstavený v roku 2021 a ani v prvej polovici budúceho roka. Zdroje uvádzajú, že hlavným dôvodom je to, že produkt by nebol dostatočne konkurencieschopný.

V Európe a USA má v skladacích modeloch veľmi silné zastúpenie juhokórejský Samsung. Ten síce v najväčšom svetovom trhu, Číne, až taký silný nie je, no tu sa očakáva príchod skladacích smartfónov od tamojších veľkých výrobcov, akými sú Opppo, Vivo, Huawei, Honor, Xiaomi a podobne. Konkurovať im v Číne by tiež nebolo jednoduché.

Pixel Fold: Skladací smartfón od Googlu sklame v kľúčovej vlastnosti

9.11.2021

Skladacie smartfóny s ohybnými displejmi doteraz uviedli na trh len spoločnosti Samsung, Huawei, Motorola a Xiaomi. Pokiaľ teda nepočítame Royole FlexPai, ktorý na Slovensku nebol dostupný. Už nejakú dobu sa však hovorí o podobnom zariadení s dielne spoločnosti Google. Čo všetko už o jeho smartfóne Pixel Fold vieme, zhrnul portál 9to5Google.

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zmienka o Pixel Fold sa objavila v kóde systému Android 12L

Už minulý rok sa objavili prvé správy o vývoji skladacieho smartfónu Googlu pod kódovým označením “Passport”. Pôvodne sa toto zariadenie malo objaviť na trhu pred koncom roku 2021. Veľa ľudí preto očakávalo, že bude odhalené spolu s predstavením nových smartfónov Google Pixel 6 a 6 Pro. Ako už vieme, nestalo sa tak.

Google Pixel Fold | Zdroj: TechAdvisor.com

Podľa portálu 9toGoogle bolo kódové označenie modelu medzitým premenované na nový názov “Pipit” a uvedenie presunuté na budúci rok. Potvrdzuje to aj spojenie “isPixel2022Foldable”, ktoré sa podarilo nájsť v kóde beta verzie systému Android 12L. Práve táto upravená verzia systému Android 12 je určená pre veľké displeje a tým pádom aj skladacie smartfóny.

Fotoaparáty skladacieho smartfónu Googlu budú možno pre niekoho sklamaním

Portál 9to5Google tiež odhalil, aké snímače budú využívať fotoaparáty Pixel Fold. Zadný fotoaparát by mal mať dva snímače – primárny IMX363 snímač s rozlíšením 12,2 megapixelov a ultraširokouhlý IMX386 snímač s rozlíšením 12 megapixelov. Oproti novým smartfónom Google Pixel 6 a 6 Pro tak ide o veľký krok späť.

Smartfón by mal mať ďalej dva selfie fotoaparáty. Jeden vonkajší a druhý vnútorný pre videohovory s využitím ohybného displeja. V oboch prípadoch bude využívať 8-megapixelový IMX355 snímač. Zatiaľ nie je jasné, či bude umiestnený v diere displeja alebo skrytý pod displejom, tak ako to môžeme vidieť v prípade smartfónu Samsung Galaxy Z Fold3 5G.

Pixel Fold: Prvý skladací smartfón od Googlu uvidíme možno už tento rok

15.8.2021

Skladacie zariadenia sú na trhu so smartfónmi dostupné už niekoľko rokov, stále sa však jedná o pomerne nový segment. O vývoj takýchto zariadení sa pokúša viacero výrobcov, segmentu však momentálne dominuje spoločnosť Samsung so sériou Z Fold a Z Flip. Najnovšie správy naznačujú, že čoskoro sa do hry možno pridá aj spoločnosť Google so skladacím zariadením Pixel Fold. O novinke informoval portál Gizchina.

Pixel Fold dostal kódové označenie Passport

Spoločnosť Google nedávno zverejnila pravdepodobne poslednú beta verziu nového systému Android 12. V aplikácii Fotoaparát Google, ktorá je dostupná v tejto verzii systému, našli vývojári štyri kódové označenia nových zariadení – Oriole, Raven, Passport, Slider. Oriole a Raven zodpovedajú zariadeniam zo série Pixel 6, ktorá vyjde na jeseň tohto roku.

Google Pixel Fold render
Takto by mohol vyzerať Pixel Fold | Zdroj: Gizchina.com

Existujú však správy o tom, že Passport označuje nadchádzajúci skladací smartfón spoločnosti, ktorý sa dostane názov Google Pixel Fold. Ďalšie správy zas tvrdia, že Google by tento model mohol predstaviť na jeseň tohto roku spolu so sériou Pixel 6. Podľa všetkého bude poháňaný novým čipsetom od Googlu a bude mať rovnaké fotoaparáty ako Pixel 6. To naznačuje, že rovnako ako neskladacie Pixel smartfóny, aj Pixel Fold prinesie do sveta smartfónov špičkové fotoaparáty.

18.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+