MojAndroid

Tento rok sme pre vás pripravili seriál o najlepších Android aplikáciách. Jeho názov je 50 MUST HAVE Android aplikácie a jeho cieľom bolo priniesť vám zoznam aplikácií, ktoré by nemali vo vašom smartfóne či tablete chýbať. Každý týždeň ste si mohli prečítať o jednej Android aplikácií, a keďže sa schyľuje ku koncu tohto roka, rozhodli sme sa, že vám aplikácie z tohto seriálu ešte pripomenieme. Toto je ďalších 10 Android aplikácií, ktoré vám nemôžu chýbať!

Nova Launcher

Všeobecne možno launcher nazvať náhradou za nadstavbu výrobcu v systéme Android, ktorá ponúka viac funkcií a menšiu náročnosť na výkon zariadenia. Inštalovanie takejto aplikácie vám preto odporúčame vždy, keď sa vám nepáči prostredie vo vašom Android smartfóne, prípadne sa vám zariadenie značne spomalí a nepomáhajú už ani žiadne návody. Nova Launcher patrí medzi najlepšie launchery pre Android, a preto sa dostal aj do nášho výberu 50 MUST HAVE Android aplikácie.

50-must-have-nova-launcher

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Nova Launcher (11.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Spotify

Spotify je na Slovensku dostupné už nejaký ten rok a za ten čas sme ho stihli otestovať dostatočne na to, aby sme mohli povedať, že ide o jednu z najlepších aplikácií na počúvanie hudby. Prečítajte si, čo všetko táto aplikácia ponúka v samostatnom článku zo seriálu 50 must have Android aplikácie.

spotify titulka

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Spotify (12.časť)

 

Shazam

Shazam je aplikáciou pre všetkých milovníkov hudby, no nielen pre nich. Ide presne o ten typ aplikácie, ktorú si nainštalujete a nemusíte ju použiť aj niekoľko mesiacov, no v istých chvíľach je pre vás naozaj MUST HAVE. Ide o titul, ktorý vám z krátkej zvukovej nahrávky dokáže povedať názov skladby, jej autora a ďalšie potrebné informácie.

50-must-have-shazam

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Shazam (13.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Feedly

Feedly je moderná RSS čítačka, ktorá má ambíciu stať sa jediným zdrojom vašich online správ. Ide o aplikáciu, ktorá ponúka perfektné spracovanie, a to nielen po dizajnovej, ale aj funkčnej stránke. My ju v redakcii používame na dennej báze, a aj preto sme ju zaradili do výberu 50 must have Android aplikácií.

feedly-27

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Feedly (14.časť)
Verzia: 38.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 38.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

 

Swype

Aplikácia s názvom Swype je alternatívnou klávesnicou pre váš Android smartfón alebo tablet. Môžete si ju nainštalovať v prípade, že sa vám predinštalovaná klávesnica nepáči, alebo ak denne píšete naozaj veľa SMS a emailov a pri písaní chcete byť oveľa efektívnejší. Swype ako prvá klávesnica na svete podporovala písanie ťahom (swipe-ovaním), pričom je dodnes táto funkcia najviac cenenou súčasťou tejto klávesnice.

50-must-have-swype

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Swype (15.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,09 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,09 €

 

VSCO

Aplikácia VSCO Cam je populárnou medzi fanúšikmi platforiem Android aj iOS. Ide o alternatívnu fotografickú aplikáciu, ktorá prináša jednoduché prostredie a pritom ponúka bohaté možnosti na úpravu práve nasnímaných fotografií. Ide o alternatívu pre Instagram, ktorý pozná určite väčšina z vás.

50-must-have-vsco-cam

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: VSCO Cam (16.časť)
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

 

G Cloud Backup

Aplikácia G Cloud Backup je výborným pomocníkom pre všetkých, ktorí nechcú prísť o svoje dáta. Slúži na zálohovanie rôznych typov súborov od SMS, kontaktov, dokumentov, multimédií, až po systémové nastavenia, či denníky hovorov. Menu aplikácie je jednoduché a po zaregistrovaní ste vyzvaní priamo na zvolenie dát, ktoré majú byť zálohované. Pri fotografiách a videu si môžete zvoliť zálohu všetkých, alebo iba vami vytvorených fotografií a videí, pričom celkovo nemôžete prekročiť limit 1 GB, ktorý máte v aplikácii G Cloud Backup bezplatne dostupný.

g-cloud-backup-1

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: G Cloud Backup (17.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

RunKeeper

Aplikácia s názvom RunKeeper je jedným z najobľúbenejších titulov v oblasti merania športových aktivít. Prehľadný titul prináša okrem krásnej grafiky aj množstvo funkcií, ktoré sú úzko späté s takmer každým druhom športovej aktivity. RunKeeper je presne tou aplikáciou, ktorú si zapnete kým si šnúrujete bežecké topánky alebo sa pripravujete na jazdu bicyklom. Svojimi funkciami si získal množstvo fanúšikov, ktorí dnes tvoria vlastnú komunitu, v zahraničí sa dokonca stretávajú na rôznych akciách a zdieľanie ich aktivít má štýl sociálnej siete.

50-must-have-runkeeper

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: RunKeeper (18.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Dashlane

Aplikácia s názvom Dashlane je online úložiskom pre vaše heslá. Obrovský dôraz kladie samozrejme na bezpečnosť a všetky údaje uložené vo svojich databázach šifruje cez protokol AES-256. Útočník tak má veľmi malú šancu na to, že sa dostane k vašim citlivým dátam. Výhodou tejto aplikácie je možnosť uložiť si všetky heslá, PIN kódy či prihlasovacie údaje na jedno miesto, ku ktorému budete potrebovať iba jedno majoritné heslo, ktoré si musíte zapamätať.

dashlane-2

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Dashlane (19.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Sygic

Navigácia Sygic je akýmsi preborníkom vo svojej kategórii. Svoje začiatky datuje ešte do čias Symbianu, pričom s príchodom Androidu sa popularita tohto titulu iba zväčšovala. Dnes Sygic patrí medzi najlepšie GPS navigácie pre mobilné zariadenia a svoje kvality dokazuje aj v iných segmentoch trhu. Práve skúsenosti a úspech umožnili autorom vybudovať funkčnú a praktickú aplikáciu, ktorá ponúka to, čo inde nenájdete.

Sygic-GPS-navigacia_1200x628-02

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Sygic (20.časť)
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
29.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+