MojAndroid

Aj v roku 2019 sa Samsung stal lídrom na trhu v segmente mobilov. Slováci nakúpili až 500 tisíc smartfónov od Samsungu a 35 tisíc kusov nositeľnej techniky. Tam radíme slúchadlá, smart hodinky a náramky.

„Držať pozíciu lídra trhu je ťažšie, ako na ňu útočiť. Sme radi, že sa Samsungu darí svojím inovatívnym prístupom presviedčať užívateľov o tom, že ponúkame naozaj to najlepšie, čo je v súčasnej dobe v oblasti smartfónov na trhu. Tento rok sme ako prví uviedli na slovenský trh smartfóny s ohybným displejom a takýto trend budeme tento rok ešte prehlbovať,“ hovorí Tomáš Balík, riaditeľ divízie mobilných zariadení v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Samsung lídrom na trhu
Samsung Galaxy S10 – najpredávanejší smartfón roka 2019 v portfóliu Samsungu.

Samsung je lídrom na trhu aj v segmente vlajkových lodí

Samsung sa podelil o niekoľko zaujímavých informácií. Vlajková rada Galaxy S10 sa predávala dokonca úspešnejšie ako staršia rada S9. Celkovo bol zaznamenaný nárast o 24%. Záujem bol aj o skladacie smartfóny, ktorý na trh Samsung priniesol ešte len v tomto roku. Model Galaxy Z Flip, je dokonca prvý skladací smartfón na našom trhu.

 

Samsung tento rok rozšíril svoju ponuku zariadení aj o 5G modely. Taktiež pridal objektívy svojim modelom (Zoom, Makro, Široký a Ultraširoký), hlavne sérii S20. Pozorovaný bol aj  rastúci záujem aj o mobilné platby. Medzi ďalšie nastupujúce trendmi patrí napr. využívanie umelej inteligencie (AI) a rozšírenej reality (AR).

Inteligentné hodinky sú ďalším zaujímavým a rýchlo rastúcim segmentom. Tam sú trendmi najmä platba hodinkami cez NFC, fitness funkcie a záujem o eSIM. Pri slúchadlách zaznamenáva Samsung nárast pri True Wireless (TWS) modeloch, ako napríklad Samsung Galaxy Buds+.

 

Ktoré mobilné zariadenia boli najpredávanejšie?

Najpredávanejšou vlajkovou loďou tohto výrobcu bol model Galaxy S10, nasledovaný najvyšším modelom S10+. V strednej triede dominoval predaju Galaxy A70, Galaxy A40 a Galaxy A50.

Najpredávanejším tabletom bol model Galaxy Tab S5e. Medzi tabletmi strednej triedy to bol model Galaxy Tab A10.1.

Nositeľnej elektronike dominoval Galaxy Fit e, v segmente smart hodiniek to boli Galaxy Watch 46 mm a Galaxy Watch 42 mm.

 

Počuli ste už o našej novej rubrike Nákupný poradca? Že nie? Tak si ju choďte rýchlo pozrieť. Vyberáme tam najlepšie Samsung smartfóny za rok 2020.

 

 

17.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+