Po tom, ako sme mohli v redakcii otestovať väčší model Samsung Galaxy S9+, sa nám do rúk dostal aj kompaktnejší model. Vlani si túto verziu vlajkovej lode vyberalo viac používateľov aj preto, že väčší model neprinášal žiadne očividné zlepšenia. Tento rok je to však inak, tak ktorý z dvojice top modelov by ste si mali vybrať vy? Toto je Recenzia Samsung Galaxy S9.
Samsung Galaxy S9: Cena
- 849 eur za verziu so 64 GB úložiskom
- 949 eur za verziu s 256 GB úložiskom
Balenie: Unboxing video
Konštrukcia a dizajn: Všetko po starom
Ak čítate túto recenziu, určite viete, akým smerom sa tento rok vydal Samsung s dizajnom svojich vlajkových lodí. Zmeny si všimne iba naozaj pozorné oko a aj to iba pri pohľade na jedno konkrétne miesto. Tým je čítačka odtlačkov prstov, ktorá sa presunula pod šošovku fotoaparátu. To mnohí používatelia určite privítajú, pretože vlaňajšie modely mali skener vedľa na úrovni šošovky a pri priložení prsta si používatelia často mýlili čítačku s fotoaparátom.
Hoci umiestnenie skeneru je tento rok lepšie, nemyslite si, že sa nikdy nepomýlite. Zapustenie čítačky a šošovky je totiž takmer identické a iba mierne vystupujúci rámik okolo je natoľko nenápadný, že aj my sme sa pri používaní telefónu dosť mýlili. Po niekoľkých dňoch sme to však už dostali do ruky a čítačku sme úspešne nahmatali na prvýkrát pri každom pokuse. Skvelé tiež je, že čítačka je podľa očakávania expresne rýchla a presná a s rozpoznávaním nášho prsta sme nemali absolútne žiadne problémy.
Inak sa ale na dizajne telefónu nezmenilo nič. To nemusí byť nutne negatívne, stále totiž ide o jedno z najkrajších zariadení na trhu, a to najmä z prednej strany. Tá ponúka 5,8“ displej so zaoblenými rohmi a zahnutými hranami po bokoch. Minimálny rámik hore a dole stačí na to, aby telefón nemusel ponúkať žiaden „moderný“ výrez v displeji, čo mnohí používatelia ocenia.
Pokiaľ ste dlhšie používali model S8, resp. S8+, miernu zmenu v dizajne zbadáte aj pri smartfóne Samsung Galaxy S9. Ide o minimálne zostrenie prechodu medzi displejom, rámom a sklom na zadnej strane. Vlaňajší model bol na týchto miestach dokonale hladký, čo z neho robilo zrejme najšmykľavejší smartfón v histórii. Samsung Galaxy S9 má veľmi nenápadnú hranu v prechode na boku, vďaka čomu drží v ruke o zlomok lepšie. Stále sa nám ale šmýkal viac, ako by sme si priali, a tak vám určite odporúčame používať ho s krytom alebo skinom.
Ovládacie prvky telefónu sú aj tento rok nezmenené, čo znamená, že nechýba ani tlačidlo Bixby. Ani tento rok ho nie je možné preprogramovať na inú funkciu, no je možné ho aspoň celkom deaktivovať.
Ako sme spomínali, okrem umiestnenia skeneru odtlačkov a preklopenia skeneru srdcového tepu a blesku fotoaparátu na opačnú stranu šošovky sa žiadne zmeny nekonali ani na zadnej strane telefónu. Pozitívne je, že zo spodnej hrany nezmizol 3,5mm jack pre slúchadlá, čím sa Samsung radí k jednému z mála výrobcov, ktorí nedajú dopustiť na tento tradičný port.
A ako hodnotíme konštrukciu a dizajn S9? Presne tak ako vlani – ide o veľmi pekný, dizajnový kúsok, ktorý naozaj vynikne. Teda vynikol by, ak by ho už toľko ľudí nepoznalo z vlani. Samsung má síce v rukách naozaj vydarený dizajn smartfónu, no mnohých používateľov môže odradiť fakt, že rovnaký dizajn ponúka aj vlaňajší model, ktorý je v súčasnosti oveľa lacnejší.
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:
- Časť 1: Balenie, Konštrukcia a skener odtlačkov
- Časť 2: Displej, Výkon a pamäť
- Časť 3: Systém a Mutlimédiá
- Časť 4: Konektivita a Fotoaparát
- Časť 5: Batéria a Záverečné hodnotenie