MojAndroid

Samsung predstavil v roku 2019 okrem najnovších vlajkových lodí s nekompromisnými parametrami a výkonom aj novú strednú triedu z radu A. Po recenzii modelu A50, ktorý nás zaujal príjemnou cenou, podareným dizajnom a veľmi pekným displejom, tu máme jeho väčšieho kolegu so silnejšou batériou a obrovským displejom. V prípade A50-ky sme najviac kritizovali skener odtlačkov prstov v displeji, ktorý vôbec nefungoval podľa našich predstáv. Ako je na tom Samsung Galaxy A70?

Konštrukcia a Dizajn: Nesie sa na novej vlne

Celý rad Samsung Galaxy A spája veľmi podobný dizajn. Obrovský displej s miniatúrnym výrezom v jeho hornej časti a minimálne rámiky. Samsung Galaxy A70 pokračuje v tomto duchu, avšak displej je naozaj poriadne veľký. 6,7 palca je už v ruke cítiť. Na druhú stranu, uhlopriečku displeja určite oceníte v mnohých prípadoch. Novú A70-ku si nekúpia tí, ktorí potrebujú kompaktné zariadenie, tento smartfón mieri skôr k multimediálnym nadšencom a hráčom.

Vzhľadom na veľkosť displeja a celkovú veľkosť zariadenia sa prekvapivo dobre drží v ruke. Vôbec nemám pocit, že by mi išiel každú chvíľu vypadnúť. Môže za to aj jemné zaoblenie zadnej strany k okrajom. Samsung Galaxy A70 v ruke vôbec nepôsobí nijako lacno, skôr naopak. Samozrejme, vlajkovým lodiam sa kvalitou spracovania nevyrovná, ale hanbiť sa nemusí.

Predná strana smartfónu je sklenená, rám a zadná strana sú z materiálu, ktorý je akousi kombináciou skla a plastu, avšak plast výrazne prevláda. V každom prípade, nevyzerá to vôbec zle. Navyše, v testovanej bielej farbe odoláva Samsung Galaxy A70 celkom dobre odtlačkom prstov. Práve kvôli tomuto by som zvolil tento farebný variant.

Predná strana teda patrí displeju, rámiky okolo neho sú naozaj minimálne. Využitá je tak takmer naplno. Jediné, čo by vám mohlo prekážať, je výrez v jeho hornej časti. Tam sa ukrýva objektív selfie fotoaparátu. Rámik v spodnej časti zariadenia je trochu hrubší, no dizajnu to nijako neškodí.

Vzadu sú najzaujímavejšie 3 objektívy fotoaprátu, ktoré sú umiestnené v akomsi výreze. Výhodou je, že nijako extrémne nevystupujú nad okolitý povrch zariadenia, takže aj v príapde použitia tenkého krytu budú dobre chránené. Pod nimi ešte nájdete prisvetľovací LED blesk. Všetky hardvérové tlačidlá sa nachádzajú na pravej strane, čo mi vyhovuje. Umiestnenie zapínacieho tlačidla chválim, pracuje sa s ním veľmi pohodlne. Rovnaké to je aj v prípade ovládača hlasitosti.

Ľavá strana zariadenia obsahuje šuflík na dve Nano SIM karty a pamäťovú katu microSD. Veľkou konkurenčnou výhodou je, že sloty nie sú zdieľané, takže naraz v zariadení využijete dve SIM karty a aj pamäťovú kartu. Spodná strana patrí nabíjaciemu USB-C konektoru, reproduktoru a 3,5 mm audio jacku.

Celkovo som z konštrukcie nového Samsungu Galaxy A70 milo prekvapený. Vzhľadom na uhlopriečku displeja sa stále jedná o zariadenie, ktoré môžeme považovať za “mobilné”. To znamená, že ovládanie (aj keď s ťažkosťami) zvládnete aj jednou rukou. Telefón v ruke nepôsobí lacno aj napriek tomu, že nie je kompletne vyrobený z prémiových materiálov. Jedinú výhradu mám k chýbajúcej vodeodolnosti. Keďže A70-ka nie je zariadenie, ktoré je určené pre tých najnáročnejších používateľov, bez problémov jej chýbajúcu vodeodolnosť odpustím.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+