MojAndroid
Denis Džula 18.2.2021

Náš výber príslušenstva by nebol kompletný bez výberu bezdrôtových slúchadiel. Dnes sa pozrieme na najlepšie bluetooth alebo aj bezdrôtové slúchadlá na trhu. Začneme vysvetlením, ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá. Rozdelíme ich aj do sumy 100 eur a do 200 eur. A na záver pridám vlastné odporúčanie slúchadiel, ktoré sám používam.

Obsah článku

Ak sa rozhodujete pri výbere slúchadiel a uvažujete medzi slúchadlami s káblom a bluetooth slúchadlami, odporúčam jednoznačne tie bezdrôtové. Áno ja viem, treba ich nabíjať a niektorí sa bojíte, že by ste ich stratili. No väčšina moderných bluetooth slúchadiel má aspoň 10 hodinovú výdrž. V prípade veľkých slúchadiel je to na jedno nabitie, v prípade malých je to na čiastkové nabitia z puzdra.

Sám využívam tie do ucha a ich hracia doba (okolo 2-3 hodín) mi stačí na chvíľu či na cestovanie. Keď ich nepotrebujem, vrátim ich späť do puzdra, kde sa nabijú. Jedine negatívum, spojené hlavne s lacnejšími slúchadlami môže byť latencia – oneskorenie. To môže vadiť len pri videách, kedy sa zapozeráte na osobu, ktorá rozpráva a uvidíte, že akosi nesedia slová ktoré hovorí s tými, ktoré počujete.

Obrovská výhoda bluetooth slúchadiel (hlavne pre mňa) je tá, že sa vám na nich nepoškodí kábel. Áno pri väčších a drahších káblových slúchadlách je ten kábel vymeniteľný, ale ja som fanúšikom skôr malých slúchadiel do uší.

Ako si vybrať tie najlepšie bezdrôtové slúchadlá?

Skôr než prejdeme na rebríčky slúchadiel rád by som spomenul parametre, s ktorými sa môžete stretnúť pri výbere slúchadiel. Niektoré z týchto parametrov rozhodujú o kvalite zvuku, iné o hlasitosti.

Impedancia

Hovorí o elektrickom odpore, ktoré slúchadlá vytvoria na zariadenie, s ktorým sú pripojené. Udáva sa v ohmoch (symbolom je Ω). V závislosti od typu slúchadiel sa pohybuje od nízkych čísel až cez 100 Ω a značí potrebu energie, ktorú slúchadlá vyžadujú od zariadenia. Zvykne platiť, že čím vyššie číslo tým vyšší výkon dokážu slúchadlá vytvoriť. Pri malých slúchadlách je to číslo bežné okolo 32 ohmov.

Pozor však na pripájanie slúchadiel s vysokou impedanciou k zariadeniam ako je telefón či notebook. Tie v závislosti od použitej zvukovej karty nemusia byť schopné zvládnuť slúchadlá s impedanciou cez 100 ohmov.

Frekvencia

Frekvencia, ktorá je počuteľná pre zdravé ľudské ucho sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 20 000 Hz. Slúchadlá, ktoré dosahujú celé spektrum, dokážu hrať všetky tóny a majú zväčša čistý zvuk. Ak slúchadlá nevedia hrať nejakú časť spektra, napr. horné tisícky, znamená to, že sú skôr hĺbkovo (basovo) orientované. V opačnom prípade sú výškovo orientované.

Citlivosť

Tento údaj značí maximálnu hlasitosť, ktorú dokážu vyvinúť. Ideálne sú slúchadlá s citlivosťou nad 100 dB, profesionálne zvyknú mať okolo 110 dB.

Cena

Prečo ju spomínam? Bezdrôtové slúchadlá začínajú s cenou nad 20€. To sú tie najlacnejšie, aké na trhu nájdete. Stredná trieda a dobrý priemer sa pohybuje od 50€ do 100€ a nad 100€ je to všetko vyššia trieda. Ak slúchadlá stoja nad 200€ sú vhodné aj pre profesionálov – hudobníkov, DJov a ľudí v hudobnom priemysle.

Výdrž batérie

Kým veľké slúchadlá by vám mali na jedno nabitie vydržať aspoň 8 hodín, pri malých je to bežne okolo 2-3 hodín. Avšak malé slúchadlá do uší majú puzdrá, ktoré sú zároveň aj nabíjacie doky, ktoré asi za pol hodinu dobijú slúchadlá, takže môžete opäť počúvať ďalšie 2-3 hodiny. Takto viete opätovne nabiť doplna slúchadlá minimálne tri až štyrikrát.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá
Samsung Galaxy Buds | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do 100€

Xiaomi Haylou GT1 – Najdostupnejšie bluetooth slúchadlá a moja skúsenosť

Napriek tomu, že sú častokrát označované značkou Xiaomi, tak na krabici ani nikde inde túto zmienku nenájdete. Spojenie vzniklo preto, lebo v Číne ich Xiaomi predáva na svojej platforme. Za cenu pod 30€ získate podarený pár slúchadiel v kvalitnej krabičke. Už keď spomínam krabičku, tak tá je veľmi dobre zhotovená, obsahuje magnety, ktoré držia slúchadlá na mieste a dokáže ich nabiť trikrát.

Krabička je malá, nebudete ju veľmi cítiť ani vo vrecku. Obsahuje v sebe 310 mAh batériu a slúchadlá majú v sebe dve 43 mAh batérie. Tá stačí na to, aby vydržali na jedno nabitie hrať asi tri hodiny. Slúchadlá sa ovládajú dotykovou plochou na povrchu slúchadla. Zapínajú a vypínajú sa pri vložení/vybratí z krabičky.

Vlastním ich už viac než pol roka a mám k ním len drobné výhrady. Slúchadlá majú vysokú latenciu (oneskorenie) možno aj pol sekundy a pri sledovaní videa to je cítiť. Niekomu by mohlo vadiť staršie nabíjanie cez micro USB kábel, ale mne osobne to až tak nevadí. Keby som sa mal dnes rozhodnúť, rozhodoval by som sa medzi novšími verziami GT1 Pro alebo GT2. Pro verzia ponúka oveľa viac nabití z puzdra a GT2 verzia ponúka herný mód, ktorý minimalizuje oneskorenie.

Za mňa tieto by mohli byť tie najlepšie bezdrôtové slúchadlá do 100€.

Plusy:

 • dokonalo vyvážený zvuk
 • nízka cena
 • skvelá výdrž
 • kompaktné rozmery

Mínusy:

 • značné oneskorenie (GT1, GT1 Pro)
 • micro USB nabíjanie
 • chýbajúce LED indikátory na puzdre (neplatí pre GT1 Pro)
 • slabšie basy

{{shop_name}} od {{product_price}}

Niceboy HIVE Pods 2

Máme tu druhú generáciu slúchadiel HIVE Pods od Niceboy. Táto vylepšuje už aj tak dobré slúchadlá a posúva ich na vyšší level. Majú moderný a štýlový vzhľad, skvelý zvuk, parádnu výdrž na jedno nabitie (až 6 hodín) a spolu až 35 hodín muziky. Slúchadlá disponujú technológiou MaxxBass takže milovníci basov si tieto slúchadlá zamilujú. Ovládanie hudby prebieha prostredníctvom plochej dotykovej plochy slúchadla. Zaujímavosťou je, že ide o českú firmu. Áno slúchadlá boli vyrobené v Číne, ale čo dnes nie je vyrobené v Číne?

Slúchadlám môžeme vytknúť nepohodlný dizajn, ktorý skrátka nie je vhodný na dlhšie nosenie (môžu vás bolieť uši). Hrozia občas problémy pri nesprávnom vybratí z krabičky (slúchadlá sa nemusia spárovať jedno s druhým).

Niceboy HIVE Pods 2 | Zdroj: Pricemania.sk

Plusy:

 • Extrémne dlhá výdrž na jedno nabitie
 • Technológia MaxxBass pre poriadne basy
 • Je to česká firma

Mínusy:

 • Horšie pohodlie pri dlhšom nosení
 • Problémy s párovaním

{{shop_name}} od {{product_price}}

JBL T450BT

Máme tu náhlavné slúchadlá od známej firmy JBL. Tieto štýlové slúchadlá majú niekoľko farebných variantov na výber: čierna, biela alebo modrá. JBL sa spája s kvalitným zvukom, takže si ním môžete byť istý aj pri tomto modeli. Na jedno nabitie dokážete počúvať hudbu až 11 hodín. Konštrukcia je umožňuje poskladanie slúchadiel pre pohodlnejšie nosenie. Na pravom slúchadle nájdete tlačidlá na ovládanie hudby. Samozrejmosťou je vstavaný mikrofón pre uskutočňovania hovorov.

Slúchadlá majú zopár nevýhod, ako napríklad konštrukciu, ktorá úzko prilieha na uši a pôsobí nekvalitne a slabú izoláciu hluku zvonku.

JBL T450BT | Zdroj: JBT.com

Plusy:

 • Čistý a kvalitný zvuk
 • Dostupné vo viacerých farbách
 • 11 hodín hudby na jedno nabitie
 • Skladacia konštrukcia

Mínusy:

 • Príliš úzko doliehajú na uši
 • Konštrukcia pôsobí slabo
 • Izolácia hluku je nízka

{{shop_name}} od {{product_price}}

Huawei FreeBuds Lite

Lite nemusí znamenať lacné a zlé. Huawei to potvrdzuje so svojimi FreeBuds Lite, ktoré sú inteligentnejšie než väčšina slúchadiel. Majú totiž infračervený senzor, ktorý identifikuje či sú slúchadlá v uchu a ak nie, tak hudbu zastaví. Slúchadlá majú aerodynamický tvar, my by sme ho nazvali skôr ergonomický, vďaka ktorému pohodlne sedia v ušiach. Výdrž majú na úrovni 3 hodín na jedno nabitie a puzdro ich dokáže nabiť štyrikrát. Nabíjanie z puzdra je veľmi rýchle – za 15 minút nabíjania máte výdrž na 90 minút prehrávania hudby. Slúchadlá majú kvalitné reproduktory, ktoré hrajú perfektne vyvážený a dynamický zvuk.

Miernou nevýhodou môže byť dizajn, ktorý sa nemusí každému páčiť.

Huawei FreeBuds Lite | Zdroj: Huawei.com

Plusy:

 • Infračervený senzor
 • Komfortný dizajn
 • Dynamický zvuk

Mínusy:

 • Dizajn nie je pre každého
 • Na svoju cenu len priemerná výdrž

{{shop_name}} od {{product_price}}

Marshall Major III Bluetooth

Slúchadlá Marshall patria už dlhé roky medzi prémiové slúchadlá. Ich tradičný rockový dizajn s koženými ušnicami sa nám páči. Na ľavom slúchadle sa nachádza nezvyčajné tlačidlo. Po jeho stlačení slúchadlá vyberú náhodnú pieseň. To tlačidlo vám vie pomôcť s regulovaním hlasitosti, pozastavením a pretočením skladby. Tento malý netradičný prídavok tiež hodnotíme pozitívne. Slúchadlá skvele doľahnú na uši a tlmia okolité zvuky. Na jedno nabitie vydržia až 30 hodín prehrávania hudby. S týmito slúchadlami nemáte čo stratiť.

Vyčítať by sme im mohli pri takej cene chýbajúce NFC a to, že niektorým ľuďom tieto slúchadlá nebudú pohodlné. Slúchadlá totiž prilehajú priamo na stred uší a nie na okolie ucha, ako to štandardne býva pri slúchadlách na uši.

Marshall Major III Bluetooth | Zdroj: Marshall.com

Plusy:

 • Kvalitný zvuk
 • Dlhá doba používania na jedno nabitie
 • Tradičný kožený dizajn
 • Prekvapivé multifunkčné tlačidlo

Mínusy:

 • Chýbajúce NFC
 • Slúchadlá priliehajú na stred uší

{{shop_name}} od {{product_price}}

Sony WF-C500

Klasické true wireless slúchadlá s nabíjacou krabičkou, ktorá sa dizajnom trochu podobá na Galaxy Buds. Ide o kompaktný model, ktorý ponúka kvalitný zvuk, jednoducho sa používa a poteší dlhou výdržou batérie. Samotné slúchadlá dokážu na jedno nabitie hrať až 10 hodín, s nabíjacou krabičkou je to až 20 hodín, čo je veľmi slušný čas. Výborne sa tak hodia aj na počúvanie hudby na cestách. V neposlednom rade poteší aj vodoodolnosť s certifikáciou IPX4.

Sony WF-C500
Foto: Sony

{{shop_name}} od {{product_price}}

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do 200€

Apple AirPods

Aj na stránke o Androidoch sa môže občas objaviť Apple produkt. Tým sú práve slúchadlá AirPods od Apple. Tie boli síce navrhnuté pre použitie s Apple produktami, ale je možné ich pripojiť aj na Androidové smartfóny. Slúchadlá majú kvalitný zvuk a ponúkajú až 3 hodinovú výdrž na nabitie. Puzdro nabije slúchadlá až 8krát a zabezpečí celkovo až 24 hodinovú výdrž. Podobne ako FreeBuds Lite, aj AirPody majú senzor na snímanie slúchadla, ak nie je v uchu prestanú hrať.

Nevýhodou podľa mňa je ich vzhľad, nemôžem si pomôcť no zo všetkých slúchadiel do uší, sú tie od Apple najškaredšie. Slúchadlá majú iba jednu veľkosť, čo je nevýhoda najmä pre tých, ktorým nesadnú do ucha. Nakoniec, konkurencia má za tú cenu lepšiu kvalitu zvuku.

Apple AirPods | Zdroj: Apple.com

Plusy:

 • Skvelá celková výdrž
 • Snímač slúchadla v uchu

Mínusy:

 • Pri použití s Androidovým mobilom stratia pár funkcií
 • Dizajn
 • Jedna veľkosť slúchadiel
 • Prémiová cena

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung Galaxy Buds+

Slúchadla od Samsungu skvelo sedia v ušiach a ich zvuk je špičkový. Slúchadlá majú celkovú výdrž až 22 hodín a umožňujú bezdrôtové nabíjanie. Obsahujú nastavenie rušenia hluku, avšak slúchadlá neobsahujú aktívne potlačenie hluku. Slúchadlá majú jeden vnútorný a dve vonkajšie mikrofóny, ktoré používajú na zosilnenie hlasu pri volaní. Sú dostupné v troch farebných verziách – modrá, čierna a biela.

Jedinou drobnou nevýhodou je, že nepodporujú kodek aptX.

Samsung Galaxy Buds+ | Zdroj: Samsung.com

Plusy:

 • Prvotriedny zvuk
 • Istý typ redukcie hluku
 • Prídavné mikrofóny
 • Tri farebné verzie

Mínusy:

 • Chýba aptX

{{shop_name}} od {{product_price}}

Beats by Dr. Dre Solo 3 Wireless

Už to nie sú tie nekvalitné slúchadlá ako to bývalo 5 rokov dozadu. Už nie sú ani tak predražené, ako to bývalo. Od kedy Apple vlastní Beats ich slúchadlá sa dostali na nový level a cena im klesla. Beats boli známe ako slúchadlá za 300 a viac eur. Ich zvuk je o dosť vyrovnanejší než to bývalo. Basy už nie sú také dominantné a dotiahli sa aj výšky. Ostal im aspoň ich tradičný farebný dizajn. Slúchadlá dokážu fungovať na jedno nabitie až 40 hodín a obsahujú technológiu rýchleho nabíjania Fast Fuel. Tá dokáže za 5 minút nabíjania zaručiť výdrž až na tri hodiny.

Nevýhodou môže byť hlavne pevný stisk uší, z ktorého váš po dlhšej dobe môžu bolieť. Chýba im mnoho – NFC, aptX, techológia aktívneho potláčania hluku.

Beats by Dr. Dre Solo 3 Wireless | Zdroj: beatsbydre.com

Plusy:

  • Kvalitný zvuk
 • Množstvo farebných verzií
 • Dlhá výdrž
 • Rýchle nabíjanie

Mínusy:

 • Pevný stisk uší
 • Chýbajúce NFC, aptX, aktívne potlačovanie hluku

{{shop_name}} od {{product_price}}

Sony WF-1000XM3

Malé bezdrôtové slúchadlá do uší s technológiu potlačovania okolitého hluku. Táto funkcia však vplýva na výdrž slúchadiel a to razantne. So zapnutím potlačovaním hluku slúchadlá vydržia na jedno nabitie 6 hodín, bez zapnutej funkcie až 8 hodín. To je slušná hodnota, ktorá sa po viacnásobnom nabití zastaví až na čísle 24. Aj tieto slúchadlá disponujú rýchlym nabíjaním – za 10 minút máte energiu na hodinu a pol počúvania hudby. Samozrejmosťou je aj funkcia, ktorá umožní vypnutie hudby po vybratí slúchadla z ucha. Krabička má prémiový dizajn a myslíme si, že tieto slúchadlá sa podarili. Majú aj NFC, jediné čo im chýba je kodek aptX HD.

Sony WF-1000XM3 | Zdroj: Sony.com

Plusy:

 • Aktívne potlačovanie okolitého hluku
 • NFC
 • 8 hodín na jedno nabitie
 • Rýchle nabíjanie
 • Luxusný dizajn

Mínusy:

 • Chýba aptX HD
 • Vyššia cena

{{shop_name}} od {{product_price}}

Sony WH-XB900N

Prémiové náhlavné slúchadlá od Sony si vás získajú svojou výbavou. Okrem funkcie potlačovania okolitého hluku, NFC, ponúkajú aj funkciu stíšenia hudby dotykom slúchadla. Slúchadla disponujú funkciou ExtraBass, ktorá určite zaujme milovníkov basových tónov. Sú veľmi pohodlné na ušiach. Výdrž slúchadiel sa pohybuje na hodnote 30 hodín.

Funkcia ExtraBass je aj nevýhodou týchto slúchadiel, pretože hĺbky sú príliš silné a výšky z toho trpia. Slúchadlá sa dokážu zohriať pri dlhodobom počúvaní, čo nie je práve príjemná vec. Niekomu môže vadiť nudný dizajn.

Sony WH-XB900N | Zdroj: Sony.com

Plusy:

 • Skvelá výbava
 • Pohodlné na ušiach
 • Silné basy (pre tých čo ich majú radi je to plus)
 • Výborná výdrž

Mínusy:

 • Zhoršené výšky
 • Príliš prebasované
 • Slúchadlá sa zohrievajú
 • Trochu prázdny dizajn

{{shop_name}} od {{product_price}}

Sony WH-XB910N

Slúchadlá s konštrukciou cez hlavu sa vyznačujú výnimočnými basmi a vylepšeným potlačením okolitého hluku. Prichádzajú s technológiou EXTRA BASS, ktorá zabezpečí pôsobivo hlboký a úderný zvuk. Technológia Dual Noise Sensor zase zabezpečí výborné aktívne potlačenie okolitého hluku. S týmito slúchadlami môžete bez problémov aj telefonovať, pričom zvuk bude vyvážený a čistý.

Sony WH-XB910N
Foto: Sony

{{shop_name}} od {{product_price}}

Chceme vedieť váš názor na to, ktoré bezdrôtové slúchadlá sú pre vás najlepšie?

Pripravili sme si pre vás ankety, aby ste nám mohli povedať, ktoré bezdrôtové slúchadla vy považujete za najlepšie.

Ktoré bezdrôtové slúchadlá sú podľa vás tie najlepšie v kategórii do 100€?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ktoré bezdrôtové slúchadlá sú podľa vás tie najlepšie v kategórii do 200€?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Nákupný poradca: Najlepšie produkty a tipy redakcie

 

Tipy redakcie

Ak vás zaujíma aj iné príslušenstvo, určite nezabudnite pozrieť nášho Nákupného poradcu. Nájdete tam napríklad najlepšie smart hodinky do 200€ alebo najlepšie smartfóny do 300€.

 

 

 

18.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+