MojAndroid

Spoločnosť MediaTek urobila s príchodom čipsetov z radu Dimensity akými prelom na trhu s procesormi pre mobilné zariadenia. MediaTek Dimensity 9000 je kráľom v hrubom výkone, tvrdí GSMArena.

MediaTek Dimensity 9000 prekvapí v benchmarkoch

Test výkonu v populárnej aplikácii Geekbench 5 ukazuje, že nový Dimensity 9000 je silnejší, ako Snapdragon 8 Gen 1 od amerického giganta Qualcomm či Exynos 2200 s AMD grafikou od Samsungu. Exynos 2200 bude v Európe poháňať vlajkovú sériu Samsung Galaxy S22. Dimensity 9000 svoju konkurenciu predbehol ako v single-core teste, tak aj v multi-core.

MediaTek Dimensity 9000 v Geekbench 5
MediaTek Dimensity 9000 v Geekbench 5 – porovnanie s konkurenciou | Zdroj: GSMArena.com

Ako by sme však mohli očakávať, procesor od MediaTeku nestačí na čipset Apple A15 Bionic, nachádzajúci sa v najnovších iPhonoch. Treba však brať do úvahy, že ide iba o testy hrubého výkonu, čo nemusí mať vo výsledku vplyv na to, aký rýchly bude telefón v praxi.

Spomenieme napríklad taký Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ktorého procesor Google Tensor nepatrí k najvýkonnejším v číslach, no vyznačuje sa prvkami strojového učenia a umelej inteligencie. Výkon novým Pixelom určite nechýba. Dôležitú úlohu hrá samozrejme aj optimalizácia softvéru a energetická náročnosť.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Musíme však spomenúť, že pripravovaný Dimensity 9000 je podľa dostupných informácií dosť možne najinteligentnejším procesorom na scéne. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 sa už nachádza vo vlajkových lodiach niektorých výrobcov. Za zmienku stojí napríklad séria Xiaomi 12 či OnePlus 10 Pro.

Náš tip
Hackli obľúbenú stránku s titulkami, uniklo množstvo hesiel. Možno aj to vaše
25.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+