MojAndroid

Smartfóny radu Xiaomi 12 budú pokračovateľmi vlajkovej série obľúbeného čínskeho výrobcu. Podľa informácií portálu Gizmochina dostanú tieto smartfóny špičkové fotoaparáty.

Novinky by mali byť minimálne tri. Ich presné označenia zatiaľ nepoznáme. Ich kódové označenia by mali byť Zeus, Cupid a Psyche.  Všetky tri novinky ponúknu úplne nový hlavný snímač s rozlíšením 200 megapixelov.

Dva z trojice dostanú výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 888, najmenej vybavená novinka by mala byť osadená minuloročným, no stále veľmi výkonným Snapdragonom 865. Pozrime sa teraz na fotovýbavu smartfónov série Xiaomi 12 bližšie v tabuľke.

Model Zeus (Xiaomi 12 Ultra?) Cupid (Xiaomi 12?) Psyche
Hlavný snímač 200 MP 200 MP 200 MP
Ultra-širokouhlý 50 MP Neznáme rozlíšenie Neznáme rozlíšenie
Teleobjektív periskopický, 50 MP, 10x optický zoom
Makro Neznáme rozlíšenie Neznáme rozlíšenie, optická stabilizácia obrazu

Modelový rad Xiaomi Mi 12 by mohol prísť už koncom roka

3.8.2021

Druhá polovica tohto roku privíta zopár nových smartfónov. Snáď sa dočkáme aj niekoľkých vlajkových lodí. Gigant Xiaomi usporiada v auguste konferenciu o uvedení nového produktu na trh. Pevne veríme, že Xiaomi predstaví novú sériu Mi MIX. Veríme, že to bude Xiaomi Mi MIX 4. Túto informáciu zverejnil web GizChina. Toto zariadenie by malo byť veľký skok od Xiaomi Mi MIX 3. Môžeme predpokladať, že to bude veľmi výkonný smartfón, ktorý by mohol oživiť sériu Mi MIX po takmer troch rokoch. Okrem údajného zariadenia Mi MIX 4 uvedie Xiaomi aj na konci roka novú sériu Xiaomi Mi 12.

Možno sa dočkáme na konci roka nového modelu Xiaomi Mi 12

Xiaomi Mi 12 môžeme očakávať v decembri, tak ako to bolo aj so Xiaomi Mi 11. Ohľadom Xiaomi Mi 12 uniklo veľa informácií, či už sa to týka vzhľadu či niektorých detailov o konfigurácii. Xiaomi Mi 12 bude dodávaný s vlajkových procesorom novej generácie spoločnosti Qualcomm.

Xiaomi Mi 12
Foto: gizchina.com

Správy ukazujú, že nové zariadenie bude disponovať stále nepredstaveným procesorom od Qualcomm, ktorý bude pomenovaný ako Snapdragon 898. Tento procesor môže priniesť vylepšenia z hľadiska spotreby energie. Kým tento procesor neprestavia, tak zatiaľ môžeme dúfať, že prinesie veľký nárast výkonu.

Nový model a jeho vylepšený displej

Tento vlajkový model bude používať vysokokvalitný zobrazovač s technológiou fotoaparátu pod obrazovkou. Tento displej bude tiež podporovať adaptívnu obnovovaciu frekvenciu. Tým pádom môže dosiahnuť obnovovacej frekvencie až 120 Hz.

Xiaomi Mi 12 Ultra
Foto: gizchina.com

Niektoré úniky informácií naznačujú, že toto zariadenie by mohlo prekonať doteraz stanovené poradie smartfónov v teste výkonnosti AnTuTu, a to prekročením 1 milión bodov. To sa môže zdať až nemysliteľné, ak sa pozrieme na rebríček TOP 10 najvýkonnejších smartfónov. Ak sa vám nechce čakať, tak stále výkonný model Xiaomi Mi 11 je dobrá voľba.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia


Najskôr dorazí Xiaomi Mi 12 v decembri. Dovtedy ďalších únikov a špekulácií bude ešte dostatok. Ak chcete byť stále informovaní a zároveň sa tešíte rovnako, ako my, sledujte našu stránku aj naďalej pre nové informácie.

Konkurencia

Možno ako jediné zariadenie, ktoré by teraz dokázali čeliť pripravovanej sérií Mi 12, by mohol byť najvýkonnejší model od spoločnosť Samsung. Tým je Samsung Galaxy S21 Ultra alebo model od firmy Xiaomi, Mi 11 Pro, ktorý by možno dokázal udržať krok.

Náš tip
Predplatné YouTube Premium Lite ponúkne lacnejšie sledovanie videí bez reklám

30.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+