MojAndroid

Smartfóny Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro boli oficiálne predstavené. Všetky informácie nájdete v článku Xiaomi 12 a 12 Pro: Vlajkové lode pre rok 2022 oficiálne predstavené.

Predstavenie série Xiaomi 12 sa nezadržateľne blíži. Podľa najnovších informácií portálu GSMArena ju výrobca uvedie ešte v decembri tohto roka, konkrétne 28.12. Najskôr uvidíme dve vlajkové lode z radu Xiaomi 12, najvybavenejší Ultra model príde až v budúcom roku.

Predchádzajúce časti článku:

Séria dostane úplne nový a výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, ktorý teraz láme výkonnostné rekordy. Potvrdil to aj v benchmarku Geekbench, kde dosiahol najvyššie skóre spomedzi všetkých doteraz testovaných Androidov. Na Apple A15 Bionic však stále pomerne výrazne stráca.

Xiaomi 12 Geekbench
Xiaomi 12 Geekbench skóre | Zdroj: Gizmochina.com

Na trhu (nie na tom našom) už máme smartfón Motorola edge x30 s rovnakým procesorom, avšak skóre bolo nižšie. Nižšie skóre taktiež zaznamenala nová hviezda od MediaTek, čipset Dimensity 9000, ktorý však konkurenciu doslova rozdrvil v AI benchmarku.

Portál Gizmochina tiež uviedol, že Xiaomi 12 dostal DisplayMate A+ certifikát, čo znamená, že o kvalitu displeja sa rozhodne nebudete musieť obávať. Bude špičkový. Pôjde o AMOLED panel, ktorý bude krytý sklom Corning Gorilla Glass Victus. Čiže tým najlepším, čo momentálne na trhu je.

Xiaomi 12 Ultra: Všetky informácie na jednom mieste

24.11.2021

Séria Xiaomi 12 bude predstavená začiatkom budúceho roka. Pozostávať bude z viacerých modelov, pričom chýbať samozrejme nebude ani najvybavenejší Ultra a zaujímavým má byť aj model Xiaomi 12 Mini. Vďaka informáciám portálu Letsgodigital  sa teraz môžeme pozrieť na to, čo ponúkne.

S približujúcim sa dátumom predstavenia, ktorý zatiaľ nebol oficiálne oznámený, sa dozvedáme stále viac a viac informácií o novinkách. Teraz sa zameriame na tú najvybavenejšiu, Xiaomi 12 Ultra. O tom, že dostane výkonný procesor Snapdragon 898 (alebo 895), ktorý možno dostane úplne nové označenie, už vieme. Tento čipset by mal byť predstavený už o niekoľko dní. Čo stále zostáva pod rúškom tajomstva, je dizajn. Na obrázkoch môžete vidieť koncept dizajnu od Parveza Khana, ktorý sa významne inšpiroval minuloročným modelom.

Fotoaparát Leica

Xiaomi dohodlo spoluprácu so spoločnosťou Leica, ktorá vo svete smartfónov dlhé roky spolupracovala s Huawei. A ako ste si určite všimli, vlajkové lode od tejto spoločnosti vždy patrili k najlepším fotomobilom. Pravdepodobne aj vďaka tejto spolupráci. Pomôcť by mohla aj Xiaomi.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra | Zdroj: Letsgodigital

Očakáva sa, že fotovýbava bude pozostávať z troch 50 MP fotoaparátov, pričom tým hlavným by mal byť snímač Samsung GN5. Zaujímavé budú aj zoomovacie schopnosti, hovorí sa dokonca o desaťnásobnom optickom priblížení. To ponúka napríklad Samsung Galaxy S21 Ultra. Chýbať by nemalo ani 120-násobné digitálne priblíženie.

3 veľké aktualizácie, špičkový displej

Nová vlajková loď bude bežať na operačnom systéme Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Xiaomi má síce silnú fanúšikovskú základňu, no s aktualizáciami to nie je až také ružové. Ale aj v tomto smere by malo dôjsť k nejakým zlepšeniam. Najnovšia vlajková loď by mala dostať až tri veľké aktualizácie operačného systému Android a 4 roky bezpečnostných aktualizácií.

Tieto informácie síce nie sú oficiálne potvrdené, no Xiaomi 12 Ultra by mal dostať displej s uhlopriečkou 6,8″. Na bokoch bude zaoblený, ponúkne QHD+ rozlíšenie a 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Snáď pôjde o LTPO panel, ktorý dokáže frekvenciu meniť v závislosti od používania. Takto to majú napríklad nové iPhony 13 Pro alebo Samsung Galaxy S21 Ultra či OnePlus 9 Pro.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra | Zdroj: Letsgodigital

V displeji bude integrovaný aj snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal byť zase o niečo rýchlejší a presnejší.

Najrýchlejšie nabíjanie na svete?

Očakávame 5000 mAh batériu, čo je rovnaká hodnota, akú má Xiaomi Mi 11 Ultra. Nabíjací výkon by sa mal zvýšiť. Skúsenosti so 120 W už máme, keďže sme ho vyskúšali na Xiaomi 11T Pro. Avšak teraz sa hovorí dokonca o výkone neuveriteľných 200 W. Najnovšie zdroje hovoria o 150 W nabíjaní. Na výsledné číslo si tak budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Xiaomi 12 Ultra: Cena a dostupnosť

Ako prvý by mal byť predstavený základný Xiaomi 12, a to v januári. Model Ultra by mal byť uvedený pravdepodobne až v marci. Ako už býva zvykom, Xiaomi novinky predstavuje najskôr pre čínsky trh, globálne verzie prichádzajú o niečo neskôr. Uvidíme, ako to bude teraz.

Čo sa týka ceny, tá rozhodne nebude nízka. Zatiaľ internetom kolujú len dohady. Xiaomi Mi 11 Ultra stál po predstavení viac ako 1200 eur, v tomto prípade to asi nebude menej. Novinka by mala byť dostupná v bielej a čiernej farbe.

Prvým smartfónom so Snapdragonom 898 bude Xiaomi 12

8.11.2021

Procesor Qualcomm Snapdragon 898 bude vlajkovým čipsetom pre rok 2022. Predstavený by mal byť koncom novembra. Portál GSMArena teraz uviedol, že prvými výrobcami, ktorí ho vo svojich modeloch použijú, budú Xiaomi a Motorola. Čínsky výrobca plánuje predstaviť svoje novinky o niečo skôr, takže opäť získa privilégium použiť najvýkonnejší procesor ako prvý.

Rovnako tomu bolo aj v prípade Snapdragonu 888. Prvým smartfónom, v ktorom bol osadený, bol Xiaomi Mi 11. Prvé testy nového procesora ukazujú výkonový nárast o približne 15 percent, ale tieto výsledky treba brať s rezervou, možno bude rozdiel ešte väčší.

Xiaomi 12: Blíži sa predstavenie, smartfón bol videný naživo

2.11.2021

Ako už býva zvykom, začiatkom roka predstavujú svoje tromfy najväčší výrobcovia smartfónov. Séria Xiaomi 12 nebude výnimkou. Aktuálny Xiaomi Mi 11 to dokonca stihol ešte pred koncom roka 2020.

O tom, čo všetko by mal nový Xiaomi 12 priniesť, sme už informovali. Teraz je čas pozrieť sa na živé fotografie smartfónu, ktorý bol videný v Číne. Aj tento fakt svedčí o tom, že oficiálne predstavenie je už za dverami.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Smartfón bol videný v metre a fotografie sa objavili na čínskej sociálnej sieti Weibo. Jeho majiteľ ho mal dobre chránený pred zrakom zvedavcov, keďže bol vložený v pomerne hrubom obale. Z diaľky to dokonca vyzerá tak, že na boku zariadenia je displej, no ide len o ochranný obal.

Nie je to síce na prvý pohľad jasné, no zariadenie vyzerá byť úzke a dlhé. To by mohlo naznačovať širokouhlejší pomer strán displeja, aký majú napríklad smartfóny od Sony (21:9).

Rad Xiaomi 12 prinesie špičkové fotoaparáty. Na toto sa môžeme tešiť

30.8.2021

Smartfóny radu Xiaomi 12 budú pokračovateľmi vlajkovej série obľúbeného čínskeho výrobcu. Podľa informácií portálu Gizmochina dostanú tieto smartfóny špičkové fotoaparáty.

Novinky by mali byť minimálne tri. Ich presné označenia zatiaľ nepoznáme. Ich kódové označenia by mali byť Zeus, Cupid a Psyche.  Všetky tri novinky ponúknu úplne nový hlavný snímač s rozlíšením 200 megapixelov.

Dva z trojice dostanú výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 888, najmenej vybavená novinka by mala byť osadená minuloročným, no stále veľmi výkonným Snapdragonom 865. Pozrime sa teraz na fotovýbavu smartfónov série Xiaomi 12 bližšie v tabuľke.

Model Zeus (Xiaomi 12 Ultra?) Cupid (Xiaomi 12?) Psyche
Hlavný snímač 200 MP 200 MP 200 MP
Ultra-širokouhlý 50 MP Neznáme rozlíšenie Neznáme rozlíšenie
Teleobjektív periskopický, 50 MP, 10x optický zoom
Makro Neznáme rozlíšenie Neznáme rozlíšenie, optická stabilizácia obrazu

Modelový rad Xiaomi Mi 12 by mohol prísť už koncom roka

3.8.2021

Druhá polovica tohto roku privíta zopár nových smartfónov. Snáď sa dočkáme aj niekoľkých vlajkových lodí. Gigant Xiaomi usporiada v auguste konferenciu o uvedení nového produktu na trh. Pevne veríme, že Xiaomi predstaví novú sériu Mi MIX. Veríme, že to bude Xiaomi Mi MIX 4. Túto informáciu zverejnil web GizChina. Toto zariadenie by malo byť veľký skok od Xiaomi Mi MIX 3. Môžeme predpokladať, že to bude veľmi výkonný smartfón, ktorý by mohol oživiť sériu Mi MIX po takmer troch rokoch. Okrem údajného zariadenia Mi MIX 4 uvedie Xiaomi aj na konci roka novú sériu Xiaomi Mi 12.

Možno sa dočkáme na konci roka nového modelu Xiaomi Mi 12

Xiaomi Mi 12 môžeme očakávať v decembri, tak ako to bolo aj so Xiaomi Mi 11. Ohľadom Xiaomi Mi 12 uniklo veľa informácií, či už sa to týka vzhľadu či niektorých detailov o konfigurácii. Xiaomi Mi 12 bude dodávaný s vlajkových procesorom novej generácie spoločnosti Qualcomm.

Xiaomi Mi 12
Zdroj: gizchina.com

Správy ukazujú, že nové zariadenie bude disponovať stále nepredstaveným procesorom od Qualcomm, ktorý bude pomenovaný ako Snapdragon 898. Tento procesor môže priniesť vylepšenia z hľadiska spotreby energie. Kým tento procesor neprestavia, tak zatiaľ môžeme dúfať, že prinesie veľký nárast výkonu.

Nový model a jeho vylepšený displej

Tento vlajkový model bude používať vysokokvalitný zobrazovač s technológiou fotoaparátu pod obrazovkou. Tento displej bude tiež podporovať adaptívnu obnovovaciu frekvenciu. Tým pádom môže dosiahnuť obnovovacej frekvencie až 120 Hz.

Xiaomi Mi 12 Ultra
Zdroj: gizchina.com

Niektoré úniky informácií naznačujú, že toto zariadenie by mohlo prekonať doteraz stanovené poradie smartfónov v teste výkonnosti AnTuTu, a to prekročením 1 milión bodov. To sa môže zdať až nemysliteľné, ak sa pozrieme na rebríček TOP 10 najvýkonnejších smartfónov. Ak sa vám nechce čakať, tak stále výkonný model Xiaomi Mi 11 je dobrá voľba.

Najskôr dorazí Xiaomi Mi 12 v decembri. Dovtedy ďalších únikov a špekulácií bude ešte dostatok. Ak chcete byť stále informovaní a zároveň sa tešíte rovnako, ako my, sledujte našu stránku aj naďalej pre nové informácie.

Konkurencia

Možno ako jediné zariadenie, ktoré by teraz dokázali čeliť pripravovanej sérií Mi 12, by mohol byť najvýkonnejší model od spoločnosť Samsung. Tým je Samsung Galaxy S21 Ultra alebo model od firmy Xiaomi, Mi 11 Pro, ktorý by možno dokázal udržať krok.

Náš tip
Predplatné YouTube Premium Lite ponúkne lacnejšie sledovanie videí bez reklám

22.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+