MojAndroid

Populárna stránka OpenSubtitles, ktorá fanúšikom filmov a seriálom poskytuje prístup k bezplatným titulkom, bola napadnutá hackermi. Tí získali prístup k takmer 7 miliónom používateľských údajov, ktoré boli nedávno zverejnené, informuje portál Security Week.

Incident sa odohral v auguste 2021. Útočníci zneužili niekoľko bezpečnostných problémov na stránke, vrátane slabého hesla jedného z administrátorov, čím získali prístup k databáze používateľských údajov. Následne od stránky požadovali výkupné a vyhrážali sa, že ak ho nedostanú, databázu zverejnia. Taktiež sľúbili, že jej pomôžu odstrániť chyby v zabezpečení. Administrátori OpenSubtitles sa nakoniec rozhodli výkupné zaplatiť, no hackeri svoju časť dohody zjavne nedodržali.

Hacker
Hacker | Zdroj: engadget.com

Odborníci na kybernetickú bezpečnosť často neodporúčajú platiť výkupné útočníkom a tu môžeme vidieť prečo. Na internete sa objavili údaje viac ako 6,7 milióna používateľov, vrátane ich používateľských mien, e-mailov, IP adries, krajín a hesiel.

OpenSubtitles bezpečnostné chyby odstránila a používateľom odporúča zmenu hesla

OpenSubtitles teraz používateľom odporúča zmeniť heslo na všetkých stránkach služby, vrátane fóra. Taktiež tvrdí, že v reakcii na incident implementovala rôzne bezpečnostné vylepšenia na opensubtitles.org a poznamenala, že jej nová stránka, opensubtitles.com, bola od začiatku vytvorená s lepším zabezpečením.

Ak používate rovnaké prihlasovacie údaje aj na iných weboch, odporúčame zmeniť heslo aj tam. Hrozí, že uniknutá databáza bude zneužitá pri takzvanom credential stuffing útoku, kedy hackeri údaje použijú na pokus prihlásiť sa do iných služieb. To znamená, že môžu ľahko získať prístup aj k vašim iným účtom.

Náš tip
Plaid: Služba dlží používateľom desiatky miliónov dolárov. Využili ste ju pravdepodobne aj vy

25.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+