MojAndroid

Je veľmi pravdepodobné, že sa medzi našimi čitateľmi nájdu napríklad používatelia aplikácie Coinbase. Táto a množstvo ďalších aplikácií, ako napríklad Venmo, Acorns a Robinhood, používa službu Plaid na prepojenie informácií o bankových účtoch. Podľa informácií zverejnených na portáli theverge.com, dlží táto služba desiatky miliónov dolárov používateľom pre problémy so súkromím.

Plaid vyplatí používateľom 58 miliónov dolárov, no má to jeden háčik

Hromadná žaloba smerujúca k službe Plaid, bola definitívne uzavretá. Spoločnosť bola obvinená zo zbierania väčšieho množstva používateľských bankových údajov, ako bolo v skutočnosti potrebné.

Služba údajne získala bankové prihlasovacie údaje prostredníctvom svojho rozhrania Plaid Link. To malo podľa informácií vyzerať ako prihlasovacia obrazovka internet bankingu, ktorý používateľ v skutočnosti využíva. Znamená to, že používatelia “poskytli” svoje informácie priamo službe Plaid. Spoločnosť tieto tvrdenia stále popiera a obhajuje si plnú transparentnosť.

plaid venmo
Zdroj: theverge.com

Čiastku 58 miliónov dolárov rozdelí spoločnosť medzi niekoľko miliónov používateľov, preto netreba očakávať žiadne vysoké odškodné. Taktiež sa to týka len používateľov žijúcich v USA, ktorí sa do aplikácií využívajúcich túto službu zaregistrovali od 1. januára 2013 do 19. novembra 2021. Zverejnený je taktiež aj kompletný zoznam aplikácií, ktoré v tom čase Plaid využívali.

Postihnutí používatelia boli vo veci finančnej náhrady kontaktovaní e-mailom a majú nárok uplatniť si ju do do 28. apríla 2022.

Náš tip
Google plánuje rozširovať možnosti služby Google Pay

25.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+