MojAndroid

Spoločnosť Google sa usilovne snaží vylepšovať svoju službu Google Pay. Internetový portál XDA-Developers zverejnil informácie o tom, že spoločnosť plánuje pridať nové, rozsiahlejšie funkcie pre Google Pay.

Aké zmeny plánuje spoločnosť urobiť v službách Google Pay?

Google podľa informácií kontaktoval bývalého vedúceho služby PayPal na výpomoc pri riešení novej stratégie. Tá sa týka širšieho dosahu služby, pomocou ktorej je možné platiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Americký gigant ešte oficiálne nezverejnil konkrétne plány. Vedúci obchodu pre Google, Bill Ready, v rozhovore oznámil, že v spoločnosti sa rieši aj možnosť platenia pomocou kryptomien. Táto možnosť sa údajne bude postupne vyvíjať podľa dopytu zákazníkov.

Google Pay Coinbase
Google Pay a kryptomeny | Zdroj: AndroidPolice.com

Aj keď dátum a rok spustenia podpory kryptomien nie je stále známy, Google neustále informuje aj o ostatných udalostiach. Správa od portálu Bloomberg oznámila, že spoločnosť vytvára tím, v ktorom sa technológiám bude venovať novo vymenovaný zamestnanec s dlhoročnými skúsenosťami v danej oblasti.

Interný email zaslaný Bloombergu informoval aj o tom, že zamestnanec Shivakumar Venkataraman vedie ďalší tím. Ten je zameraný na distribuovanie nových dátových technológií. V ďalšej časti mailu bolo spomenuté, že Venkataraman čoskoro bude lídrom obchodnej divízie Google, ktorá sa usiluje o vývoj virtuálnych prvkov.

Náš tip
Zakáže Európska únia ťažbu kryptomien? Je vraj energeticky náročná a škodí životnému prostrediu

24.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+