MojAndroid

Výber zaujímavých tém a článkov som plánoval robiť už dlhšiu dobu. Zdá sa, že pri spustení nového webu je ideálna príležitosť, kedy môžem svoj plán začať uskutočňovať. Pohodlne sa usaďte, ponúkam výber toho najlepšieho, čo sme za posledných 7 dní pre vás na webe MojAndroid.sk pripravili.

1. Smartfóny na tento rok sú predstavené – novinky z MWC 2018

Tento týždeň sme strávali väčšinu času v Barcelone. Konala sa výstava Mobile World Congress 2018 a opäť nás milo prekvapila. Boli sme pri predstavení noviniek Samsung Galaxy S9/S9+, Sony Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, tablety Huawei MediaPad M5 a M5 Pro, Nokia 8 Sirocco a Nokia 7 Plus, Nokia 6 a Nokia 1ASUS ZenFone 5, CAT S61,  Land Rover ExploreLG K8 2018 a LG K10 2018 a Lenovo Chromebooky. Najväčšiu pozornosť pochopiteľne pútala novinka od Samsungu a tak sme porovnali S9 a Galaxy S8, aby sme zistili, aké zmeny prináša.

Zhrnutie z Barcelony pripravil kolega Matúš, ktorý spustil anketu o najlepšie novinky MWC 2018 podľa čitateľov. Ak ste ešte nezahlasovali, môžete tak spraviť práve teraz. Ešte musím podotknúť, že čakáme už len na predstavenie nového smartfónu z dielne Huawei, neoficiálne úniky hovoria o modely Huawei P20 a predstavený bude v Paríži koncom mesiaca.

2. Platby mobilom od Google sú oficiálne aj na Slovensku

Platby mobilom ako také sú pre nás nie je žiadna novinka. Niektoré banky predstavili svoje riešenie už pred pár rokmi. Teraz sa k nim pridáva Google a to je veľká vec. Android Pay sa mení na Google Pay a my tak máme Google Pay medzi prvými. Ako prvé sa zapojili štyri banky, ďalšie banky sa pridajú alebo nepridajú – zisťovali sme priamo u nich. Okrem toho sme pripravili aj návod, ako Google Pay nastaviť a používať.

3. Obľúbená aplikácie YouTube prináša offline režim

Slováci milujú produkty od Google a ten si (aj pre nás) pripravil ďalšie vylepšenie. Svoje obľúbené videá si môžete uložiť aj do mobilu a pozerať ich aj keď práve nie ste v dosahu dátových služieb alebo ste si dáta vypli.

4. 4ka má nový paušál Sloboda a zvýhodnila aj dátový balík

Symbolicky som si ako štvrtú správu nechal novinky od operátora 4ka. Tá tento týždeň vylepšila svoj dátový balík a za cenu 2 eurá dostanete 1 GB dát, ktorý môžete využívať všade – aj v 3G pokrytí operátora Orange. Aby noviniek nebolo málo, prináša aj nový paušál Sloboda, ktorý má zvýhodnené volania a dáta. Cenovo sa pohybujú v rozpätí od 5 do 17 eur, s dátovými balíčkami zaplatíte od 8 do 20 eur.

 

5. Slovenské firmy bodujú doma aj v zahraničí

Novinky zo Slovenka – to je taká špeciálna sekcia, ktorej sa budem venovať pravidelne. Už na MWC v Barcelone som navštívil aj stánok ESET, ktorý predstavil ESET Smart TV Security, čo je bezpečnostný balíček určený pre inteligentné televízory. Na stánku FORD bol zase slovenský Sygic, ktorý priniesol funkciu Driving Assistant. Na Slovensku firma PosAm pripravuje spustenie nákupu parkovacích lístkov cez aplikáciu ParkDots, pilot spustia v meste Liptovský Mikuláš.

6. Správy z redakcie – nový web má opäť staré komentáre

Dnes nevynechám ani novinky z redakcie – po zvážení sme priznali chybu a zmenili komentáre na systém Disqus. Celé vysvetlenie prinášame v blogu redakcie – ďakujeme za vašu priazeň a každý komentár, ktorý prispieva k zlepšovaniu webu.

4.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+