MojAndroid

Sygic je jednou z najrozšírenejších navigačných aplikácií na svete pre zariadenia s operačnými systémami iOS a Android. Používa ju viac ako 200 miliónov používateľov v 115 krajináchZ displejov smartfónov a tabletov sa navigácii podarilo presadiť aj vo vozidlách výrobcu Ford aplikáciou Sygic Car Navigation. Aplikácia Sygic Car Navigation s možnosťou prepojenia s informačno-zábavným systémom je optimalizovaná pre dotykové displeje Sync 3 AppLink vozidiel Ford, ktoré využívajú technológiu Smart Device Link (SDL). Taktiež prepája váš smartfón s dotykovým displejom palubného počítača.

Vodiči ju môžu ovládať pomocou ovládačov umiestnených priamo na volante, tlačidlami na palubnom počítači alebo prostredníctvom dotykovej obrazovky. Cieľom tejto technológie je obmedziť potrebu vodiča používať a sledovať mobilné zariadenie počas jazdy. Spoločnosť Sygic poskytuje svoju aplikáciu aj ďalším výrobcom vozidiel, medzi inými pre vozidlá ŠKODA, Honda, Volkswagen, Citroën, Jaguar, LAND-ROVER, Peugeot a Seat.

Vďaka novej funkcii necháte ruky na volante

Na veľtrhu MWC 2018 v Barcelone teraz spoločnosť predstavuje novú funkciu Driving Assistant pre vozidlá Ford. Driving Assistant je interaktívna funkcia ovládaná hlasom. Vodičovi umožňuje pýtať sa na najbližšie odpočívadlá, reštaurácie, hotely a dokonca aj na dopravné zápchy popri trase – to všetko môže vodič robiť s očami upretými na cestu a s rukami na volante. Vďaka tomu nová funkcia prináša ešte väčšiu bezpečnosť a komfort.

Vodičovi stačí stlačiť tlačidlo na volante a vydať hlasové povely alebo otázky ako napríklad „Nájdi hotel“, „Nájdi čerpaciu stanicu“, „Nájdi reštauráciu“ alebo „Aká je dopravná situácia na ceste pred nami?“ Aplikácia reaguje na povely v 24 vybraných jazykoch a verbálne prezentuje všetky relevantné výsledky. Ak vodič cez funkciu Driving Assistant požiada navigáciu, aby zmenila trasu alebo aby zmenila cieľ trasy, aplikácia mu pokyny poskytne verbálne.

Cieľom je zníženie vysokej nehodovosti

Napriek tomu, že rozptyľovanie za volantom je aj naďalej celosvetový problém, výsledky štúdií potvrdzujú, že vodiči svoje zvyky meniť nechcú. V roku 2015 si nehody spôsobené rozptyľovaním za volantom vyžiadali 3 477 životov len v USA a napriek tomu nedávny ICE prieskum preukázal, že viac ako polovica respondentov priznala, že za volantom aj naďalej používajú aplikácie, píšu správy a prezerajú si informácie v GPS navigácii. Nová funkcia Driving Assistant opätovne potvrdzuje neustále odhodlanie spoločnosti Sygic zvyšovať bezpečnosť na cestách a vodičom poskytuje plnohodnotnú navigáciu bez akéhokoľvek rozptyľovania. Produktový manažér spoločnosti Sygic Francisc Juras k tomu povedal:

Táto nová funkcia funguje ako priateľ na vedľajšom sedadle, ktorý vám pomáha s navigáciou a stará sa o vašu bezpečnosť. Už nemusíte ani na chvíľu spustiť zrak z cesty alebo zdvihnúť ruky z volantu a navigačná aplikácia vás aj tak dovedie k najbližšiemu odpočívadlu alebo čerpacej stanici, pomôže obísť dopravnú zápchu alebo vás bude navigovať priamo k tej konkrétnej reštaurácii, ktorú hľadáte.

Pre prémiových používateľov navigácie Sygic sú k dispozícii aj ďalšie funkcie, medzi ktoré patrí napríklad funkcia Fuel Assistant, ktorá vás upozorní na dochádzajúce palivo a takisto funkcia Tire Pressure Assistant, ktorá vás zas upozorní na nedostatočný tlak v pneumatikách a dovedie vás k najbližšej čerpacej stanici.

FOTOGALÉRIA

Verzia: 15.8.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 15.8.6
Aktuálna cena: Zdarma

Za pozvanie na výstavu MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange a Samsung.

27.2.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+