MojAndroid

Jedni z najočakávanejších mobilných zariadení roku sú oficiálne predstavené. Samsung Galaxy S9 a S9+ boli podľa slov výrobcu inovatívne vyvinuté najmä s dôrazom na neustálu komunikáciu a vyjadrovanie prostredníctvom fotiek, videí či emoji.

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 obsahuje 5,8-palcový zakrivený Super AMOLED displej s rozlíšením Quad HD+ (570 ppi). Opäť uvidíme Infinity displej s minimálnymi rámikmi a pomerom strán 18,5:9. Vo vnútri pracuje 8-jadrový procesor Exynos 9810 vyrobený 10nm výrobným procesom (s taktom 2,7 GHz a 1,7 GHz). Operačná pamäť RAM má 4 GB a kapacita vnútorného úložiska 64 GB sa dá navyše rozšíriť o microSD kartu až do 400 GB! Okrem toho má byť dostupná aj verzia s 256 GB.

Ďalšia výborná správa je, že smartfón príde s predinštalovaným Android 8 Oreo. Batéria je tu s kapacitou 3000 mAh, pričom smartfón môžete nabiť pomocou rýchleho káblového nabíjania kompatibilného so štandardom QC 2.0, ale aj cez bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA. S9 prichádza vybavený s jedným slotom na nano SIM kartu, alebo s hybridným slotom na 2 nano SIM / jednu nano SIM a slot pre microSD kartu. Ku konektivite ešte spomenieme podporu LTE kat. 18 a USB-C.

Samozrejmosťou je aj odolnosti voči vode a prachu so stupňom ochrany IP68. Samsung konečne vylepšil aj reproduktory a môžeme sa tešiť na Stereofónne reproduktory vyladené od AKG i priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos. Smartfóny Galaxy S9 je vybavený novou aplikáciou SmartThings. Tá prepája súčasné služby spoločnosti Samsung v oblasti Internetu vecí do jedného inteligentného spôsobu ovládania.

podpora horizontálnej obrazovky

Nová koncepcia fotoaparátu

Samsung to s fotoaparátmi vie a snáď opäť v praxi dokáže, že patrí k lídrom. Na zadnej strane smartfónu nájdeme nový snímač s využitím technológie Super Speed Dual Pixel. Má rozlíšenie 12 MP (AF s OIS). Ide o objektív s variabilnou clonou f/1.5 – f/2.4, ktorý preukáže svoje kvality najmä v ťažších svetelných podmienkach. Variabilná clona automaticky vpustí v tmavom prostredí viac svetla a za jasných podmienok menej svetla, vďaka čomu pomáha vytvoriť  v zhoršených svetelných podmienkach ostré a jasné snímky. Snímač Super Speed Dual Pixel so špeciálnym výpočtovým výkonom a pamäťou dokáže skombinovať 12 snímok do jednej kvalitnej fotografie, a získať tak ešte vyššiu kvalitu obrazu.

Fotoaparát má byť aj borcom v superspomalených záberoch. Nahráva spomalené zábery a zachytáva ich v podobe 960 snímok za sekundu. Efektne bude pôsobiť aj to, že po nasnímaní si používateľ vyberie hudbu do podmazu zo širokej hudobnej ponuky. Tiež sa tu dajú tvoriť známe GIFká.

Spomínali sme aj rozšírenú realitu (AR Emoji), ktorá dokáže vytvárať animované emoji. Tie budú vyzerať, znieť a chovať sa rovnako ako oni. Funkcia využíva algoritmus, ktorý zmapuje viac než 100 tvárových rysov a tak vytvorí 3-rozmerný model. Videá, ale aj nálepky vo formáte AGIF sa dajú zdieľať na väčšine sociálnych sietí. Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 MP f/1.7.

Nechýba ani Bixby

Bixby je inteligentná platforma od Samsungu a je integrovaná aj do fotoaparátu. Rozpoznáva objekty v reálnom čase a ponúka informácie priamo do obrazu, keď na niečo mierite fotoaparátom. Dá sa tak využiť preklad textov v reálnom čase, prepočítať mena, získate informácie o svojom okolí, počítate si kalorický príjem a ďalšie.

Zabezpečenie najmä biometriou

Zabezpečenie smartfónu je tu v podobe snímaču odtlačkov prstov, ktorý zmenil svoju polohu (veríme, že k lepšiemu) a nachádza s apod šošovkou fotoaparátu. Okrem neho je tu aj snímač očnej dúhovky. Overovanie totožnosti tak môžete prevádzať pomocou odtlačku prstov, no tiež snímaním očnej dúhovky, rozpoznávaním tváre, alebo Intelligent Scan – kombinovaným snímaním očnej dúhovky a rozpoznávaním tváre. Zaujímavosťou je funkcia Dedicated Fingerprint, ktorá umožní majiteľovi použiť na prístup k zabezpečenej zložke odtlačok iného prsta, než aký bol použitý na odomknutie smartfónu.

Smartfóny Galaxy S9 a S9+ sú tiež chránené novou bezpečnostnou platformou Knox 3.1 (Samsung), ktorá spĺňa parametre obranného priemyslu.

Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9+ prichádza s väčším 6,2-palcovým zakriveným Super AMOLED Infinity displejom s rozlíšením Quad HD+ (529 ppi). Opäť sú tu minimálne rámiky a pomer strán 18,5:9. Vo vnútri pracuje rovnako ako v S9 8-jadrový procesor Exynos 9810 vyrobený 10nm výrobným procesom (s rovnakým taktom 2,7 GHz a 1,7 GHz). Operačná pamäť RAM je však väčšia, má až 6 GB. Kapacita vnútorného úložiska je 64 GB a rovnako sa dá rozšíriť o microSD kartu až do 400 GB. S9+ príde rovnako s predinštalovaným Android 8 Oreo.

Batéria je tu s väčšou kapacitou 3500 mAh, pričom smartfón môžete tiež nabiť pomocou rýchleho káblového nabíjania kompatibilného so štandardom QC 2.0, ale aj cez bezdrôtové nabíjanie pompatibilné so štandardmi WPC a PMA. S9+ má rovnako ako S9 verziu s jednou nanoSIM, verziu s hybridným slotom na 2 nano SIM / jednu nano SIM a slot pre microSD kartu. Ku konektivite ešte spomenieme podporu LTE kat. 18 a USB-C.

Smartfón má tiež odolné krytie IP68, sú tu aj stereofónne reproduktory AKG a priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos. Pri S9+ zvolil Samsung duálne prevedenie fotoaparátu, pričom je tu rovnaký snímač Super Speed Dual Pixel s rozlíšením 12 MP (AF + OIS) a s variabilnou clonou f/1.5 – f/2.4. K tomu je tu však ešte aj druhý snímač s teleobjektívom, ktorý má rozlíšenie 12 MP a f/2.4. Jeho kvality sa preukážu najmä pri záberoch s priblížením. Predný fotoaparát má tiež rozlíšenie 8 MP f/1.7. Smartfón disponuje rovnakými funkciami v rámci fotoaparátu, ako sme spomínali vyššie pri Galaxy S9.

Nová generácia DeX Pad

Samsung na tlačovej konferencii predstavil aj novú generáciu dokovacej stanice s názvom DeX Pad. Umožňuje využívať S9 a S9+ v kombinácii s monitorom, klávesnicou a myšou. Klasický mobilný zážitok sa tak rozšíri a prostredníctvom väčšej obrazovky získate pohodlnejšiu prácu či už s dokumentami, tabuľkami – ale aj videami a podobne. Používatelia môžu Galaxy S9 a S9+ cez Dex Pad premeniť na dotykovú klávesnicu a touchpad. Výhody a nevýhody prvej generácie DeXu sme vám podrobne popísali už v našich dlhodobých skúsenostiach so Samsung DeX.

FOTOGALÉRIA

 

Článok postupne dopĺňame

Za pozvanie na výstavu MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange a Samsung

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+