MojAndroid

Už sme vás informovali o tom, že o niekoľko dní bude na Slovensku predstavená NFC platobná služba od Google. Systém bol doteraz známy pod názvom Android Pay, no všetko nasvedčuje tomu, že na Slovensku sa dočkáme vynovenej verzie. Google teraz dokonca oficiálne zaviedol avizované zmeny a Android Pay a Google Wallet zjednotil do služby Google Pay.

Náš tip
Android Pay – Moje dojmy z NFC platieb od Google (Veľká Británia) | TEST

O tej hovorí aj oficiálna pozvánka na tlačovú konferenciu v Bratislave, ktorá sa uskutoční už budúci týždeň. Nás bude najväčšmi zaujímať práve časť služby, ktorá zastrešuje bezkontaktné NFC platby v obchodoch. Práve to umožní služba od Google, ktorá v spolupráci s bankovými partnermi prinesie bezkontaktné platby aj pre tých zákazníkov, ktorí ich doteraz k dispozícii nemali. Viac informácií o tom, ktoré časti služby a v akej miere budú fungovať aj u nás sa dozvieme už budúci týždeň.

21.2.2018
Zdroj: Google Pay

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+