MojAndroid

Aktuálne prebiehajúca výstava MWC 2018 v Barcelone nie je iba o nových telefónoch. Ústrednou témou, s ktorou sa stretávame na každom kroku, je 5G sieť. S tým veľmi úzko súvisí internet vecí, inteligentná domácnosť a pripojené zariadenia za hranicou počítačov, tabletov a smartfónov. S tým však súvisí aj otázka bezpečnosti a nové bezpečnostné hrozby, ktoré doteraz neexistovali. Spoločnosť ESET však nespí na vavrínoch a predstavila riešenie, o ktorom sa nám pred pár rokmi možno ani nesnívalo – ochranu pre televízory s názvom ESET Smart TV Security.

Nový segment, nové hrozby

„Ak vezmeme do úvahy riziko pre ich zabezpečenie a súkromie, používatelia by mali začať rozmýšľať nad tým, aby svoje smart home zariadenia chránili podobným spôsobom ako ich laptopy, tablety a telefóny. Nemali by sa o ne starať ako o bežné televízie, varné kanvice alebo hodinky,“ vysvetľuje Branislav Orlík, produktový manažér spoločnosti ESET.

Komplexné riešenie od ESET-u

Aby sme boli presnejší, ESET Smart TV Security je bezpečnostné riešenie pre zariadenia so systémom Android TV. Môžu to byť priamo televízie, ale v mnohých prípadoch sú to aj herné konzoly (ako Nvidia Shield TV) či set-top boxy, ktoré sa k TV pripájajú. Aj tu číha veľké nebezpečenstvo – veď na TV si už sťahujeme aplikácie ako do telefónu. Riešenie od ESET-u ponúka tieto základné funkcie:

  • Antivírus chráni pred narastajúcim počtom Android malvéru.
  • Antiransomware technológia chráni pred ransomwarom. Ak sa ransomware do zariadenia dostane, aplikácia používateľovi navrhne spôsoby, ako ho odstrániť.
  • USB sken prehľadáva USB a iné zariadenia pripojené k smart TV na prítomnosť škodlivého kódu.
  • Anti-phishing chráni používateľov a ich osobné alebo citlivé údaje pri surfovaní webu cez smart TV.

Aplikácia je dostupná už dnes

Všetko spolu vytvára plnohodnotný bezpečnostný balíček pre rozvíjajúci sa segment zariadení, ktorý je zároveň veľmi zraniteľný. Aplikáciu ESET Smart TV Security si môžete už teraz stiahnuť do svojej TV. Viac informácii o novinke nájdete na tejto stránke.

Verzia: 1.0.36.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.36.0
Aktuálna cena: Zdarma

26.2.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+