MojAndroid

Operátor 4ka predstavil v posledných mesiacoch niekoľko noviniek. Mnohé z nich neboli pre zákazníkov pozitívne. Najskôr to bolo dvojnásobné zdraženie balíka GIGA z 1 EUR na 2 EUR, neskôr obmedzenie “neobmedzených” paušálov. Iba pred mesiacom sa zákazníci nášho najmladšieho operátora konečne dočkali sprístupnenia národného roamingu v 3G sieti operátora Orange a teraz prichádza 4ka s ďalším vylepšením svojich služieb. Na zajtra si operátor pripravil tlačovú konferencie a my sme sa teraz dozvedeli exkluzívne informácie o tom, čo si pre nás 4ka pripravila.

1 GB dát za 2 eurá na celom Slovensku

Zo zdroja blízkeho operátorovi vieme, že 4ka zajtra predstaví niekoľko nových, resp. vylepšených produktov. Najviac pozornosti si zaslúži balíček GIGA. Ten prinesie 1 GB dát za nezmenenú cenu 2 eurá, no zmení sa používanie tejto služby. Prestane totiž platiť pravidlo, že tieto dáta sú dostupné iba v sieti operátora 4ka. K dispozícii tak budú aj v sieti obchodného partnera za rovnakú cenu, na akú boli klienti doteraz zvyknutí. Za 2 eurá tak získate 1 GB dát, ktorý teraz využijete v 3G sieti všade tam, kde má takéto pokrytie operátor Orange. Zároveň sa ruší balíček GIGA + GIGA PLUS, ktorý umožňoval dáta čerpať aj v sieti obchodného partnera, no už za cenu 6 EUR/1 GB.

* Operátor Telekom má v súčasnosti aktívnu zľavu na balík VŽDY 2 GIGA, ktorý prináša 2 GB dát na 30 dní v akcii za 6 EUR. Akcia platí pri aktivácii do 31. marca 2018.

** Porovnávané boli jednorazové balíčky dát s kapacitou cca 1 GB. Cena za 1 GB dát sa pri niektorých konkrétnych službách operátorov môže líšiť v závislosti od danej služby či objemu dát aktivovaných naraz.

Odstráni sa tak najväčšia bariéra pre používateľov, ktorí váhali prejsť k operátorovi 4ka práve kvôli slabšiemu pokrytiu mimo husto zaľudnených oblastí. Kombinácia 4G siete 4ky a 3G siete Orange-u totiž rýchlym internetom zastrešuje 95 % populácie Slovenska. Zároveň je balík GIGA najlacnejším jednorazovým dátovým balíkom pre predplatené alebo kreditné karty spomedzi všetkých slovenských operátorov.

Výhodnejšie dátovanie pre každého

Po novom je tak dátový balík od 4ky skutočne výhodný. Zatiaľ nevieme, kedy začne novinka platiť a aké ďalšie produkty predstaví operátor na tlačovej konferencii, ktorá sa koná už zajtra, 2. marca. Chýbať na nej ale nebudeme ani my, a tak vám prinesieme najčerstvejšie informácie priamo z miesta diania. Ešte pred tým sme ale oslovili aj samotného operátora, aby sa k tejto téme vyjadril, no nedostali sme konkrétnu odpoveď: „K produktovým zmenám sa v tejto chvíli nevyjadrujeme. Viac informácií predstavíme už zajtra na tlačovej konferencii,“ uviedol Matúš Benčík, hovorca SWAN Mobile.

Doplnené:

Náš tip
4ka predstavuje nové paušály SLOBODA, najlacnejší stojí 5 eur
1.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+