MojAndroid

Slovenský operátor 4ka ako najmladší na trhu sa po vstupe snažil prilákať zákazníkov neobmedzenými paušálmi. Neobmedzené boli ako hovory, tak smsky a aj dáta. Nie všetko je tak ružové a operátor čelí kritike na viacerých frontoch. Či už kvôli pokrytiu, dvojnásobnému zdraženiu základného balíka dát GIGA (z 1 eura na 2 eura) alebo spoplatneniu dát v roamingu v iných štátoch EU. A  teraz operátor pripravil zákazníkom oneskorené vianočné prekvapenie v tichosti bez toho, aby na to výraznejšie upozornil zákazníkov alebo média. Neobmedzené paušály TO.∞ a TO.∞ DÁTA budú od februára obmedzené.

Náš tip
4ka prináša VoLTE na dva nové smartfóny a spúšťa službu ViLTE

Kým doteraz oba paušály obsahovali deklarovaný neobmedzený objem dát vo vlastnej sieti aj sieti roamingového partnera, od leta Orange, po novom sú zavedené limity. U oboch paušálov je to vo vlastnej sieti 4ky 300 GB a hlavne v sieti Orange iba 1 GB dát oproti doterajšiemu neobmedzenému objemu. Podľa cenníka bude možné stále využívať len 2G sieť Orange. Podobne sa pri paušáli TO.∞ mení počet zahrnutých minút hovorov a SMS z neobmedzeného na 3500 jednotiek. Stále sa však jedná o najlepšiu cenu na trhu a aj zavedené limity väčšinu zákazníkov obmedzovať nebudú.

Aktualizované vyjadrenia 4ky:

Paušál TO.∞ nerušíme, iba meníme parametre. V záujme lepšej kvality služby bolo nevyhnutné pristúpiť k obmedzeniu. Od 1.2.2018 budú zavedené obmedzenia pre naše paušály TO.∞ a TO.∞ DÁTA , no vrámci našej transparentnej komunikácie našich zákazníkov informujeme už mesiac vopred. K zavádzaniu týchto opatrení pristupujeme v záujme väčšej ochrany svojich zákazníkov po tom, čo sme zaznamenali opakované snahy zo strany jednotlivcov o zneužívanie našich najatraktívnejších služieb, ktoré vedú k preťažovaniu siete a tým aj k výraznému znižovaniu kvality služby pre všetkých ostatných zákazníkov. Toto obmedzenie sa však nedotkne bežného používateľa, pretože pre drvivú väčšinu používateľov sú aj takto nastavené hranice FUP nedosiahnuteľné.

Zdroj: DSL.sk a cenník operátora

1.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+