MojAndroid

Zákazníci operátora 4ka sa dočkali. Spolupráca s operátorom Orange padla na úrodnú pôdu a 4kári odteraz môžu využívať 3G sieť oranžového operátora v národnom roamingu. Okrem vlastnej 2G a 4G siete tak teraz budú môcť využívať rýchly internet aj tam, kde to doteraz nebolo možné.

Pokrytie rýchlym internetom pre 95 % populácie Slovenska

„Veľmi intenzívne načúvame našim zákazníkom a boli to práve ich podnety, pre ktoré sme sa rozhodli vstúpiť do rokovania so spoločnosťou Orange Slovensko, aby sme Štvorkárom poskytli väčší komfort napríklad pri presunoch medzi mestami či v lokalitách, ktoré ešte nemáme pokryté našou 4G / LTE sieťou. Až 95 % populácie Slovenska tak môže oddnes využívať rýchly internet so SIM kartou 4ky,“ hovorí výkonný riaditeľ SWAN Mobile Martin Mosný.

Bez zvýšených nákladov

Od dnešného dňa tak môžu zákazníci 4ky používať rýchle pripojenie k internetu aj v národnom roamingu prostredníctvom sietí operátora Orange. Nepredstavuje to zvýšené výdavky, kďže jednotková cena hlasových, SMS a dátových služieb je rovnaká vo vlastnej sieti operátora 4ka aj v národnom roamingu. V prípade, že máte predplatený niektorý z dátových paušálov TO. (TOTAL ONLINE) máte k dispozícii okrem dát vo vlastnej sieti operátora aj 1 GB dát v národnom roamingu.

„Odteraz môžu naši zákazníci využívať v národnom roamingu na celom Slovensku rádovo vyššiu rýchlosť, ako tomu bolo doteraz v 2G sieti. Teoretické maximum sťahovania dát v 3G sieti je 42 Mbps. Odporúčame našim zákazníkom reštartovať si svoj mobilný telefón, aby sa následne mohol korektne prihlásiť do siete obchodného partnera, pokiaľ bude táto dostupná,“ upresňuje technický riaditeľ SWAN Mobile Patrik Kollaroci.

„Od 1. februára zákazníkom 4ky používajúcim už niekoľko mesiacov našu 2G sieť, umožníme komunikáciu aj v našej 3G sieti. Vďaka tomu budú môcť využívať rýchle mobilné dáta takmer na celom území Slovenska, pretože 3G sieť je aktuálne dostupná až pre 95% populácie,“ hovorí Ivan Marták, riaditeľ úseku stratégie, právneho a regulačných vzťahov spoločnosti Orange Slovensko.

4ka naďalej pokračuje aj v budovaní vlastnej 4G / LTE siete. Najnovšie ju už môžu využívať aj obyvatelia Rajca, Medzeva, Novej Bane, Sliača, Cífera, Šoporne, Komjatíc, Polomky či Malinova. Operátor 4ka sieť priebežne zahusťuje a dnes už plné pokrytie vlastnou sieťou hlási aj v Partizánskom, Trstenej, Kysuckom Novom Meste, Kolárove a Krompachoch.

1.2.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+