MojAndroid

Spoločnosť Lenovo si do Barcelony na show MWC 2018 priniesla nové Chromebooky. Vyznačujú sa tým, že sú extra odolné a nejeden rodič by mohol popremýšľať nad ich kúpou. Lenovo ich totiž predstavuje najmä ako študijné pracovné nástroje. Pomer cena / výkon / odolnosť je tu skutočne mimoriadne slušná.

Lenovo Chromebook 100e

Zariadenie obsahuje 11,6-palcový displej s HD rozlíšením 1360 x 768. Vo vnútri bije procesor Intel Celeron N3350, ktorému sekudnujú 4 GB pamäte RAM a nachádza sa tu 32 GB vnútorného úložiska. K portovej výbave patrí napr. USB-C, USB 3.0 i microSD. Jeho konštrukcia je vyrobená s dôrazom na odolnosť. Batéria vydrží na 10 hodín používania a samozrejmosťou je Chrome OS. Cena je príjemných 219 dolárov a dostupný má byť od marca.

Lenovo Chromebook 300e

Chromebook 300e má tiež 11,6-palcový HD displej a prichádza s portami USB-C, USB-3.0, HDMI. Vo vnútri má výbavu v podobe MediaTek MTK 8173C, Chrome OS, 4 GB RAM a 32 GB vútorné úložisko. Zariadenie je 360-stupňov konvertibilné a môžete ho zložiť do rôznych polôh, ktoré aktuálne vyhovujú vašim potrebám. Zaujímavosťou je, že displej zariadenia s technológiou Enhanced Touch podporuje akýkoľvek stylus – teda môžete po ňom písať bežnou ceruzkou či skutočným stylusom. 300e je tiež odolný Chromebook s cenou 279 dolárov.

Lenovo Chromebook 500e

Najlepšie vybavený Chromebook 500e od Lenova prichádza s 11,6-plcovým HD displejom, zosilnenou konštrukciou a multi-režimami po poskladaní, ako je to aj pri 300e. Chromebook 500e však prichádza s vlastným stylusom s využitím technológie od Google.

Má mať skvelú odozvu bez oneksorenia a svoje miesto má priamo v tele Chromebooku. Okrem portov ako USB-C, USB-3.0 a microSD je tu aj tlačidlo hlasitosti. Vo vnútri je výbava v podobe Intel Celeron N3450 a Intel grafiky. RAMka má 8 GB, vnútorné úložisko 64 GB a notebook vydrží asi 10 hodín na batériu. Cena zariadenia má byť okolo 349 dolárov.

Za pozvanie na výstavu MWC ďakujeme spoločnostiam Orange a Samsung

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+