MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony spustila aktualizáciu softvéru pre dvojicu vlajkových modelov Sony Xperia 1 II a Xperia Pro. Podľa portálu PocketNow im prináša systém Android 12 a lepšie zabezpečenie.

Spolu so systémom Android 12 je distribuovaná aj januárová bezpečnostná záplata

Sony Xperia 1 II prišla na trh v máji roku 2020. Sony Xperia Pro je ešte o čosi staršia, výrobca ju predstavil vo februári roku 2020. Obidva smartfóny sa odvtedy dočkali aktualizácie na systém Android 11 a teraz sa ich majitelia môžu tešiť na najnovšiu verziu systému Android 12. Súčasťou aktualizácie by mala byť aj januárová bezpečnostná záplata.

Sony Xperia 1 II
Sony Xperia 1 II | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zatiaľ čo Android 12 prinesie smartfónom množstvo nových funkcií, tak bezpečnostná záplata by mala opraviť viac tucet bezpečnostných chýb a zraniteľnosti v systéme. Aktualizácia má v obidvoch prípadoch číselné označenie 58.2.A.0.899. Podľa portálu PocketNow je už dostupná pre globálnu verziu Xperie 1 II (XQ-AT51) a americkú verziu Xperie Pro (XQ-AQ62) .

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v nastaveniach. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

USA uvaľujú sankcie na Rusko. Obmedzí krajine prístup k americkým technológiám
✅ Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Ktorý smartfón fotí lepšie? | ANKETA
Google Mapy odhalili približnú polohu ruských vojakov pred útokom. Z opačnej strany zasiahol Sygic

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro dostali nedávno aktualizácia, ktorá okrem zabezpečenia vylepšila aj niektoré ich funkcie. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Boj s ruskými dezinformáciami pokračuje. YouTube v Európe zablokoval RT a Sputnik
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+