MojAndroid

Technologický gigant Google pokračuje v stopách spoločnosti Meta, ktorá pred pár dňami zablokovala ruské spravodajské kanály RT a Sputnik v Európskej únii. Odteraz sa obyvatelia európskych krajín k novinkám z týchto dvoch médií nedostanú ani prostredníctvom platformy YouTube. Informáciu priniesol portál The Verge.

Spoločnosť správu potvrdila na Twitteri a uviedla, že aj naďalej bude pokračovať v nepretržitom monitorovaní situácie, aby v prípade potreby mohla rýchlo konať. YouTube už v minulosti kanálom zabránil prostredníctvom platformy zarábať o obmedzil obyvateľom Ukrajiny prístup k ich sledovaniu.

Zákaz vybraných ruských médií od YouTube a Facebooku nestačí. Európa chce, aby giganti pritvrdili

Ruská invázia na Ukrajinu rozpútala vojnu aj v online svete. Kým občania a vojaci zdieľajú obsah priamo z prvej línie, Rusko je odsudzované za to, že prostredníctvom štátnych médií zdieľa nepravdivé informácie o konflikte. Niektoré európske štáty preto vyzvali platformy, aby pre zastavenie šírenia ruských dezinformácií urobili viac. Lídri Poľska, Litvy, Lotyšska a Estónska v otvorenom liste uviedli, že Google, YouTube, Facebook a Twitter sa podieľajú na ruskej agresii tým, že krajine roky dávali priestor neobmedzene šíriť dezinformácie.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová taktiež hovorí o zákaze kanálov Russia Today a Sputnik a ich dcérskych médií naprieč celou Európou. V reakcii na ban od rôznych gigantov Rusko obmedzilo obyvateľom prístup k niekoľkým americkým platformám, vrátane Twitteru a Facebooku. Ruský regulačný úrad pre technológie a komunikáciu, Roskomnadzor, Facebook dokonca obvinil z porušovania práva a slobody ruských občanov.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
Google Mapy odhalili približnú polohu ruských vojakov pred útokom. Z opačnej strany zasiahol Sygic

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+