MojAndroid

Spoločnosť Meta pokračuje v blokovaní ruských médií v snahe potlačiť šírenie dezinformácií o konflikte na Ukrajine. Pre pár dňami obmedzila na Ukrajine prístup k niekoľkým účtom, vrátane tých, ktoré patria ruským štátnym mediálnym organizáciám. Dnes začína blokovať ruské štátne médiá RT a Sputnik v celej Európskej únii, čo znamená, že ich kanály nie sú pre obyvateľov únie viditeľné na Facebooku ani na Instagrame. Správu priniesol portál The Verge.

„Dostali sme žiadosti od viacerých štátov a EÚ, aby sme podnikli ďalšie kroky v súvislosti ruskými štátnymi médiami,“ uviedol v pondelok na Twitteri Nick Clegg, novomenovaný prezident spoločnosti pre globálne záležitosti. „Vzhľadom na výnimočnú povahu súčasnej situácie v súčasnosti obmedzíme prístup k RT a Sputniku v celej EÚ.

Meta pritvrdzuje

Spoločnosť ruské média taktiež odstrihla od možnosti zarábať si prostredníctvom jej platforiem. Zakročila aj proti skupine dezinformátorov, ktorí šírili falošné informácie o invázii. Táto skupina bola podľa slov spoločnosti „relatívne malá“ a pozostávala z približne 40 účtov, stránok a skupín na Facebooku a Instagrame. Nie je jasné, kedy začala fungovať, ale Meta tvrdí, že prilákala menej ako 4 tisíc fanúšikov na Facebooku a menej ako 500 sledovateľov na Instagrame.

Rusko sa však bráni a útočí naspäť. Obyvateľom čiastočne zablokovalo prístup k Facebooku a dokonca aj k Twitteru, zjavne v snahe obmedziť tok informácií od používateľov, ktoré vláda nemôže kontrolovať a cenzurovať.

Náš tip
Organizátori MWC 2022 nesúhlasia s inváziou na Ukrajinu. Rušia ruský pavilón

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+