MojAndroid

Slovákom opäť chodia nebezpečné SMS správy. Tentokrát sa tvária, akoby ich posielali naše banky. Polícia na svojom Facebokou ľudí varuje, aby sa nenechali nachytať.

Nemali by ste prehliadnuť:

➡️ Súťaž: Vyhrajte nadupaný tablet Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
➡️ Koľko bude stáť HBO Max u susedov? Na Slovensku zaplatíme takmer najviac
➡️ Prídu staršie Huawei telefóny po aktualizácii na EMUI 12 o Google služby?

Tieto správy v texte ľudí žiadajú, aby klikli na priložený link s informáciou, že účet bol zablokovaný a je potrebné ho odblokovať. Niekoľko takýchto správ nám poslali aj naši čitatelia. Momentálne sú veľmi rozšírené a tých menej technicky zdatných by mohli oklamať. Banky podobné SMS správy nikdy neposielajú.

Po kliknutí na link je obeť presmerovaná na falošnú stránku internet bankingu, ktorá sa tvári ako stránka banky a tým chce vzbudiť dôveru. Avšak rozpoznať takéto falošné stránky je stále pomerne jednoduché. Všímať si treba najmä url a gramatiku, ktorá nie je vždy dokonalá.

🔥 Súťaž: Vyhrajte nadupaný Samsung Galaxy Tab S8 Ultra v hodnote viac ako 1000 eur 🔥

Na tejto stránke je obeť vyzvaná, aby zadala svoje prihlasovacie údaje do internet bankingu, prípadne priamo údaje z platobnej karty. Takto sa podvodníci dostanú k údajom bez toho, aby o tom obeť vedela. Pri následnej kontrole stavu účtu môže byť veľmi nepríjemne prekvapená.

Náš tip
mBank varuje: Pozor na nový typ podvodu, môžete prísť o svoje peniaze
16.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+