MojAndroid

Vlajkový smartfón Huawei P30 Pro dostáva novú bezpečnostnú aktualizáciu takmer tri roky po svojom uvedení na trh. Informáciu priniesol portál HuaweiCentral.

Aktualizácia bola spustená v Turecku

Huawei P30 Pro prišiel na trh v roku 2019 so systémom Android 9.0 Pie a nadstavbou EMUI 10. Jeho systém odvtedy povýšil na Android 10 s nadstavbou EMIUI 11. Momentálne je na vybraných trhoch testovaná beta verzia nadstavby EMUI 12, ale ešte pred vydaním jej stabilnej verzie dostáva smartfón bezpečnostnú aktualizáciu.

Huawei P30 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako prvý na ňu upozornil turecký portál Huaweiailesi. Aktualizácia má číselné označenie 11.0.0.184 (C431E11R2P3) a veľkosť 141 MB. Januárová bezpečnostná záplata v nej by mala opravovať viacero chýb a zraniteľnosti v systéme. Taktiež by mala zlepšiť aj jeho stabilitu. V zozname zmien nie je zmienka o žiadnej novej funkcii, ktorú by mala priniesť.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v aplikácii My Huawei. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je veľmi obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Samsung tento týždeň aktualizoval na Slovensku smartfón Samsung Galaxy A52 5G na systém Android 12. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A minuloročný model OnePlus 9 dostal pred pár dňami aktualizáciu, ktorá opravovala viacero chýb v systéme.

Náš tip
Ktorý model bude v tomto roku dominovať skladacím smartfónom?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+