MojAndroid

Asus ZenFone 8 a ZenFone 8 Flip patria medzi najjedinečnejšie smartfóny na trhu. A práve v týchto dňoch by mali podľa portálu XDA-developers dostať aktualizáciu na systém Android 12.

Na aktualizácie budete potrebovať dostatok voľného miesta v pamäti smartfónu

Asus ZenFone 8 a ZenFone 8 Flip sú smartfóny, ktoré sa na trhu výrazne odlišujú od konkurencie. Prvý model je jednou z mála kompaktných vlajkových lodí. Druhý ponúka zadný fotoaparát, ktorý vďaka vyklápaciemu mechanizmu slúži aj ako selfie fotoaparát. Tieto výnimočné vlastnosti teraz vylepší systém Android 12.

Asus ZenFone 8
Asus ZenFone 8 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia pre model Asus ZenFone 8 má číselné označenie 31.1004.0404.73  a veľkosť až 3,04 GB. V prípade ZenFone 8 Flip je číselné označenie 31.1004.0404.61 a veľkosť 2,89 GB. Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a pred jej inštaláciou si pre istotu overte, či máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aké ďalšie vylepšenia prináša aktualizácia okrem systému Android 12?

  • Vylepšené aplikácie Mobile Manager, Kontakty, Telefón, Správca súborov, Kalkulačka, Hodiny, Galéria, Počasie, Záznam zvuku, Nastavenia, Prenos dát, Miestne zálohovanie, Sprievodca nastavením, Aktualizácia systému.
  • Panel rýchlych nastavení, panel upozornení a panel hlasitosti bol upravený na Material You dizajnu systému Android 12.
  • Pridaný panel ochrany osobných údajov, indikátory používania fotoaparátu a mikrofónu, zobrazenie prístupu do kopírovacej schránky,  približnej polohe a funkciám mikrofónu.
  • ASUS Safeguard bol nahradený systémom Android 12 Emergency SOS.
  • V launcheri bol pribudol nový dizajn stránky s miniaplikáciami. Upravila sa poloha možnosti snímky obrazovky a odstránili ikony aplikácie pre stránku Prehľad.
  • Odstránená možnosť rozloženia Rýchleho nastavenia v Nastaveniach zobrazenia.
  • Zrušená podporu volania SIP, pretože Android 12 natívne nepodporuje volanie SIP.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Huawei priniesol decembrovú bezpečnostnú záplatu systému pre model Huawei Mate 40 Pro. Rovnakej aktualizácie sa dočkali aj konkurenčné modely OnePlus 7 a 7T. Nokia X20 sa zase na Slovensku dočkala systému Android 12.

Náš tip
Toto je plán aktualizácií Xiaomi a Redmi smartfónov na MIUI 13
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+