MojAndroid

Čínsky výrobca Huawei usilovne pracuje na decembrovej bezpečnostnej aktualizácii pre svoje zariadenie, ktoré v súčasnosti bežia na EMUI 11. Kým pár týždňov dozadu aktualizáciu obdržali modely zo série P40, teraz najnovšiu bezpečnostnú aktualizáciu dostáva aj Huawei Mate 40 Pro. O novinke informoval portál Huawei Central.

Aké zmeny aktualizácia prináša?

Aktualizácia nesie označenie 11.0.0.253 a podľa zoznamu zmien okrem decembrovej bezpečnostnej záplaty neprináša žiadne ďalšie novinky. To sa odrazilo aj na samotnom inštalačnom balíku, ktorý má veľkosť len 295 MB. Najnovšia verzia systému sa postupne dostáva k používateľom v Európe a čoskoro by mala doraziť aj ku nám.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na jej dostupnosť budete upozornení prostredníctvom notifikácie, no môžete ju skontrolovať aj manuálne v nastaveniach v systému v časti Systém a aktualizácie. Tam prejdite na možnosť Aktualizácia softvéru a následne klepnite na položku Skontrolovať aktualizácie. Prípadne môžete prevzatie aktualizácie vynútiť v aplikácii My Huawei v sekcii Aktualizácia.

Aktualizuje aj konkurencia

Decembrovú bezpečnostnú záplatu v týchto dňoch dostávajú aj smartfóny OnePlus 7 a 7T, zatiaľ čo veľmi obľúbené, no už dávno nepodporované modely zo série Samsung Galaxy S8 obdržali v decembri novembrové záplaty.

Spoločnosť Samsung popritom pracuje aj na aktualizáciách na Android 12 pre svoje vlajkové zariadenia, no v prípade skladacích modelov sa jej nedarí a opäť bola nútená novú verziu systému stiahnuť.

Náš tip
Huawei P50 Pocket oficiálne: Špičková skladacia vlajková loď

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+