MojAndroid

Minuloročné vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro sa dočkali veľkej aktualizácie, ktorá prináša lepšie zabezpečenie a množstvo ďalších vylepšení. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Aktualizácia by už mala byť dostupná aj v Európe

Aktualizácia má číselné označenie C.44 a mala by byť dostupná na všetkých trhoch. Januárová bezpečnostná záplata v nej by mala opravovať viacero chýb a zraniteľnosti v systéme. Môžete očakávať aj zlepšenie výdrže batérie, plynulejší proces odomykania odtlačkom prsta, lepšiu animáciu nabíjania a menšie oneskorenie posúvania v notifikáciách.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro | Foto: Miroslav Schwamberg

Ďalším vylepšením je pridanie troch nastaviteľných úrovní pre tmavý režim. Funkcia Work Life Balance je teraz dostupná pre všetkých používateľov spolu s automatickým prepínaním režimov a prispôsobenými profilmi upozornení aplikácií. Získate tiež vylepšenia fotoaparátu, pripojenia 5G, funkcie Canvas AOD a aplikácie Galéria.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v Nastaveniach. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je veľmi obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Samsung tento týždeň aktualizoval na Slovensku smartfón Samsung Galaxy A52 5G na systém Android 12. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei tento týždeň aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Google Pixel 6: Obaly, kryty, nabíjačky a zaujímavé príslušenstvo
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+