MojAndroid

Predajnosť zariadení spoločnosti Huawei v posledných troch rokoch raketovo rastie a to aj napriek kauze Huawei vs USA. Potvrdzuje to aj správa portálu AndroidAuthority, ktorý tvrdí, že Huawei bol mesiaci apríl celosvetovo najpredávanejším výrobcom smartfónov. Po prvýkrát tak prekonal juhokórejský Samsung, ktorý sa na prvej priečke držal niekoľko rokov.

Huawei P40 Pro zadna matna strana

Huawei pomohol aj koronavírus

Opiera sa pritom o štatistiku analytickej spoločnosti Counterpoint Research. Podľa nej patrilo Huawei v mesiaci apríl 19 % všetkých predaných smartfónov. Druhý Samsung ich predal 17 %. Ako sa to Huawei podarilo, keď čelí zákazu predaja amerických technológií a jeho smartfóny nemajú ani Google aplikácie?

Viceprezident Counterpoint Research Neil Shah tvrdí, že Huawei ťažil hlavne z predajov na domácom čínskom trhu. Konkurenčný Samsung, ktorý má hlavné trhy v Indii, USA, Latinskej Amerike a Európe, doplatil na karanténu vo väčšine týchto krajinách počas epidémie koronavírusu. Predaje tam padli výrazne.

Úspech Huawei nezabrzdila ani absencia Google aplikácií

Huawei tento rok uviedol sériu vlajkových smartfónov Huawei P40. Fotoaparát Huawei P40 Pro je momentálne považovaný za jeden z najlepších na trhu, čo potvrdzuje aj portál DxOMark. Smartfónom ale chýbajú Google aplikácie, služby a obchod Google Play. Je to dôsledok zákazu amerického ministerstva obchodu predávať americké technológie tejto spoločnosti.

Kvôli tomu majú smartfóny značky Huawei a Honor predinštalovaný vlastný obchod s aplikáciami AppGallery.  Jeho ponuka sa nedávno rozšírila aj o slovenské aplikácie a čoskoro by sa v ňom mali objaviť aj aplikácie slovenských bánk.

Huawei P40 Pro fotoaparat

Bez Google aplikácií bola aj minuloročná séria vlajkových modelov Huawei Mate 30. Kvôli tomu sa Huawei Mate 30 Pro objavil na slovenskom trhu až s niekoľkomesačným oneskorením. A bol to práve jeho predchodca Huawei Mate 10 Pro z roku 2017, ktorý vďaka skvelým parametrom odštartoval úspešnú éru Huawei. V roku 2018 prišiel na trh bestseller Huawei P20 Pro a o rok neskôr ešte úspešnejší Huawei P30 Pro, ktorý je na slovenskom trhu obľúbený aj dnes.

Náš tip
Spoločnosť ESET prekročila v tržbách po prvýkrát pol miliardy eur
17.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+