MojAndroid

Minulý štvrtok predstavila čínska spoločnosť Huawei novú sériu vlajkových smartfónov P40. Po prvýkrát ju tvoria tri modely – Huawei P40, Huawei P40 Pro a Huawei P40 Pro. Napriek absencii Google aplikácií v dôsledku kauzy Huawei vs USA ide o to najlepšie na súčasnom trhu. Potvrdzuje to test fotoaparátu a selfie kamery modelu Huawei P40 Pro na portáli DxOMark. V ňom získal fotoaparát celkové skóre 128 bodov, čím obsadil prvé miesto v rebríčku tohto portálu.

Huawei P40 Pro DxOMark foto video

Smartfón produkuje bezkonkurenčné fotografie

Fotoaparát Huawei P40 Pro tvoria 4 snímače. Hlavný snímač má 50 megapixelov, svetelnosť f/1.9 a optickú stabilizáciu. Doplňuje ho 12-megapixelový telefoto snímač s 5x optickým zoomm, 40-megapixelový ultraširokouhlý snímač a 3D ToF senzor pre bokeh efekt. Za fotografie získala táto zostava snímačov neuveriteľných 140 bodov. Portál oceňuje napríklad veľmi široký dynamický rozsah, rýchle automatické ostrenie a dobré detaily aj pri strednom a vyššom zoome.

Dobrá je aj expozícia pri nočných snímkoch a detaily pri bokeh efekte. Mínusom môže byť občasné nepresné podanie farieb a vyváženie bielej. Taktiež príležitostné mierne podexponovanie za jasného svetla alebo strata detailov a silný chromatický šum pri nočnom režime.

Video určite nesklame

Za video obdržala novinka 105 bodov. Portál ocenil hlavne veľmi efektívnu stabilizáciu obrazu, živé farby alebo rýchle a presné ostrenie za všetkých podmienok. Tiež poteší široký dynamický rozsah alebo vyvážený šum v interiéroch aj exteriéroch.

Mínusom je dočasný šum v textúrovaných oblastiach pri slabom osvetlení. Taktiež rozdiel v ostrosti medzi jednotlivými časťami videa a zlé vyváženie bielej pod volfrámovými svetlami.

Zatiaľ najlepšia selfie kamera

Portál už nejakú dobu testuje aj selfie fotoaparáty smartfónov. Selfie fotoaparát novinky tvorí 32-megapixelový snímač so svetelnosťou f/2.2 a 3D IR ToF senzor pre bokeh efekt. Získal celkové skóre 103 bodov, čo je zatiaľ najlepší výsledok u doposiaľ testovaných modelov. Za fotografie obdržal 108 bodov.

Portál oceňuje napríklad presnú expozíciu v tvári ľudí, vysoké detaily alebo dobrý odhad hĺbky pri bokeh efekte. Mínusom je napríklad neostrá prvá tvár pri skupinových fotografiách alebo jemná nestabilita automatického ostrenia pri horšom svetle.

Za video má selfie kamera 95 bodov. Poteší dobre kontrolovaný šum, stabilizácia alebo dobré farby s neutrálnym vyvážením bielej. Mínusom je ale silná strata detailov pri slabom svetle alebo “ghosting” či prepálené miesta.

Náš tip
Vyberáme najlepšie handsfree do vášho automobilu

Čerstvá novinka Huawei P40

Spoločnosť Huawei v závere minulého týždňa predstavila očakávané modely Huawei P40, P40 Pro a P40 Pro+.

Huawei na Slovensku v obľúbe

Smartfóny značky Huawei sa medzi Slovákmi stále tešia veľkej obľube. Ide o modely, ktoré sa predávajú ešte s plnohodnotným operačným systémom Android. Konkrétne môžme spomenúť modely Huawei P30 Lite, Huawei P Smart 2019 a Huawei Nova 5T, ktoré sa dlhodobo držia v rebríčku najpredávanejších zariadení u operátorov.

1.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+