MojAndroid

Banka o dostupnosti aplikácie v obchode AppGallery informovala prostredníctvom tlačovej správy. Klienti si ju mohli stiahnuť už aj niekoľko dní pred oficiálnym oznámením. Aplikácia je plne integrovaná do ekosystému HMS a používať ju môžu všetci majitelia HMS smartfónov od Huawei.

„mBank prináša mobilnú aplikáciu aj majiteľom zariadení Huawei. Naši klienti v nej nájdu všetky obľúbené funkcie, medzi ktoré patrí napríklad informácia o zostatku na účte, zadávanie platieb a nastavenie ich limitov, skener QR kódov či možnosť založiť si účet kompletne online. V prípade potreby sa priamo z mobilnej aplikácie budú môcť spojiť s naším zákazníckym centrom mLinka, bez nutnosti ďalšej identifikácie,“

Lukáš Kiac, vedúci rozvoja mobilného a internetového bankovníctva mBank

mbank
mBank | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aplikácia je prakticky zhodná s tou, ktorú nájdete v obchode Google Play. Jediným väčším rozdielom je absencia možnosti pridať kartu do platobného systému Google Pay, keďže tento nie je podporovaný HMS smartfónmi spoločnosti Huawei.

Huawei AppGallery: Pribudla ďalšia banková aplikácia, do konca roka očakávame ešte jednu

1.12.2020

Najnovším lokálnym prírastkom do AppGallery je aplikácia Poštovej banky. Pripája sa k ďalším bankovým aplikáciám, ktoré môžeme nájsť v tomto obchode.

Klientom Poštovej banky prináša aplikácia aktuálny prehľad o financiách na bežnom či sporiacom účte, umožňuje tiež na pár klikov skontrolovať zostatok úveru či hypotéky. Nechýba v nej elektronický výpis z účtu, možnosť inteligentnej úhrady bez zdĺhavého prepisovania IBAN čísel a ponúka aj online chat priamo v aplikácii.

Zákazníci môžu do konca roka pravdepodobne očakávať aj aplikáciu mBank, ktorá by sa taktiež mala dostať do obchodu AppGallery.

V Huawei App Gallery nájdete ďalšiu aplikáciu slovenskej banky

20.10.2020

Najnovším prírastkom medzi bankovými aplikáciami v Huawei AppGallery je George od Slovenskej sporiteľne. Svoju aplikáciu tak v tomto obchode má už ČSOB, OTP, VÚB Banka, Tatra Banka a teraz aj Slovenská sporiteľňa.

george appka
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aplikácia George pribudla v pondelok, 19. októbra. Klientom Slovenskej sporiteľne prináša prehľadné spravovanie financií, inteligentné vyhľadávanie, prihlasovanie odtlačkom prsta, platbu skenovaním či ukladanie kontaktov pre uľahčenie zadávania budúcich platieb.

“Vieme, aké dôležité sú pre používateľov smartfónov bankové aplikácie. Fakt, že v AppGallery čerstvo pribudol práve George, ktorý je lídrom v elektronickom bankovníctve na Slovensku, vnímame ako veľký krok dopredu. Naďalej neustále pracujeme na rozširovaní ponuky lokálnych aplikácií.”

David Liška, HMS Ecosystem Leader pre Huawei Slovensko

Do Huawei AppGallery dorazila mobilná aplikácia Tatra banky

12.10.2020

Do obchodu AppGallery od Huawei sa dostala aplikácia ďalšej významnej slovenskej banky – Tatra banka. Aplikácia ponúka všetky funkcie, ktoré poznáte z verzie, ktorá sa nachádza v obchode Google Play. Nechýba ani možnosť založiť si účet kompletne online prostredníctvom tvárovej biometrie.

K aplikáciám OTP banky, VÚB banky a ČSOB tak pribudla ďalšia významná banka. V redakčnom Huawei smartfóne sme ju v obchode AppGallery bez problémov vyhľadali a nainštalovali. Svoje aplikácie pre ekosystém od Huawei pripravujú aj ďalšie veľké slovenské banky.

Huawei AppGallery: Banky pripravujú svoje aplikácie. Prídu tento rok

4.6.2020

To, že Huawei naďalej nemôže používať služby Google, je každému jasné. Snáď najväčším problémom je absencia obchodu Google Play. Výrobca prišiel s vlastným riešením, ktoré ho má v týchto časoch nahradiť – Huawei AppGallery. Počtom aplikácií, najmä tých lokálnych, sa ale s obchodom Google Play nemôže porovnávať.

AppGallery už nejaké slovenské bankové aplikácie ponúka

Huawei sa snaží o to, aby aplikácie pribúdali čo najrýchlejšie. Jedným z problémov je aj absencia tých bankových. Momentálne sa v AppGallery nachádzajú aplikácie OTP banky a VÚB banky. Zoznam všetkých slovenských aplikácií si môžete pozrieť v článku Zoznam slovenských aplikácií, ktoré nájdete v Huawei AppGallery.

appgallery VUB
Zdroj: Redakcia MôjAndroid.sk

OTP Banka
OTP Banka
Developer: ČSOB Slovensko
Price: Free
 • OTP Banka Screenshot
 • OTP Banka Screenshot
 • OTP Banka Screenshot
 • OTP Banka Screenshot

VÚB Mobile Banking
VÚB Mobile Banking
Developer: VÚB, a.s.
Price: Free
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot
 • VÚB Mobile Banking Screenshot

My sme sa preto bánk opýtali, aká je momentálna situácia, kedy a či plánujú svoje aplikácie pridať aj do Huawei AppGallery. S istotou môžeme povedať, že áno, banky o tento obchod záujem majú. Nemôžeme zabudnúť na to, že smartfóny Huawei patria na našom trhu medzi najpopulárnejšie a najpredávanejšie. A toto si uvedomujú aj slovenské banky.

ČSOB je plne integrovaná do Huawei AppGallery

Spoločnosť Huawei a ČSOB dnes na spoločnej tlačovej konferencii predstavili mobilnú bankovú aplikáciu ČSOB SmartBanking, ktorá je plne integrovaná do ekosystému HMS. V praxi to znamená, že používa Huawei Mobile Services – mobilné služby od Huawei. Tie v nových smartfónoch Huawei nahrádzajú služby od Googlu.

huawei appgallery csob
Zdroj: Michal Chabada

“Rozširovanie ponuky lokálnych aplikácií v AppGallery je našou top prioritou. Vieme, aké dôležité sú bankové aplikácie pre používateľov smartfónov. Preto sme veľmi radi, že môžeme “na palube” privítať práve ČSOB, ktorá svoju aplikáciu pre internetbanking plne integrovala pre mobilné služby Huawei,” povedal David Liška, HMS Ecosystem Leader pre Huawei Slovensko.

ČSOB nie je jedinou slovenskou bankou, ktorej aplikáciu nájdeme v obchode AppGallery. Je však prvou, ktorá do svojej aplikácie v plnej miere implementovala mobilné služby Huawei (HMS), ktoré sú náhradou za služby od Googlu.

“Analýzy nám ukázali, že 3 najpoužívanejšie zariadenia s Androidom našich klientov pochádzajú od Huawei a dohromady smartfóny tejto značky používa 13% našich klientov. Keď sa naskytla príležitosť poskytnúť klientom plne integrovanú aplikáciu pre nové Huawei AG smartfóny, bol to pre nás jasný impulz, prečo sa pozerať týmto smerom. Cieľom bolo poskytnúť plne integrovanú aplikáciu, ktorú môžu používať aj majitelia nových Huawei AG modelov,” prezradil Jaroslav Vojčík, Head of Digital Division v ČSOB.

AppGallery: Slovenská sporiteľňa pracuje na riešení

Slovenská sporiteľňa sa na našu otázku vyjadrila, že robí všetko pre to, aby k aplikácii George mali prístup aj klienti, ktorí vlastnia Huawei smartfón bez obchodu Google Play. Kedy by sa tak malo stať, zatiaľ nevieme.

Robíme všetko pre to, aby nášho Georgea mohli používať aj majitelia telefónov značky Huawei, ktorí nemajú prístup do obchodu Google Play.  Veríme, že už čoskoro budeme klientov informovať o možnom riešení.

Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne

AppGallery: mBank plánuje riešenie v priebehu roka

Z vyjadrenia mBank vyplýva, že banka pracuje na verzii aplikácie, ktorá bude postavená na službách Huawei. Banka taktiež hovorí o tom, že aplikácie s podporou služieb Google do AppGallery pridávať nebude. To svedčí o tom, že aplikácia mBank potrebuje pre svoje plnohodnotné fungovanie aj Google služby a z toho dôvodu musí byť prepracovaná tak, aby ju bolo možné publikovať aj v AppGallery.

Neskôr v tomto roku predbežne plánujeme uviesť aplikáciu mBank, ktorá bude podporovať služby Huawei. Aplikácie s podporou Google Services do AppGallery aktuálne pridávať neplánujeme, no používatelia Huawei si ich môžu stiahnuť v Google Play.

mBank SK
mBank SK
Developer: mBank S.A.
Price: Free
 • mBank SK Screenshot
 • mBank SK Screenshot
 • mBank SK Screenshot
 • mBank SK Screenshot
 • mBank SK Screenshot
 • mBank SK Screenshot
 • mBank SK Screenshot

365.bank: Téma je stále otvorená

Radi by sme sprístupnili našu aplikáciu aj pre obchod AppGallery. Aktuálne analyzujeme možnosti, pričom celá téma je ešte stále otvorená. Nasadenie aplikácie do tohto store-u by zabezpečilo jej dostupnosť najmä majiteľom zariadení Huawei s modelovým radom P40 a novších. Pre staršie modely je aplikácia dostupná aj dnes, pričom stiahnuť si ju možno klasicky cez Google Store.

Tatra banka takýto krok zvažuje

Tatra banka sa nám na otázku vyjadrila stručne. Zvažuje pridanie svojej aplikácie do AppGallery, no zatiaľ nechce viac komunikovať. Všetko podstatné sa dozvieme hneď, ako to bude možné.

Aplikácie prechádzajú zložitým schvaľovacím procesom

Na záver dodáme, že procesy, ktoré vedú k publikovaniu aplikácií veľkých korporátnych spoločností, akými banky rozhodne sú, sú zdĺhavé a náročné. Ide najmä o procesy schvaľovania a kontroly na rôznych úrovniach. Preto nemôžeme počítať s tým, že pri vzniku nového obchodu sa aplikácia hneď a rýchlo dostane aj do neho. Skrátka, všetko chce čas. Pozitívne je, že banky na riešeniach pracujú a určite im to nie je ľahostajné.

Otázkou zostáva, ako to bude s platením prostredníctvom smartfónu, keďže Huawei zariadenia bez Google služieb nemôžu využívať ani Google Pay.

Článok postupne dopĺňame o vyjadrenia ďalších bánk.

4.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+