MojAndroid

Predné kamery na smartfónoch postupom času naberajú na priorite rovnako, ako zadné snímače. Mnohí si totiž zvykli na trend fotenia “selfies”. Títo používatelia požadujú skvelo fotiace kamery aj na prednej strane. Koho však nepoteší bonus v podobe prídavného snímača? Ten zabezpečí buď širokouhlú fotku, alebo dokonalejšie rozostrenie pozadia. V tomto výbere smartfónov si ukážeme modely, ktoré disponujú duálnymi prednými fotoaparátmi.

1. Samsung Galaxy S10+

Hneď prvým smartfónom na zozname je extrémne populárny Samsung Galaxy S10+. Jeho pravému hornému rohu dominuje takzvaný “hole-punch” výrez, ktorý v sebe ukrýva hneď dva snímače. Ich kvalitou dokážu nadchnúť každého milovníka “selfies”. Prvý snímač má rozlíšenie 10 MP (clona f/1.9) a sekundárny zas 8 MP.

Druhá kamerka slúži práve na analýzu hĺbky a detailnejšie rozostrenie pozadia za osobou. Ako značí DxoMark, Samsung Galaxy S10+ patrí k smartfónom s najlepšie fotiacou prednou kamerou. Okrem iného je však aj elitnou a všestrannou vlajkovou loďou.

2. Google Pixel 3 / Pixel 3 XL

Mnohí nadšenci Android zariadení si zaobstarajú Pixel kvôli jeho fotoaparátom. Tie nesklamú ani na zadnej, ani na prednej strane. Pixel 3 XL vo svojom masívnom výraze skrýva dva predné fotoaparáty. Inak na tom nie je ani menší súrodenec Pixel 3, ktorý však výrez nemá žiaden.

Ich primárny predný fotoaparát má rozlíšenie 8 MP (svetelnosť f/1.8, ohnisková vzdialenosť 28 mm, PDAF), pričom sekundárny je širokouhlý, s rovnakým rozlíšením. Jeho ohnisková vzdialenosť činí 19 mm. Čo z nich robí skutočných majstrov fotografie, je softvér. Ten pridáva skvelú úpravu obrázku vďaka HDR+.

3. Asus ZenFone 6

Teraz si možno hovoríte, prečo je toto zariadenie zaradené do zoznamu. Celá jeho predná strana nie je rušená rámčekmi ani nejakým výrezom pre “selfie” kamery. Nuž, zadná dvojica fotoaparátov je zároveň aj tou prednou. Otočný mechanizmus, vyvinutý v dielni taiwanského výrobcu zabezpečuje excelentnú kvalitu “selfiečok”. Je tomu tak, pretože modul so zadnými snímačmi je možné otočiť smerom nahor. Rázom sa tak z nich stanú predné fotoaparáty.

S kvalitou fotografií tohto smartfónu máme skvelé skúsenosti a máloktorým odfotíte podarenejšie “selfie”. Primárny fotoaparát disponuje rozlíšením až 48 MP. Druhý sa vyznačuje širokým uhlom záberu a rozlíšením 13 MP. Medzi nimi je prítomný i LED blesk, čo rozhodne poteší.

4. HTC U12+

Do zoznamu sa dostal model ďalšej taiwanskej spoločnosti. Tentokrát sa budeme zaujímať o HTC U12+. Okrem veľmi podareného dizajnu zaujme aj podarenými snímačmi na obidvoch stranách. Ako ste si už mohli domyslieť, v úzkom hornom rámčeku vpredu nájdeme dve kamery.

Ide o snímače s rozlíšeniami 8 MP so svetelnosťou f/2.0. Primárny je širokouhlý, s 84-stupňovým uhlom záberu. Druhá kamerka potom slúži na vytvorenie “bokeh” efektu.

5. LG V40 ThinQ

LG V40 ThinQ je smartfón s celkovo piatimi snímačmi. Samozrejme, dva zo spomínaných okupujú práve prednú stranu. Primárny, predný snímač s uhlovou šírkou záberu 80° má rozlíšenie 8 MP a svetelnosť f/1.9. Druhý, prídavný dokáže vytvárať fotografie s 90-stupňovou šírkou záberu, no rozlíšenie pokleslo na 5 MP.

Predná zostava však nefotí zle, no čo na LG V40 ThinQ zaujme ešte viac, je jeho zadný setup kamier. Ten sa vyznačuje prvkami umelej inteligencie. Zostava sa potom skladá z klasického fotoaparátu, teleobjektívu s dvojnásobným zoomom a tretí snímač je širokouhlý.

6. Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Ide o prvý smartfón zo zoznamu, ktorý nepatrí k vlajkovým modelom. Xiaomi Redmi Note 6 Pro je zariadenie, ktoré sa radí do segmentu strednej triedy. To zaujme pekným kovovým spracovaním, zaujímavými fotoaparátmi a najmä nízkou cenou pod 200 €.

Čo sa týka duálneho predného fotoaparátu, primárny ponúkne vysoké rozlíšenie rozlíšenie 20 MP. Tomu sekunduje druhý, 2 MP snímač, ktorý slúži na rozmazanie pozadia. Predné fotoaparáty vytvárajú skutočne skvelé fotografie, ktoré sa občas dajú porovnávať aj so staršími vlajkovými loďami.

7. Huawei Mate 20 Lite

Odľahčená verzia modelu Huawei Mate 20 sa dočkala veľkej obľube. Môže za to pekný dizajn, solídny výkon, väčší displej, veľká batéria a dobré fotoaparáty. Na prednej strane nájdete dvojicu “selfie” kamier.

Tá primárna s rozlíšením 24 MP je schopná spraviť pekné zábery. Sekundárny, 2 MP snímač slúži len na rozmazanie pozadia, no s jeho pomocou to dopadne mnohokrát lepšie, ako za pomoci softvérovej úpravy.

8. HONOR 9 Lite

Posledným smartfónom na zozname pochádza z dielne najväčšieho čínskeho výrobcu. Jeho dcérska spoločnosť HONOR vlani pre nás pripravila viacero zaujímavých modelov, vrátane HONOR 9 Lite. Ten sa pýši dokopy štyrmi fotoaparátmi, pričom dva z nich sú v úzkom rámčeku nad displejom.

Hlavný, predný snímač disponuje rozlíšením 13 MP. Tomu sekunduje 2 MP snímač, ktorý vytvára lepší efekt rozmazania pozadia. Okrem fotoaparátov sa však telefón snaží zaujať pekným vzhľadom a nízkou cenou.

Toto je náš výber ôsmych smartfónov s duálnym predným fotoaparátom. Ako môžete vidieť, snažili sme sa zamerať na všetky cenové kategórie. Chýba nejaký model na tomto zozname? V takom prípade nám do komentárov napíšte, ktorý by ste tu ešte radi videli.

Ktorý smartfón zo zoznamu by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Najlepšie Android smartfóny s 3,5 mm audiojackom

4.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+