MojAndroid

V stredu boli konečne svetu odhalené vlajkové smartfóny Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+. Jedným z hlavných parametrov, na ktoré u nich spoločnosť Samsung vsádza sú fotoaparáty. Zatiaľ čo fotoaparát lacného Samsung Galaxy S10e má iba dva snímače, v prípade Galaxy S10 a Galaxy S10+ sú tri. Hlavný 12-megapixelový snímač s premenlivou clonou f/1.5 až f/2.4 a optickou stabilizáciou, 12-megapixelový telefoto snímač s 2x optickým zoomom a 16-megapixelový ultraširokouhlý snímač. Samsung Galaxy S10+ ma navyše selfie fotoaparát až s dvoma snímačmi – 10-megapixelový snímač so svetelnosťou f/1.9 a 8-megapixelový hĺbkový snímač. A fotoaparáty Samsungu Galaxy S10+ teraz prešli odborným testom serveru DxOMark. Ako dopadli?

Skutočný konkurent pre Huawei

Fotoaparát Galaxy S10+ má dobré detaily pri priblížení, dobrý bokeh efekt, nízku hladinu šumu, rýchly a presný autofokus,  veľmi dobrú prácu s bleskom a veľmi dobrú expozíciu za všetkých svetelných podmienok. Nedostatkom sú oranžové a ružové odrazy pri jasných svetelných podmienkach, nestabilita expozície, autofokusu alebo vyváženie bielej pri zoome. Pri natáčaní videa sa smartfón pýši dobrou stabilizáciou, má rýchly autofokus, nízku hladinu šumu a dobrú expozíciu pri horších svetelných podmienkach. Záporom môže byť napríklad častý aliasing, strata detailov pri jasných svetelných podmienkach, oranžové odrazy pod wolframovým svetlom a viditeľné krokovanie pri zmene úrovne osvetlenia. Celkové skóre zadného fotoaparátu je 109 bodov (114 bodov za fotografie a 97 bodov za video), čím sa vyrovnal modelu Huawei Mate 20 Pro.

Selfie kamera nemá konkurenciu

DxOMark už nejakú dobu testuje aj selfie kamery smartfónov a práve tu sa ukázala sila Samsungu Galaxy S10+. Jeho selfie kamera vykresľuje reálne farebné podanie pleti, netrpí šumom, dobre zaostruje tvár a dobre rozmazáva pozadie s viditeľným gradientom pri bokeh efekte. Detaily ostávajú zachované aj pri jasnom svetle a selfie kamera má minimum šumu pri použití blesku. Selfie kamera má horšie výsledky pri horšom osvetlení a horšie pozadie pri skupinových fotografiách. Celkovo dosiahla skóre 96 bodov (101 bodov za fotografie a 88 bodov za video), čo je najvyššie skóre v histórii tohto testu. V súčasnosti nie je lepší selfie fotoaparát ako ten u Samsungu Galaxy S10+.

Náš tip
Európska 5G verzia Samsungu Galaxy S10 bude k dispozícii už v lete

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+