MojAndroid

Prednedávnom sa nám do rúk dostal ďalší model od verne známeho čínskeho giganta Xiaomi, ktorý papierovými vlastnosťami drví svoju neúprosnú konkurenciu vo svojej cenovej kategórii. Bez pochýb pre mnohých najobľúbenejší výrobca smartfónov uviedol na trh ďalší moderne vybavený kus. Aký je však Xiaomi Redmi Note 6 Pro v praxi? Čím zaujme azda najviac, čo tomuto telefónu chýba, a aké sú jeho najväčšie plusy a mínusy?

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: Minimalistické, avšak s bonusom

Na testovanie nám prišila sympaticky pôsobiaca škatuľka, po ktorej otvorení sa nám naskytol pohľad na samotný telefón. Pod ním sa nachádza malý priečinok s nevyhnutnou dokumentáciou a gumeným obalom, ktorý po nasadení na telefón zaisťuje určite istejšie držanie zariadenia so zníženým rizikom vypadnutia z ruky, a navyše pridáva dodatočnú ochranu pre pekne spracovanú zadnú stranu smartfónu. Na samom spodku krabičky sa potom nachádzajú základné veci, ako 5V / 2A nabíjačka, či microUSB nabíjací kábel, ktorý je však pomerne krátky.

Konštrukcia a dizajn: Elegantne kombinuje kov a plast

Prvý kontakt s telefónom v nás vyvolal pocit, že pracujeme s o čosi drahším kúskom. Hliníkovú zadnú stranu obopína plastový rámček a predely antén. Použitý materiál rámu smartfónu je možné výrobcovi trochu vytknúť, pretože jemne narušuje aj tak krásny dizajn. Opodstatnenie použitia lacnejších materiálov v týchto častiach je možné odôvodniť skvelou cenovkou, to však neznamená, že by telefón pôsobil nejakým lacným dojmom.

Skôr sa jedná o klasický dizajnový jazyk Xiaomi (alebo aj práve spoločnosti Apple), čo znamená, že na zadnej strane sa nachádzajú vertikálne uložené fotoaparáty a o čosi nižšie zas skener odtlačkov prstov, ktorý je schopný svojim ideálnym umiestnením a rýchlosťou strčiť do vrecka aj niektoré vlajkové lode od iných výrobcov. Na prednej strane nechýba ani väčší výrez, na ktorý sme si počas používania plne zvykli, prehliadnuť ho však je stále takmer nemožné. Určite mnohých poteší, že sa dá softvérovo skryť v samotných nastaveniach smartfónu. Vo výreze sa inak nachádza dvojica “selfie” kamier, reproduktor pre hovory, nenápadná biela LED dióda a nevyhnutné senzory.

Navigácia v systéme je možná pomocou tlačidiel na displeji či gest, takže zabudnite na tlačidlá pod displejom. Tie by sa tam ani nevošli, pretože rámčeky, brada a čelo telefónu sú naozaj minimálne a Note 6 Pro tento vzhľad jednoznačne pasuje. Pravý bok okupujú tlačidlá hlasitosti a tlačidlo pre zapínanie a vypínanie. Ľavý bok je potom úplne prázdny, zatiaľ čo spodná hrana telefónu slúži pre umiestnenie vcelku hlasného, priemerne hrajúceho reproduktora, microUSB konektora, či mriežky pre mikrofón. Mnohých sklame, že Xiaomi tomuto modelu nedalo rovno moderné USB-C. Naopak nesklame horná hrana, na ktorej sa nachádza 3.5 mm jack pre slúchadlá a dokonca nechýba ani značkou Xiaomi overený infraport.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+